wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Dwa sklepy lub dwie ceny na ten sam towar

  • 1 Odpowiedzi
  • 3028 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Edem

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Dwa sklepy lub dwie ceny na ten sam towar
« dnia: Listopad 10, 2012, 12:09:45 pm »
Witam,
potrzebuję pomocy w konfiguracji sklepu (wersja 1.4.4.1).
Chciałabym mieć albo:

* dwa sklepy (detaliczny i hurtowy)
* dwie różne ceny tego samego towaru zależne od grupy do której przypisany jest klient.

Już wszystko tłumaczę:
chciałabym aby sklep sprzedawał towary hurtowo i detalicznie. Klient przypisany do grupy "detalista" widziałby ceny ogólnie dostępne dla każdego na stronie, a klient przypisany ręcznie (albo jakby się dało automatycznie, po spełnieniu jakichś warunków w czasie rejestracji, np. podaniu NIP automatycznie mógłby być dodawany do grupy "hurtownik" - tego też nie umiem zrobić a przydałoby mi się) widziałby ceny hurtowe. Niestety problemu nie załatwia opcja rabatu przypisanego do grupy "hurtownik" bo ceny hurtowe i detaliczne naliczane są idywidualnie i zależą od kilku czynników (np. kosztów trasportu czy preferencji cenowych przy zakupie), innymi słowy nie można użyć funkcji "rabat" na grupę klientów. Na jednym towarze np. zeszyt A-4 jest narzut 30% a na innym - długopis z kulką - tylko 20% lub aż 50%. Najlepszym rozwiązaniem byłaby cena detaliczna i hurtowa przypisywana każdemu towarowi osobno a nie w formie rabatu grupy klienta lub dwa sklepy w tym samym miejscu (znaczy pod jednym adresem by uniknąć dodatkowych kosztów): hurtownia i sklep detaliczny. Czy to się da zrobić i jak?
Czy ktoś mógłby pomoć mi rozwiązać ten problem??? Jestem początkująca więc prosze o cierpliwośc w tłumaczeniu ale ogromnie mi zależy na uruchomieniu sprzedaży a nie mogę sobie poradzić z problemem dla mnie podstawowym.

Ewa

*

Offline Edem

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Dwa sklepy lub dwie ceny na ten sam towar
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2012, 01:29:37 pm »
OK,
prooblem dwóch różnych cen, zaleznych od grupy klienta rozwiązałam!

Gdyby ktoś pomógł mi w czymś innym byłabym wdzięczna:
1. jak przypisać klienta automatycznie do grupy hurtownik bez mojej interwencji? w procesie rejestracji musiałby być moduł gdzie klient wpisuje sam czy jest detalistą czy hurtownikiem i odpowiednio program dopisuje go do tej grupy lub program dopisuje go do tej grupy jeśli klient wpisze konkretne (zdefiniwane jako hurtowe) dane np. NIP lub lepiej regon bo tym numerem nie posługiwali się nigdy detaliści.

2. czy jest gdzieś możliwość roszerzenia formularza danych wpisywanych w czasie rejestracji o dane firmowe takie jak NIP, Regon itp. ?

Z góry dziękuję za poświęcony czas gdyby komuś chciało się poświęcić czas na odpowiedź.
Ewa