wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak zmienić hurtowo kategorie produktów ?

  • 1 Odpowiedzi
  • 1311 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline grzeechu89

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Jak zmienić hurtowo kategorie produktów ?
« dnia: Czerwiec 15, 2015, 05:44:01 pm »
witam, mam problem, bo mam prawie 3000 towarów i wszystkie towary mam dodane w ten sposob ze sa one w kategorii Głównej i dodatkowo w kategorii jest poszczegolnej, konkretnej dla tego towau, i potrzebuje teraz z wszystkich tych towarow wykasowac zeby nie byly wpisane w kategorie glowna, tylko wlasnie byly w tych poszczegolnych kategoriach gdzie sa wpisane.


Mam prestashop 1.6


probowalem pogrzebac w bazie danych, ale jakos nie wychodzi mi to tam zeby to pozmieniac, czy macie jakis fajny sposob na to ?




z gory dzieki za kazda pomoc

*

Offline PrestaDev.pl

  • PrestaDev.pl
  • Tubylec
  • ****
  • 144
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PrestaDev.pl - Moduły, integracje,  szablony dla PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jak zmienić hurtowo kategorie produktów ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2015, 10:37:31 pm »
To wszystko zależy czy produkty chcesz przenieść z danej kategorii do danej innej kategorii jeśli tak to robisz takie zapytanie:

UPDATE ps_product_category SET id_category = NOWA_ID WHERE id_category = STARA_ID;

A i pamiętaj również jeśli stare ID kategorii było ustawione jako domyślna kategoria danych produktów to musisz zapuścić dodatkowe 2 zapytania które zmienią kategorie domyślne dla produktów.

UPDATE ps_product SET id_category_default = NOWA_ID WHEREid_category_default = STARA_ID;
UPDATE ps_product_shop SET id_category_default = NOWA_ID WHEREid_category_default = STARA_ID;

To drugie update on ps_product_shop robisz tylko dla presty 1.5 oraz 1.6 dla 1.4 nie ma takiej potrzeby.
http://PrestaDev.pl
info@prestadev.pl
Tel. kom:  + 48 662 549 609