wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl

  • 10 Odpowiedzi
  • 4015 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wwknet

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« dnia: Grudzień 12, 2012, 12:32:09 pm »
Sklep z oprogramowaniem antywirusowym:
http://www.killvir.pl

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2012, 01:31:05 pm »
fajny, prosty, techniczny, ale taki chyba powinien byc sklep w tym temacie.
ogolne wrazenie pozytywne. pare datali bym "podkrecil" ale.... ogolnie do przyjecia.
design4VIP z innej strony...

*

Offline kamil321

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2012, 09:53:41 am »
Strona super, wywarła na mnie pozytywne wrażenie. A co filtrowania produktów to co masz za moduł, własnego autorstwa??

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2012, 10:09:38 am »
z pobieznych ogledzin na bym obstawiam na standardowy blocklayered
design4VIP z innej strony...

*

Offline kamil321

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2012, 12:10:05 pm »
deejay3, Dzięki wielkie za podpowiedź właśnie o to filtrowanie mi chodziło  :)
wwknet, Na jakiej wersji presty robiłeś sklep??

*

Offline atw

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2012, 01:25:11 am »
Dzięki za pozytywny odzew, zwłaszcza, że w temacie Presty stawiam pierwsze kroki :-)

Filtrowanie rzeczywiście na zwykłym blocklayered, chociaż trochę mnie wkurza (np. brak możliwości sortowania) i jak znajdę czas, to będę chciał parę rzeczy poprawić.

Wersja Presty to 1.4.4.1. Niby w pełni spolszczona, ale jednak sporo pracy trzeba było włożyć w tłumaczenie. Albo jakaś instalka mi się trafiła nie halo ;-)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2012, 10:05:46 am »
1.4.4.1? to napewno nie jest to oryginalnie dolaczony blocklayered. tylko na tym forum jest kilkadziesiac postow odnosnie "znikajacych" produktow a wszystkie posty koncza sie np. "masz wersje 1.4.4.1, wylacz BL" i odpowiedzi "dziekuje, pomoglo"....

co do tej wersji, to ma bardzo duzo niedociagniec, dziur, bledow. ktos pochopnie okrzyknal ta wersje "stable" a wcale taka nie jest. to tez widac po forum, bo wiekszosc postow w kategorii "bledy" odnosi sie przede wszystkim do tej wersji. z doswiadczenia moge powiedziec, ze stabilna to dopiero wersja 1.4.6.2 i 1.4.8.3 bo jezeli chodzi o 1.4.9.0 to juz zmiana jQuery powoduje czesto bledy i komplikacje z dodawanymi modulami. ale jezeli chodzi o sama wersje to ma bardzo wiele poprawione odnosnie szybkosci i stabilnosci dzialania na wolniejszych serwerach a nad innymmi rzeczami mozna popracowac ;)

wracajac. napewno sie przyda innym uzerajacym sie z Twoja wersja i uruchamianiem BL. jak mozesz, podaj wersje modulu jaka udalo ci sie uruchomic.
design4VIP z innej strony...

*

Offline atw

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2012, 01:12:56 am »
Blocklayered jest w wersji 1.4. Wyświetla się: Blok nakładania filtrów nawigacyjnych v1.4 przez PrestaShop.

Problemu ze znikającymi produktami dotychczas nie miałem, ale jakieś problemy ten moduł musiał mi sprawiać, bo po kopiach plików widzę, że zmieniałem przynajmniej blocklayered.tpl

Niestety nie dokumentowałem tych zmian i nie pamiętam o co chodziło - może na jakimś forum wyczytałem co warto poprawić. Na pewno dostosowywałem wygląd do swoich potrzeb (mam na sztywno wprowadzone nagłówki przy filtrach, np. system operacyjny)
Pliki oczywiście mogę udostępnić.

Do upgradu wersji sklepu jeszcze się nie przymierzałem. Trochę się boję, że wszystko się posypie. Powoli oswajam się z koniecznością aktualizacji - będę musiał wypróbować ją gdzieś na kopii :-)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2012, 10:12:40 am »
albo trafiles na jakas wersje SVN, gdzie blad z BL byl juz poprawiony, albo gdzies zmiany robiles w plikach .js core. no ale nie wazne, dobrze, ze dziala ;)

jezeli chodzi o zmiane wersjie to do wersji 1.4.6.X mozesz spokojnie zmieniac, jednak najlepiej testowo najpierw na jakies kopii, jezlei chodzi o 1.4.9.X to tutaj juz nastapila zmiana jQuery i niktore moduly, tak standardowe jak i dodawane moba stwarzac problemu gryzienia sie wersji itp. wiele modulow z 1.4.4.1 nie dziala, albo nie tak jak powinna na 1.4.9.0 i odwrotnie. przede wszystkim musisz zwracac uwage na moduly posiadajace wlasne biblioteki .js. no to chyba na tyle, bo jezeli chodzi o przesiadke na 1.5 to tutaj juz sprawa komplikuje sie bardziej, bo to juz dwa calkiem odrebne systemy wiec taka przesiadka wymaga o wiele wiecej zmian.
design4VIP z innej strony...

*

Offline atmo_sphere

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2013, 02:40:15 pm »
a ja zrobię odpowiednią atmosferę i się przyczepię.

Różowy. Kolor jak kolor, ale wg mnie użyty w zły sposób.
Różowe nagłówki i menu są do kitu.

Ale za to jeden z najważniejszych elementów sklepu, czyli przycisk Dodaj do koszyka zrobiony tak, aby go przez przypadek nie było widać.

:)

ps.
Tak z ciekawości. Jaką masz konwersję w sklepie?

*

Offline atw

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Sklep z oprogramowaniem antywirusowym KillVir.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2013, 12:34:31 pm »
Jeśli chodzi o kolorystykę, to nie była przypadkowa i celowo została właśnie tak zaplanowana. Ale de gustibus...  :)
Elementy nagłówków faktycznie w planach są do poprawki, chociaż jak to w życiu bywa, ciągle odkładanych.

Trafna uwaga co do przycisku koszyka - wysuwa się na priorytetową pozycję.
Dzięki!

Natomiast konwersja, standardowo, zawsze zbyt niska  ;)