Polskie wsparcie PrestaShop

PrestaShop => Konfiguracja => Wątek zaczęty przez: wladzi0 w Grudzień 03, 2014, 09:59:23 pm

Tytuł: Zakupy gości - Lastname jest wymagane?
Wiadomość wysłana przez: wladzi0 w Grudzień 03, 2014, 09:59:23 pm
Witajcie,
mam problem z zakupami gości. Jeżeli klient wybierze szybkie zakupy to po wypełnieniu formularza i naciśnięciu Przejdź do realizacji zamówienia dostaje błąd:

Jest 2 błędów
lastname jest wymagane.firstname jest wymagane.

Co ciekawe jak kliknę jeszcze raz Przejdź do realizacji zamówienia bez dokonywania zmian (pola są wypełnione) to wszystko jest ok. Jak gdyby nigdy nic..

O co może chodzić?
Presta 1.6.0.9

Pozdrawiam,
wladzi0
Tytuł: Odp: Zakupy gości - Lastname jest wymagane?
Wiadomość wysłana przez: west w Grudzień 04, 2014, 06:23:21 pm
a jaki masz temat w sklepie default?
Tytuł: Odp: Zakupy gości - Lastname jest wymagane?
Wiadomość wysłana przez: design4VIP w Grudzień 04, 2014, 07:03:36 pm
to i by sie mozglo zgadzac, pola lastname sa dwa razy, jedno w kroconej rejestracji oraz w sekcji adresu, zazwyczaj to pole jest automatycznie uzupelniane (crossowo miedzy jednym a drugim) ale do zapisu potrzebuje obydwu. wyglada na to, ze u ciebie z racji bezsensownowsci rozwiazania 2 pol takich samych, jedno z nich zostalo ukryte/usuniete a co za tym idzie, ma pobrolemy z autouzupelnieniem. za pierwszym kliknieciem nie jest ono uzupelnione, przy wyrzuceniu bledu strona sie przeladowuje, zadzila tez srypt java, ktory to pole uzupelnia, stad tez po drugim kliknieciu blad znika.