wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Parę pytań o Preste...

  • 2 Odpowiedzi
  • 1719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lucid

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Parę pytań o Preste...
« dnia: Wrzesień 19, 2009, 02:01:39 pm »
Witam na wstępie wszystkich szanownych użytkowników Presty!!!

Będe w niedługim czasie zaczynał sprzedaż online na Preście i w związku z tym mam parę pytań związanych z tym silnikiem:

1. Dodawanie plików przez klientów do danego produktu - konkretnie chodzi mi o to, jaką maksymalną wielkość pliku można skonfigurować i gdzie te pliki się zapisują do późniejszego wykorzystania przez obsługę sklepu.

2. Czy wersja polska finalna 1.1 ma obsługę rabatów dla klientów - chodzi konkretnie o to, iż chce sam przy pomocy statystyki sprzedaży po przekroczeniu jakiegoś progu przez klienta przyznawać mu stały rabat procentowy. Drugi wątek w tym pytaniu to, czy w Preście można przypisywać niższe ceny wysłki dla stałych klientów.

3. Ostatnie pytanie jest ogólne - czy stawiać sklep na Preście 1.1 finalnej polskiej czy na testowej rewizji najnowszej Presty. Czy w nowej wersji wprowadzono, aż takie usprawnienia, iż stawianie sklepu na starej wersji jest nieopłacalne. Jeżeli są takie usprawnienia, czy ktoś może napisać jakie one są i co ważnego wnoszą do sprzedaży.

Jeżeli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć bardzo mu dziękuje i napewno pozwoli mi lepiej zaplanować swój powstający projekt sprzedaży online.

Pozdrawiam!!!

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Parę pytań o Preste...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 06:27:12 pm »
Witam, ja odpowiem tylko na pierwsze pytanie:
Panel administracyjny >> Ustawienia >> Produkty, tam ustawiasz wielkość pliku (dokładnie zdjęcia), przesyłanego przez klientów.

*

Offline lucid

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Parę pytań o Preste...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2009, 07:36:35 pm »
Ok, dzieki. Jednak to już wiem. Problem jest, iż Presta zmniejsza obrazek i traci on na jakości. Ponadto nie daje załadować plików o dużej rozdziałce (np. z aparatu cyfrowego). Czy da się to jakoś zmodyfikować. Czy może istnieje jakiś inny moduł do uploadu plików przez klienta do personalizacji produktów??? Dzięki za każdą odpowiedź!!!