wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł: rabat dla grupy klientów.

  • 6 Odpowiedzi
  • 5342 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cafe

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Moduł: rabat dla grupy klientów.
« dnia: Lipiec 13, 2012, 06:23:56 pm »
Witam!

Poszukuję modułu lub porady w konfiguracji.

Wiem że można stworzyć grupę klientów z określonym rabatem. Jednak tutaj pojawia się problem, gdyż klient taki mając np, 10% rabatu uzyskuje odliczenie nawet od produktów które są w promocyjnej cenie.
Chciałbym aby rabat nie był odliczany od produktów które są w promocji lub wyprzedaży a tylko od produktów które mają cenę podstawową. Szukałem modułów, ale żaden który dotyczył rabatów nie oferował takiej funkcji.

Czy mogę liczyć na jakieś rozwiązanie ??
Dziękuje

*

Podemski

  • Gość
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2012, 02:52:16 am »
Jeśli to wersja 1.4 to specyficzną cenę możesz ustalić dla określonych grup. To Tobie powinno pomóc.

*

Offline cafe

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2012, 08:22:15 am »
Jeśli to wersja 1.4 to specyficzną cenę możesz ustalić dla określonych grup. To Tobie powinno pomóc.

Tak to jest presta PS 1.4.

Ta opcja mnie nie załatwia musiałbym teraz około 1000 produktów pozmieniać cenę dla konkretnej grupy. Nie dla mnie taka zabawa. Szkoda że twórcy PS i w tej wersji nie wpadli na to aby rabaty dla grupy wykluczały produkty z promocji/wyprzedaży. Jakiś inny pomysł ??

Pozdrawiam

*

Offline cafe

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:52:48 am »
Chyba jest problem widzę ze jakimś rozwiązaniem :)

Naprawdę nic sensownego nie można wymyślić ??

To może jakiś moduł na zlecenie ??

Pozdrawiam

*

Offline jumper1

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2012, 08:58:30 am »
Możesz pokombinować z kuponem rabatowym dostępnym dla danej grupy klientów, tyle że klient aby otrzymać rabat musi wpisać kod kuponu rabatowego przy realizacji zamówienia

*

Offline cafe

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:52:02 pm »
Witam

Znalazłem chyba rozwiązanie na anglojęzycznym forum:

http://www.prestashop.com/forums/topic/118314-customer-group-discount-non-cumulative/

I to jest dla mnie zrozumiałe co i jak

Natomiast w linku niżej jest informacja jak poprawić po tej zmianie prawidłowe wyświetlanie cen na karcie produktu jak i w koszyku. Lecz jest to po francusku i nie mam bladego pojęcia co z czym i jak :)

http://www.prestashop.com/forums/topic/162524-resoluaffichage-de-prix-ht-et-declinaisons/page__fromsearch__1

Czy ktoś z kolegów może to zobaczyć i ewentualnie podpowiedzieć co gdzie zmienić ?? Zapewne ta możliwość przyda się innym użytkownikom :)

Pozdrawiam!

*

Offline zygzan

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Moduł: rabat dla grupy klientów.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2013, 10:53:01 pm »
Witam

Znalazłem chyba rozwiązanie na anglojęzycznym forum:

http://www.prestashop.com/forums/topic/118314-customer-group-discount-non-cumulative/

Mam wersję 1.5.3, chciałem uzyskać dokładnie ten sam efekt, udało mi się to w ten sposób (zaznaczam że mam tylko kilkanaście kategorii w sklepie):
- tworzymy kategorię np. 'Promocje-all' i ustawiamy ją jako wyłączoną
- produkty które są w promocji oprócz kategorii w których są, dodajemy też do kategorii 'Promocje-all' i tutaj ważne, kategoria 'Promocje-all' musi być w tych produktach ustawiona jako domyślna.
- Przechodzimy do Grup klientów, dodajemy grupę np. 'Rabat 20%'
- w edycji grupy w polu 'Rabat kategorii' dodajemy tam wszystkie kategorie (z wyjątkiem 'Promocje-all')  z rabatem 20%.

U mnie działa tak jak chcę czyli rabat mają tylko te produkty które nie są w promocji.