wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

błąd przy zapisie zamówienia - Santander - System ratalny

  • 2 Odpowiedzi
  • 2008 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Enarek

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
błąd przy zapisie zamówienia - Santander - System ratalny
« dnia: Marzec 09, 2015, 09:54:51 am »
Czołem!
[/size]Mam problem z modułem Santander - System ratalny. Tak mi się wydaje. Moduł zainstalowałem bezproblemowo, jednak przy dokonywaniu zamówienia wyskakuje błąd na sam koniec. Jeżeli ktoś z wam sami już taki problem, i udało się go naprawić proszę o jakąś wskazówkę :)
Pozdrawiam



*

Offline Enarek

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: błąd przy zapisie zamówienia - Santander - System ratalny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2015, 12:02:54 pm »
Napisałem również e-maila do wsparcia technicznego Santander. Oto ich odpowiedz, ma ktoś może jakiś pomysł? Ja sprawdziłem wszystkie pliki jak tylko wpadły mi do głowy.

Wiadomość
W momencie kliknięcia przycisku "Kupuję na raty z Santander Consumer Bank", jest uruchamiany request ajax'owy który wykonuje zapis utrwalający wniosek w bazie danych PrestaShop. W tym czasie ekran jest blokowany do momentu otrzymania potwierdzenia wykonania zapisu w bazie Presta (lub upłyniecia timeout). Dopiero po otrzymaniu potwierdzenia że w bazie sklepu PrestaShop zapisano aktualną postać zamówienia, jest wykonywany submit na stronę www.wniosek.eraty.pl gdzie dokonywana jest rejestracja danych wnisoku kredytowego.
Załączony zrzut ekranu sugeruje że błąd miał miejsce przy zapisie zamówienia w bazie sklepu PrestaShop. Trudno na tej podstawie wyrokować co poszło nie tak. Jednak wyjaśnień szukałbym w plikach z logami PHP na serwerze sklepu.
Znaczenie komunikatów po kliknięciu klawisza:
1. "Proszę czekać trwa sprawdzenie zamówienia" - walidacja i zapis do bazy sklepu PrestaShop
2. "Łączę się z serwisem bankowym" - wysyłanie formularza wniosku na serwer bankowy. Komunikat powinien utrzymywać sie wzglednie krótko, po czym powinna pojawić się strona Banku.
3. "Błąd przy zapisie zamówienia." - wywołany Ajaxe'em zapis wniosku (punkt 1) nie powiódł się.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,291
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl