wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

rozciągnięte obrazki large

  • 6 Odpowiedzi
  • 4868 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lumat

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
rozciągnięte obrazki large
« dnia: Listopad 19, 2010, 11:27:06 am »
Witam!
Co i gdzie zmienić w ustawieniach aby obrazki nie były rozciągane. Oto przykład http://lumat.pl/product.php?id_product=1845 W ustawieniach zmieniłem obrazek skalowany na podstawie : z automatycznie na szerokości, ale bez efektu.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam!

Jacek Matczak

*

Offline cloudsky

  • Tubylec
  • ****
  • 124
  • 0
    • Ekskluzywna odziez i dodatki...
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2010, 11:40:09 am »
to sprubój ręcznie przestawić wielkość obrazka generowanego dla tego widoku.

*

Offline lumat

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2010, 11:56:41 am »
Ok. Ale jeżeli ustawię na stałe, a będą obrazki o innych rozmiarach nie będzie mi ponownie deformować? Myślałem, ze jest konkretna opcja, która pozostawia proporcje i nie skaluje do rozmiaru lecz wkleja w ramkę 300x300. Z tego co widać na stronie to zmienia proporcje, aby zrobić obrazek 300x300 zamiast go wkleić w pole 300x300 i pozostałą część zostawić lub uzupełnić np. białym tłem. W global.css jest na stałe 300x300

*

Offline lof

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 748
  • 1
    • moduły, szablony, integracje do prestashop!
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2010, 01:15:23 pm »
dopasowuje wielkości i reszte zapełnia tłem jesli dałeś fote mniejszą niz 300 na 300 to proste ze bedzie ona brzydko wyglądała najlepiej dawać jakieś spore...
pomoc na forum darmowa
pomoc na gg płatna - 24909954
integracja z allegro
MODUŁY SZABLONY INTEGRACJE -> www.prestahelp.com

*

Offline lumat

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2010, 01:50:51 pm »
Dziękuję za pomoc. Aktualizację przeprowadzałem za pomocą programu Action2osCommerce i widocznie małe obrazki pobrał z serwera hurtowni. Pomimo to nie powinien chyba rozciągać obrazu http://lumat.pl/product.php?id_product=1176 a jedynie obrazek powinien tracić na jakości

*

Offline lumat

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2010, 04:41:09 pm »
Wracając do mojego problemu. Wygenerowane obrazki ....-large.jpg mają różne rwielkości, czy na serwerze powinny mieć już 300x300, czy tylko w takie okno sa wrzucane i uzupelniane tlem do tego rozmiaru? Czy zostały wygenerowane właściwie i problem tkwi w skrypcie sklepu /lub jego ustawieniu/, czy też problem w generowaniu? Znajdzie się jakaś pomocna dlon? :-)

*

Offline lumat

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: rozciągnięte obrazki large
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2010, 09:34:07 pm »
Nikt nie chce mi pomóc? To może błąd istnieje w programie Action2osCommerce? Jakie rozmiary obrazków należy w nim ustawić? Może tam źle ustawiam i przez to obrazki są rozciągnięte. Może chociaż małą podpowiedź. :-)