wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błąd w module controller

  • 5 Odpowiedzi
  • 2425 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline easydor

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
    • Sklep motoryzacyjny - auto części
Błąd w module controller
« dnia: Grudzień 02, 2014, 08:32:22 pm »
Witam
zaktualizowałem kopię sklepu 1.4.4.1 do wersji 1.6.0.9 Powoli zacząłem uaktualniać i instalować moduły i przy aktualizacji modułu DPD wyskoczył mi błąd:
[PrestaShop] Fatal error in module controller:
syntax error, unexpected T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM

Błąd wyskakuje za każdym razem gdy wchodzę w dział "Moduły". Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd w module controller
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2014, 08:49:14 pm »
a upgrade jaka droga prowadziles? bezposrednio 1-Click? no to problem... druga rzecz. 90% a moze i wiecej modulow z 1.4 nie dzialaja na 1.6
design4VIP z innej strony...

*

Offline easydor

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
    • Sklep motoryzacyjny - auto części
Odp: Błąd w module controller
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2014, 05:20:32 pm »
Upgrade był robiony za pomocą 1-Click. Kierowałem się wskazówkami z tego wątku http://prestadesign.pl/topic/5413-rady-do-aktualizacji-z-1441-do-1606/

O moduły nie martwię się zbytnio. Większość udało się zaktualizować, nie miałem wielu nietypowych modułów. Bardziej mnie martwi transfer zdjęć ponieważ lokalizacja i foldery w 1.6 są całkiem inne od tych 1.4 W sumie to nie jest aż tak duży problem bo produktów mam około 300.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd w module controller
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2014, 06:31:28 pm »
moze watek z linka i trafiony, ale troche niebezpieczny. na tym forum bylo opisywane parokrotnie upgrade do wyzszych wersji.

tu jeszcze pytanie, czy doczytales watek do konca i trzymales sie wersji @endriu107 czy poprostu skoczyles bezposrednio 1.4.x (nie ostateczna) do 1.6.9?

ale idac do meritum zapytania. http://pl.wikipedia.org/wiki/Paamayim_nekudotayim tutaj masz wytlumaczenie tegj zmiennej (bledu) nawet po polsku ;)
ta... funckja, metoda, oznaczenie... ciezko to nazwac jest bardzo czesto wykorzystywane w Smarty PrestyShop m.in we wskazaniach funcji danej klasy. np. Product::getPrice(), czyli odwolanie sie do funkcji pobrania ceny w kontrolerze produktu. czyli, moze byc uzyta wszedzie. teraz pytanie co ten blad wywala u ciebie. dziwny ten blad, bo za bardzo nie wskazuje na winowajce. wlacz konsole, moze wysweitlanie bledow pokaze jakas blizsza przyczyna. raczej szukac to... igla w stogu siana, albo, jezeli ten blad wystepuje tylko przy DPD, ten modul nie jest kompatybilny z 1.6?
design4VIP z innej strony...

*

Offline easydor

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
    • Sklep motoryzacyjny - auto części
Odp: Błąd w module controller
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2014, 10:18:58 pm »
Nie trzymałem się wersji endriu107. Naczytałem się o tych aktualizacjach i gdzieś znalazłem informację, że nie należy aktualizować z 1.4 do 1.5 a potem do 1.6 tylko od razu do najwyższej i tak też zrobiłem. No ale usunięcie modułu z serwera pomogło. Chociaż jest on widoczny nadal w back office. Pozostaje mi problem ze zdjęciami nawet z wgranymi na nowo. Ale to już inny temat.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błąd w module controller
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2014, 09:04:07 am »
to jeszcze podraze temat upgrade, chociaz byl juz tyle razy poruszany... tutaj pojawia sie dosc istotna rzecz, mianowicie zdjecia produktow. ver 1.4 byla pierwsza wersja z kanonicznym URL, ktory mozna bylo wlaczyc lub wylazcyc. jezlei ta opcja byla wylaczona to przy upgrade skokowym (4>5>6) zdjecia bylyby przeniesione poprawnie. ver.1.6 opiera sie juz tylko na kanonicznych, wiec w momencie jak nie byly one wlaczone takie zdjecia nie przegraja sie w strukturze katalogwej.... to nastepny plus upgrade wersji przez skoki.


PS.
jezeli masz jeszcze gdzies zachowany sklep w oryginalnej wersji (stary na 1.4) a upgrade robiles np. na kopii to moge zaproponowac rozwiazanie autorskie zrzutu CSV produktow z poprzedniej wersji z zapisem identycznym wg wzorca tabel 1.6, czyli sciagniecie calosci doslownie przez 3 klikniecia wraz ze zdjeciami (bez atrybutow)
design4VIP z innej strony...