Polskie wsparcie PrestaShop
PrestaShop => Dla początkujących => Wątek zaczęty przez: jaś w Styczeń 21, 2017, 09:33:00 pm
-
wyszukiwanie działa, znajduje to co wpisuję w szukam, ale przy okazji mam więcej pozycji wyszukanych niż potrzebuje.
Chciałbym żeby wyszukiwarka była konkretna, nie wiem czy dam radę opisać problem.
Szukam np. baterii do notebooka Samsung R510
Kiedy wpisuję w "Szukaj" Samsung R510, otrzymuję 263 wyszukania, a pierwsze wyszukane produkty to np. bateria do Asusa... a potem i Samsung znajdzie się.
Szukam zasilacza do Aspire 6920 , wpisuję "zasilacz aspire 6920" i mam 311 wyszukanych produktów.
Chciałbym żeby wynikiem wyszukania, był zasilacz do tego modelu notebooka.
Presta 1.6.1.11
-
zakładka szukaj wyłącz dopasowywanie w opcjach. Dodatkowo należy poprawnie tagować produkty i wtedy dopiero zaindeksowac ofertę
-
Dziękuję za odpowiedź, ale towary zasysam modułem integrującym mój sklep z hurtownią ..
Jestem zielony i dlatego moje pytania mogą być trochę infantylne....
Czy prestashop wyszukuje tylko po pierwszym użytym słowie?
- wpisuję
"Asus" i mam 151 wyszukań
- wpisuję
"Asus F5S" i też mam 151 wyszukań
- wpisuję
"F5S" mam 12 wyszukań, dokładnie tyle jest produktów w sklepie, które odpowiadają faktycznej liczbie wyszukań.
Może ktoś ma doświadczenie, czy antidotum na mój problem, albo brak wiedzy, jest moduł płatny do wyszukiwania towarów sklepie?
-
zrób dokładnie to co Ci napisałem w zakładce wyszukaj zmień ustawienia i zaindeksuj ponownie produkty