wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją

  • 9 Odpowiedzi
  • 2658 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grant90

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« dnia: Lipiec 13, 2016, 06:04:29 pm »
Witam, jestem właśnie w trakcie przygotowywania sklepu. Bazuję obecnie na najnowszej stabilnej wersji Presty tj. 1.6.1.6
Problem zapewne spotykany często ale w każdym przypadku przyczyny są indywidualne (w zależności od konfiguracji serwera, szablonu itd.)
Przy tej wersji presty przy wgrywaniu szablonu wyskakuje błąd, że plik konfiguracyjny jest niepoprawny. Wgrywany plik jest to archiwum w wersji .zip a struktura archiwum wewnątrz to dwa katalogi (themes i modules) i plik konfiguracyjny Config.xml więc taka jak rzekomo być powinna. Z tego co widać na stronie leotheme szablon powinien być kompatybilny nawet z najnowszą wersją presty. Próbowałem też wgrać szablon manualnie przez FTP wg instrukcji z forum leotheme lecz w panelu admina ani śladu po wgranym manualnie szablonie. Ktoś miał podobne problemy? Dodam że zrobiłem już downgrade do wersji 1.6.1.4 i dalej ten sam problem. Czy próbować wrócić jeszcze do starszej wersji? Czy problem może leżeć tutaj? Widziałem, że jest już parę sklepów opartych na tym szablonie i działają więc można to jakoś wgrać napewno ;) Dodać mogę jeszcze że mój hosting to home.pl

Za wszelkie uwagi, pomoc z góry dziękuję.


p.s. link do strony z szablonem Leo Gamegear do wglądu
http://www.leotheme.com/prestashop/themes/313-leo-gamegear.html

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2016, 08:30:58 pm »
a jeśli home.pl skorzystaj z wyszukiwarki tego forum i usuń wszystkie przypadłości home.pl [nawet jest wersja obrazkowa]
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline grant90

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2016, 09:54:48 pm »
usunąć wszystkie przypadłości home.pl ? wersja obrazkowa? co mam przez to rozumieć?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:34:08 am »
znajdź na tym forum wątki odnośnie home.pl i poustawiaj tak jak tam jest napisane - masz nawet wersję obrazkową w jednym z nich.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline grant90

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:10:27 am »
tzn. już przed tym postem udało mi sie wyeliminować jeden problem z plikiem .hatchess i jego zawartością który zmieniłem na: <Files ~ "\.tpl$">
 Deny from all
 </Files>

i co już wizualnie znacznie pomogło bo połowy rzeczy nie było widać czy w backoffiie czy na froncie sklepu. Ale są jeszcze inne przypadłości home.pl ? Nie załamujcie mnie...przecież to jeden z czołowych hostingodawców w PL z tego co się orientuje, a tyle problemów? Szukałem wstępnie wszystko na temat home.pl co jest na tym forum ale ogólnie to jest dużo. Może mogli byście pomóc chociaż w jaką strone tych przypadłości powinienem szukać? Swoją drogą na ten moment na home.pl jestem w fazie testowej 14 dniowej. Jeżeli jest on faktycznie tak problematyczny w związku z działaniem presty to nie będę się wahał i zmienię na cokolwiek innego. Ale najpierw chciał bym się dowiedzieć ile jeszcze przypadłości ciązy na home.pl i ewentualnie pod jakimi hasłami szukać ich na forum. Nie chce wszystkiego na tacy rzecz jasna...sam mogę poszukać ale samo hasło home czy home.pl jest dość obszerne ;)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline grant90

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2016, 02:06:18 pm »
Wszystko miałem skonfigurowane zgodnie z tą instrukcją zanim próbowałem wgrać szablon. Jeżeli to wszystkie ze wskazówek to nie jest to rozwiązaniem moich problemów. Po skonfigurowaniu tak jak jest to podane powyżej problem w wgraniem szablonu się powtarza. Czepia się wciąż pliku konfiguracyjnego...a widzę ze nie jeden użytkownik presty bazuje na tym szablonie więc wiem że działać powinien. Testował będę teraz serwer nazwy.pl i wersji presty 1.6.1.2 i zobaczymy. Ale jeżeli to nie pomoże to sam nie wiem. Czekam na jakieś złote myśli od użytkowników mających podobny problem...DZIĘKI Z GÓRY!

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:30:54 pm »
Jeśli możesz zrezygnować to się nie wahaj zanim będzie za późno. Napisałeś że home jest jednym z czołowych hostingów w Polsce, odpowiem że tak ale tylko pod względem reklamy, do innych hostingów brakuje mu bardzo dużo. Wiele osób sie dziwi jak to jest że przechodząc z wyższego pakietu home do niższego pakietu u kogoś innego sklep działa, lepiej, szybciej, i nie wymaga żadnych dodatkowych zmian aby w ogóle zaczął poprawnie działać.
Unikaj również innych hostingów typu nazwa az etc. Ja sobie osobiście chwalę np. linuxpl.com, kei nawet daje radę, jest na prawdę sporo alternatywnych dobrych hostingów w niekiedy lepszych cenach.

*

Offline grant90

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2016, 09:02:31 pm »
Na nazwa.pl pierwsza różnica to ta że nie trzeba było zmieniać nic w plikach .hatchess bo wszystko działało poprawnie. Problem z wgraniem szablonu jest dalej. Zły plik konfiguracyjny. Myślę dlatego że nie jest to zależne od hostingu. Sprawdzałem ten szablon na wersji najnowszej na nazwa.pl. Wgrałem teraz 1.6.1.2 i zobaczę czy szablon wgra się w tej wersji. Tylko brak mi pomysłów jeżeli nie jest to też kwesta wcześniejszej wersji

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Szablon/Temat Leo Gamegear problem z instalacją
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:28:11 am »
...Unikaj również innych hostingów typu nazwa az etc. Ja sobie osobiście chwalę np. linuxpl.com, kei nawet daje radę, jest na prawdę sporo alternatywnych dobrych hostingów w niekiedy lepszych cenach.

Na nazwa.pl pierwsza różnica to ta że nie trzeba było zmieniać nic w plikach .hatchess bo wszystko działało poprawnie...