wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import i eksport produktów

  • 1 Odpowiedzi
  • 1363 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline panjanuszcxz

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Właściciel
Import i eksport produktów
« dnia: Luty 18, 2017, 11:17:08 am »
Witam,

Aktualnie dodaję produkty w standardowy sposób przez panel prestashop. Zajmuje to dość sporo czasu zwłaszcza, że mam ponad 50 różnych firm i dostawców. Chodzi mi o plik excela w którym będę mógł dodać :
- nazwa produktu, cena hurtowa netto, VAT, cena sprzedaży brutto. Resztę sobie sam poustawiam. Jak to najlepiej zrobić ?

Wiem, że jest opcja pobierz przykładowy plik CSV ale wolałbym pobrać ten plik na przykładzie tych produktów co mam już w bazie.

Poratuje ktoś ?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import i eksport produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2017, 12:27:41 pm »
ale co konkretnie oczekujesz? zeby ktos napisal ci plik (opisla poszczegolne kolumny) i wiedzial jakie pola chcesz importowac? to szukaj informatyka-jasnowidza.... nie do konca rozumiem w czym problem... opisujesz sobie kolumny wg wymaganego szablonu (to juz tylko ty wiesz jakie pola tutaj sa potrzebne), wpelniasz kolejne wiersze zadanymi produktami, zapisujesz do CSV z kodowaniem UTF-8 i w importerze presty ustawiasz sobie kolumny wg wytycznych (tutaj na przyszlosc mozesz sobie uklad kolumn zapisac do szablonu) i importujesz.

kolejna bardzo wazna rzecz, to taka, ze do edycji, czy uzupelniania, tworzenia itp. raczej nie uzywac Excella tylko darmowego OpenOffice.
design4VIP z innej strony...