wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Algorytm dodawania zdjęć do produktu

  • 2 Odpowiedzi
  • 766 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dominik1592

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Algorytm dodawania zdjęć do produktu
« dnia: Grudzień 23, 2012, 10:57:50 am »
Witam.

Muszę przenieść produkty do Presty i mam problem z rozszyfrowaniem sposobu przypisywania zdjęć do produktu.
Dodałem zdjęcie poprzez Panel Admina i mam taką ścieżkę img/p/2/8/28-thickbox_default.jpg
Nie wiem tylko co oznacza 2/8/28-.. oraz czy zawsze wszystkie zdjęcia w Preście znajdują się w katalogu p/ ??

Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Algorytm dodawania zdjęć do produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2012, 12:44:16 pm »
p od product
c od category
itd
a 2/8/28-xxxxxx to zdjecie produktu o id 28, id rozbite jest na pojedyncze cyfry jako podkatalogi
wydaje sie to dziwne, ale katalog moze pomiescic ograniczona ilosc plikow, dzieki takiemu zabiegowi zdjec mozemy wrzucic miliony.
zdjecie produktu o id 32765 bedzie zapisane jako img/p/3/2/7/6/5/32765-xxxxx
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Algorytm dodawania zdjęć do produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2012, 01:11:11 pm »
w ustawieniach SEO mozesz wylaczyc klanonicznosc, czyli powyzsze rozbicie i otrzymasz zdjecie o strukturze 'id_produktu'_'id-zdjecia'_'oznaczcenie rozmiaru' czy np. 83_190_home.jpg

ustawienie kanonicznych katalogow sprawdza sie na starcyhc serwerach, gdzie tak jak pisze poprzednik moga istniec ograniczenia w ilosciach plikow. wiekszosc nowszych serwerow nie ma juz tego problemu wiec spokojnie mozna to wylaczyc, jednak przy wiekszej ilosci plikow (powyzej 10tys w katalogu napewno podwyzszy to predkosc zczytywania zdjec.
design4VIP z innej strony...