wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import z csv do określonej kategorii

  • 18 Odpowiedzi
  • 5572 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Import z csv do określonej kategorii
« dnia: Czerwiec 15, 2013, 11:49:26 am »
Po wykonaniu "zapisz" , "załaduj" w opcji import z csv produkty do kategori id=3 się nie dodają .
Mam strukturę pliku csv ( prostą jak na początek , bez zdjęć  ) jak niżej :

Kategoria;Symbol;Nazwa;Stan;J.m.;hurtowa netto;hurtowa brutto
3;AJ100B;Nazwa towaru 1 z kategorii 3.;1000;kpl.;4,72;5,1

Skojarzenie z kolumnami presty jak w załącziku . Gdzie robię błąd ?

Pozdrawiam

Andrzej

*

Offline And63

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 89
  • 3
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2013, 03:15:27 pm »
A masz kategorię o nazwie 3? - tu wpisuje się nazwę kategorii, a nie jej ID :)

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2013, 05:22:10 pm »
Utworzyłem plik csv wstawiając w kolumnie I nazwę kategorii ( wkopiowałem nazwę z edycji kategorii węc jest to na pewno ten sam ciąg znaków ) .
Z listy wybieralnej wybrałem "Kategoria a,b,c " dla tej I kolumny  , wykonałem "załaduj" i nic , produkty się nie załadowały . Co jeszcze może być "nie tak" ?



*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:32:48 am »
W podanym przez Ciebie przykładzie nie widzę znaku średnika (separator pola) po cenie brutto.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2013, 10:04:18 am »
jezeli chodzi o wersje 1.5, to ktoras miala buga odnosnie kopiowania do kategorii. tez mialem z tym problem. jak wpadne na rozwiazanie, ktore wtedy znalazlem dam znac. ale musisz przeszukac pomoc techniczna presta, to napewno gdzies tam w bledach bylo wytlumaczone co i jak zmienic.


PS.
A masz kategorię o nazwie 3? - tu wpisuje się nazwę kategorii, a nie jej ID :)
kategoria moze przyjmowac zarowno id jak i nazwa...
design4VIP z innej strony...

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2013, 12:41:42 pm »
W podanym przez Ciebie przykładzie nie widzę znaku średnika (separator pola) po cenie brutto.

hm , faktycznie w pliku tekstowym wygenerowanym z excela za ostatnią kolumną nie ma średnika ,może to jest wymagane aby było ok ,  uzupełnie te średniki na końcu każdego wiersza i zobacze ....

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2013, 12:54:38 pm »
przy generowaniu przez EXCEL pamietaj, ze nie zapisuje on danych w UTF8.

najlepszym sposobem przy takich pracach, jest (jak juz musisz) stworzyc plik w Excel a pozniej przekonwertowac go na CSV w OpenOffice (darmowy), tam mzoesz wybrac zarowno znaczniki rozdzielenia wpisow jak i poszczegolnych pol oraz przypisac kodowanie.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2013, 08:55:18 pm »
przy generowaniu przez EXCEL pamietaj, ze nie zapisuje on danych w UTF8.

najlepszym sposobem przy takich pracach, jest (jak juz musisz) stworzyc plik w Excel a pozniej przekonwertowac go na CSV w OpenOffice (darmowy), tam mzoesz wybrac zarowno znaczniki rozdzielenia wpisow jak i poszczegolnych pol oraz przypisac kodowanie.

Dla uproszczenia utworzyłem test.csv ( z excela potem  w notatniku zapisuje plik jako "wszystkie pliki" , utf-8 ) - w załączniku do wglądu oraz zamieszczam zrzuty ekranów kolejno jak to robię , co jest na rzeczy że Presta nie dodaje  tych produktów  ?

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2013, 09:17:49 pm »
Nie używaj Notatnika! Nic nie piszesz o komunikatach. W Twoim przypisaniu pól w imporcie ciągle widać błędy. Odwróć działanie. Stwórz w Preście kategorie i towary, wyeksportuj, potem wykasuj i wczytaj ponownie z uzyskanego pliku. Różnice chyba zobaczysz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 10:12:17 pm wysłana przez maronsan »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2013, 10:50:05 am »
co do ceny to nie uzywaj przecinka tylko kropki, przecinek zarezerwowany jest dla rozdzielenia grup atrybutow czy innych takich. niby przy cenie jest zamiana przecinka na cene przy kodzie importu, ale nie zawsze dziala tak trzeba.
notatnik tutaj za wiele nie da. jak masz bledy w Excell to beda i w imporcie notatnika. jak juz pisalem wczesniej, zrob to jak nalezy, czyli, jezeli juz musisz utworz sobie w excell tabele, otwprz ja w OpenOffice (to darmowy program - kombajn) i z niego dopiero importuj. ja tak importowalem juz chyba z 20tys produktow, kategorii, artybutow, cech....  do 10-15 sklepow na 1.4 i na 1.5 i nigdy nie mialem z tym problemu.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 17, 2013, 12:32:55 pm »
co do ceny to nie uzywaj przecinka tylko kropki, przecinek zarezerwowany jest dla rozdzielenia grup atrybutow czy innych takich. niby przy cenie jest zamiana przecinka na cene przy kodzie importu, ale nie zawsze dziala tak trzeba.
notatnik tutaj za wiele nie da. jak masz bledy w Excell to beda i w imporcie notatnika. jak juz pisalem wczesniej, zrob to jak nalezy, czyli, jezeli juz musisz utworz sobie w excell tabele, otwprz ja w OpenOffice (to darmowy program - kombajn) i z niego dopiero importuj. ja tak importowalem juz chyba z 20tys produktow, kategorii, artybutow, cech....  do 10-15 sklepow na 1.4 i na 1.5 i nigdy nie mialem z tym problemu.

Jeśli chodzi o komunikaty , to po "prześlij" zawsze mam komunikat : "Wysyłanie (Upload) udane "
Nie ma żadnego komunikatu ile produktów dodał itp ? , tylko cisza i sprawdzam po efektach że nic nie ma  . 
Kolumnę kategoria tworzę w arkuszu kalk. kopiując odpowiednią nazwę do dodanej kolumny
Które kolumny są niezbędne  ?
Czy te pola są wystarczające : Kategoria;Symbol;Nazwa;Stan;J.m.;hurtowa netto;hurtowa brutto ;       
Czy jak zrobię import z poziomu kategorii - po wejściu do wybranej kategorii  , to presta rozpozna o jaką kategorię chodzi ?
i wówczas mogę zignorowac kolumnę "kategoria" ?
Czy jak ustawię kolumnę ID na "ignoruj" to presta nada swoj id
Czy mogę zaimportować np. tylko nazwę towaru ?
Pole "index" ma # w preście ,  co to oznacza ? 
Czy każdy wiersz włącznie z nagłówkiem musi kończyć się średnikiem ?
PS
Mam już Open office i będę działał zgodnie z sugestia na tym programie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 01:49:39 pm wysłana przez Andrzej »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2013, 02:45:21 pm »
jakbys chcial przedmioty umiescic tez na stronie glownej w 1.5 pamietaj o strukturze kategorii, masz dwie kategorie nadrzedne.

ponizej jeden z bardziej wyszukanych csv jakie mialem okazje wprowadzac w sklep, razem z cenami, cechami itd. przeanalizuj sobie w porownaniu ze swoim plikiem i mzoe sam dojdziesz do rozwiazania

id;Active (0/1);Name*;Categories (x,y,z,...);Price tax excl.;Tax rules id;Wholesale price;On sale (0/1);Discount amount;Discount percent;Discount from (yyy-mm-dd);Discount to (yyy-mm-dd);Reference #;Supplier reference #;Supplier;Manufacturer;EAN13;UPC;Ecotax;Weight;Quantity;Short description;Description;Tags (x,y,z,...);Meta-title;Meta-keywords;Meta-description;URL rewritten;Text when in-stock;Text if back-order allowed;Available for order;Date add product;Show price;Image URLs (x,y,z,...);Only available online;Delete existing images (0 = no, 1 = yes);Condition;CECHY;;;;;;;;;;;;;Felga;;Felga;Rozmiar;Bieżnik;Nośność;Klasa prędkosci;Hamowanie na mokrym ;Efektywność paliwowa ;Hałas toczenia;
300;1;Opona Barum 205/75 R17.5 BF 14;Barum;585,47;1;;0;;;;;;;;Barum;;;;;0;Opona do samochodów cięarowych i autobusów;;;;;;;;;1;;1;http://178.250.45.55/~oponyikola/img/opony/barum.jpg;0;;new;Felga:R17.5,Rozmiar:205/75,Bieżnik:BF 14,Nośność:124/122,Klasa prędkosci:M,Hamowanie na mokrym :B,Efektywność paliwowa :E,Hałas toczenia:70dB;;;;Felga:R17.5;Rozmiar:205/75;Bieżnik:BF 14;Nośność:124/122;Klasa prędkosci:M;Hamowanie na mokrym :B;Efektywność paliwowa :E;Hałas toczenia:70dB;;R17.5;205/75 R17.5;17.5;205/75;BF 14;124/122;M;B;E;70dB;74
design4VIP z innej strony...

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 17, 2013, 06:52:32 pm »
To wspaniały przykład , ale ( może uznasz to za minimailzm) jeżeli mógłbyś podać najnajprostszą konfigurację jaką udało się Tobie zaimportować   ;) , to byłoby super . Poza tym nurtuje mnie to , że presta nie wysyła żadnych komunikatów ( o czym już psałem wyżej  ) czy coś przeło albo co "nie gra " . Czy po "Załaduj" powinien być jakiś dalszy krok ? , bo u mnie na tym się kończy . Jak narazie tylko omyłkowo dodałem masę kategorii ( dodały się same nazwy towarów potraktowane jako kategorie ) i widać to było po wejściu do sklepu , ale komunikatu też żadnego...nie było "dodano tyle a tyle" . Dalej nasunęło mi się że u mnie są  te nagłówki po polsku , ale to chyba nie ma znaczenia .... bo to sprawa wersji językowej .
Chodzi mi o najprostszą strukturę formalną jaka musi być zachowana , potem mogę sobie to komplikować do oporu . Czy po "załaduj" jeszcze coś trzeba zrobić ( poza tym że można wypić kolejną kawę , "strzelać" itp.  :) ) ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 07:11:45 pm wysłana przez Andrzej »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2013, 09:08:21 am »
Podczas importu wykorzystywane jest API Presty stąd nie dostajesz komunikatów zwrotnych. Ponadto świetne przykłady masz w domyślnej instalacji PS. 
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import z csv do określonej kategorii
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2013, 12:13:05 pm »
Sądziłem że już ogarnąłem temat , bo mam plik zawierający wszystkie kolumny które są dostępne . W open office utworzyłem plik zawierający 42 kolumny o nazwach jak w strukturze podanej w preście i podtsawiłem odpowiednie wartości do tych kolumn , zapisałem z separatorem tekstu "" oraz separatorem pół ; jako utf-8 , do kategorii 3 czyli oanzczonej jako 1,2,3 ( bazowa, głowna , testowa ) ale niestety coś nie gra jeszcze . W załączeniu jest ten plik .