wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków

  • 7 Odpowiedzi
  • 4272 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline nocny_stroz

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« dnia: Wrzesień 12, 2009, 08:44:40 am »
Witam,
Jak w temacie problem polega na nie wyświetlaniu się obrazków produktów i kategorii po aktualizacji z SVN wer. 1.2.2 do Beta 1.2.3
Uaktualnienia dokonałem wg instrukcji http://www.prestashop.pl/odpowiedzi/items/jak-zainstalowac-prestashop.html
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Michał

*

Offline przemu

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • mtbikes.info - rowery, vortal rowerowy
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:13:44 pm »
Niestety spotkało mnie to samo. Robiłem aktualizację z wersji 1.1.0.5 pobranej z polskiego wsparcia.
Podczas aktualizacji do wersji polskiej, aktualizator długo myślał robiąc update. Po paru minutach uznałem że to nie możliwe by tak długo trwała aktualizacja i wszedłem do sklepu - działał, jednak brakło zdjęć. Pojawiał się błąd w linii 67 pliku classes/Pack.php

*

Offline przemu

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • mtbikes.info - rowery, vortal rowerowy
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2009, 11:40:33 pm »
Odpowiem sam sobie - zaktualizowałem do wersji 1.2.4 wprost z głównej strony prestashop.com
Tym razem update nie zatrzymał się i wszystko przebiegło prawidłowo. Obrazki są.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2009, 12:34:49 pm »
Powiedzcie mi proszę na czym polega aktualizacja, czy wystarczy po prostu nadpisac pliki czy jest jakaś opcja w PA, której ja nie widzę?

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2009, 02:39:58 pm »
Odpowiedzcie mi proszę na to pytanie, być może dla znawców odpowiedź jest oczywista, ale dla mnie, tworzenie nowych wersji mija się z celem jeśli nie jest znana metoda aktualizacji sklepu.
Jak mam zaktualizować sklep do najnowszej wersji?

*

Offline nocny_stroz

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2009, 03:38:44 am »
Hej!
W FAQ tego serwisu są informacje nt. aktualizacji.
Problem z plikami polega na tym, że po instalacji zmieniają się ścieżki (same nazwy pozostają bez zmian) do zdjęć produktów i dlatego należy wykonać później PA-->Ustawienia-->Obrazek-->Wygeneruj miniatury.
Niestety w przypadku hostingu w Superhost.pl za mały jest maksymalny czas wykonania skryptu dlatego konieczne jest ściągnięcie skryptu na localhost ( oczywiście + baza MySQL), wykonanie w/w czynności i ponowny upload na serwer.

Niestety (dużo tego niestety) u mnie nie działa moduł lojalnościowy oraz lista życzeń (internal server error, premature end of script).
...no i muszę zmienić informację przy rejestracji klienta na szybka rejestracja oraz pousuwac część pól z formularza rejestracyjnego bo to dla klientów masakra. Problemem jest także brak możliwości wpisania ręcznie liczby sztuk danego produktu przez klienta w podsumowaniu zamówienia (przyciski "+" i "-" to masakra w przypadku chęci zmiany o np. 100szt.

W wolnej chwili (mam nadzieję, że w tym stuleciu postaram się sprawdzić działanie tego co nie działa na Superhost - na localhost i brać byka za jajko....
Pozdrawiam,
Michał

*

Offline nocny_stroz

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2009, 03:22:34 am »
Witam ponownie,
Na anglojęzycznym forum Presty doczytałem, że internal server error, premature end of script można rozwiązać nadając odpowiednie CHMOD katalogom, tzn. 755 dla modules (777 nie pomoże)
Przyczyną jest nie do końca kompatybilna konfiguracja serwera.
Pozdrawiam i walczę dalej,
Michał

*

Offline Jacek

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Po aktualizacji z SVN do Beta PrestashopPL12_30 brak obrazków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2010, 10:25:10 am »
Problemem jest także brak możliwości wpisania ręcznie liczby sztuk danego produktu przez klienta w podsumowaniu zamówienia (przyciski "+" i "-" to masakra w przypadku chęci zmiany o np. 100szt.

Czy udało się wprowadzić ręczne podawanie ilości?