wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Cena bezwzględna w atrybutach

  • 1 Odpowiedzi
  • 961 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline batman707

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop
  • PrestaShop: 1.6.1
  • Status: Właściciel
Cena bezwzględna w atrybutach
« dnia: Grudzień 19, 2016, 10:04:15 pm »
Witam,
jestem nowy i do tego się nie znam na programowaniu, bo jestem właścicielem firmy, która usiłuje odpalić sklep internetowy na PrestaShop 1.6.1.x. Wraz ze swoim wsparciem technicznym dotarliśmy do ściany. Zastanawiam się, może pomożecie. :-)

Otóż mamy produkty, które występują w różnych opakowaniach wagowych. A to oznacza, że różnią się jedynie gramaturą i ceną za opakowanie. Chcemy to zrobić na atrybutach, ale trafiamy na standardową opcję Presty, czyli budowanie różnych wariantów produktu (w zależności od wagi), gdzie ceny nie podaje się w wartościach bezwzględnych, lecz w formie tzw. "wpływu na cenę" (ceny względne). Z mojego punktu widzenia to rzecz nie do zaakceptowania - spodziewam się mnóstwa błędów w zarządzaniu cenami przy olbrzymiej fluktuacji cenowej. Także integruję dwa inne systemy w Preście - jedno na wejściu, gdzie mam listę produktów z cenami do zassania, bez żadnych atrybutów, a na wyjściu system logistyczny, który nie ma pojęcia co to jest Presta, tylko czeka na podanie w XMLu zamówionego towaru po np. kodzie EAN i cenę sprzedaży. Z mojego punktu widzenia najlepiej byłoby wyłączyć atrybuty i pracować jedynie na cenach bezwzględnych, ale to spowoduje, że będę miał bałagan w listingu produktów - ten sam produkt obok siebie np. w czterech różnych wagach. Zrobi się ciasno i nieelegancko dla Klienta.

Czy macie pomysł jak to rozwiązać? Jak pracować na cenach bezwzględnych w atrybutach przy ich edycji? Jak dobrze odbierać ceny ze źródła i wysyłać je do systemu logistycznego tak, by nie zniszczyć roboty z atrybutami? Czy może jednak istnieje rozwiązanie, które np. ma w bazie wszystko rozłączone (bez atrybutów), a jedynie w warstwie prezentacyjnej, dla Klienta, tworzy coś na kształt wirtualnych kombinacji produktów, dając np. do wyboru produkt w konkretnej wersji wagowej.

Jeśli jesteś w stanie pomóc, a dodatkowo możesz poświęcić nam trochę czasu na wsparcie, daj znać, a na pewno się odwdzięczymy. :-)

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Cena bezwzględna w atrybutach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 06:45:21 am »
Każdy atrybut ma wpływ na cenę więc jeśli cenę produktu ustawisz na 0 to wtedy dla każdego atrybutu nadajesz cenę bezwzględną.