wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pytanie odnośnie subdomeny oraz pytanie o wysyłanie maili na localhoscie.

  • 4 Odpowiedzi
  • 1147 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline kristosz

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Witam serdecznie, potrzebuje pomocy w dwóch kwestiach. Bede bardzo wdzięczny.

1. Czy jeżeli mam stary sklep w obrebie mojej domeny na subdomenie przykładowo sklep.mojadomena.pl i chciałbym na testy uruchomić na drugiej subdomenie przykładowo sklep2.mojadomena.pl a później jak wszystko bedzie hulało to wywalić stary sklep ale subdomene sklep.mojadomena.pl przydzielić do presty to czy pojawią się jakieś problemy czy wystarczy na serwerze do danej subdomeny przydzielić folder z prestą i bedzie ok?

2.Czy mając zainstalowany sklep na serwerze lokalnym to jest problem z wysyłaniem maili do przykładowego klienta ? Bo utworzyłem na testy klienta kupiłem produkt itd. i na koncu juz po wszystkim nie doszedł do mnie zaden mail.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2015, 07:14:45 am wysłana przez west »

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,291
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Pytanie odnośnie subdomeny oraz pytanie o wysyłanie maili na localhoscie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:16:37 am »
od 1 musisz przekonfigurować seo&url w prestashop i zmienić ścieżkę sklepu w konfiguracji
od 2 serwer lokalny pojęcie ogromne jak internet globalny:) zależy od paczki i dystrybucji, na której postawiłeś serwer
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline kristosz

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Pytanie odnośnie subdomeny oraz pytanie o wysyłanie maili na localhoscie.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:32:30 pm »
Co do pierwszego to mógłbyś mi to wyjaśnić dokładnie co zrobic bo mam wielkie obawy ze sobie nie poradze. I jestem laikiem ale staram sie tego nauczyć. Bardzo prosze o pomoc.


CO do drugiego to juz nieaktualne.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pytanie odnośnie subdomeny oraz pytanie o wysyłanie maili na localhoscie.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2015, 09:04:06 am »
ad1.
a. PA > Preferencje > SEO/URL - dolna tabela : domena sklepu i domena sklepu ssl
b. baza danych i tabela ps_shop_url
design4VIP z innej strony...

*

Offline kristosz

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Pytanie odnośnie subdomeny oraz pytanie o wysyłanie maili na localhoscie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2015, 02:29:26 pm »
Czy to b czyli grzebanie w bazie jest niezbedne ? Bez tego nie bedzie cos dzialalo? Bo w ramach testu zainstalowalem świeżą preste na subdomenie a pozniej przydzielilem jej nową subdomene kasujac poprzednią wczesniej zmieniajac parametry w preferencje/ seo url i poki co wszystko dziala jak należy, ale tak jak mowie to czysta instalacja bez produktow kategorii, czy zmienionych plikow css... czy niezbędne jest jeszcze grzebanie w tabelach ( nie znam sie na tym ) ?