wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

[SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka

  • 22 Odpowiedzi
  • 10461 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
[SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« dnia: Styczeń 07, 2013, 02:14:29 am »
Witam,

poszukuję skryptu który doliczałby do ceny prowizji w przypadku wyboru przez klienta różnych metod płatności. Chcę żeby klient miał wybór a że sprzedaję towar o niskiej marży to nie mogę wprowadzić wszystkiego jak leci. Mam teraz transferuj.pl jako operatora, chcę dodać kartę i paypala. Jednakże ci biorą dużo większe prowizje niż transferuj i miałbym bałagan. Wolałbym zaimplementować skrypt który ma np. proline oraz wiele innych sklepów, że po wyborze formy płatności wartość koszyka się zmienia np. o 2% dla kart i 3% dla paypala. Możecie zaproponować jakiś skrypt? Albo sklep który ma to już wbudowane? Dzieki.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:41:21 am »
przeciez w module transferuj.pl v0.8 masz juz przypisana prowizje (sam sobie ustalasz %), mozesz podgladnac jak to wyglada i dorzucic prowizje do PayPal, w ktorym juz masz zawarte platnosci kartami, wiec nie wiem po do kombinowac z kolejnym modulem i kolejnymi posrednikami platnosci
design4VIP z innej strony...

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:17:20 pm »
Otóż teraz używam opencart i czegoś takiego nie mam w transferuj, nie wiedziałem że w preście jest to zaimplementowane.

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2013, 03:07:28 pm »
Skad wziać ten moduł transferuj 0.8 bo szukam i nie widzę.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2013, 04:00:14 pm »
np z wersji 1.4.9.0
design4VIP z innej strony...

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2013, 04:21:36 pm »
np z wersji 1.4.9.0

Skąd mogę pobrać tę w polskiej wersji językowej bo widzę jedynie 1.4.4.1 w oficjalnym downloadzie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2013, 07:28:25 pm »
przesadzasz kolego.... moze podaj dane ftp to ci ktos zaintaluje, skonfiguruje.... no i jeszcze zrobi pare zakupow w sklepie co bys nie byl stratny....

dostales juz w pelni gotowa odpowiedz, wrecz gotowca, ale jak chcesz, z checia zajme tym Twoim problemem. drogi nie jestem.
design4VIP z innej strony...

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2013, 12:24:07 am »
Daj mi link do wersji o której mowa zamiast się wymądrzać. W repozytorium jest jedynie wersja starsza. Co do odpłatnej instalacji to chętnie Ci coś zlecę ale najpierw chcę przetestować.

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2013, 02:56:45 am »
Zainstalowałem i w transferuj jak i żadnym innym kanale płatności nie widzę opcji dodawania prowizji.

Mam wersję 1.4.4.1 i transferuj.pl w wersji 2.0, przeszukałem całe forum i tu

http://www.prestas.pl/prestashop/pliki/#wersja-polska

i google i nigdzie wersji 1.4.9 nie znajduje, jak ma ktoś link to dajcie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 03:13:41 am wysłana przez TheArt »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2013, 09:38:43 am »
lenistwo... w dalszym ciagu lenistwo i nic od siebie....

GOTOWIEC:

stworz sobie w module (jakim tylko zechcesz) pole prowizja z value ('COMMISION'). wprowadz jego wartosc w baze, najprosciej do configuration, ale mozesz gdziekolwiek i pozniej w podsumowaniu kwoty:

if(Configuration::get('COMMISSION') != ''){

$val = str_replace(',', '.', Configuration::get('COMMISSION'));
$commission = $cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH)/100*$val;
$kwota = round($cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH)+$commission,2);

$kwota = number_format($kwota, 2, '.', '')*100; // floatval nie jest potrzebne
}else{
$kwota = number_format($cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH), 2, '.', '')*100; // floatval nie jest potrzebne
}

i po problemie i juz nie boli.
design4VIP z innej strony...

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2013, 05:44:10 pm »
To nie lenistwo, mam milion rzeczy do zrobienia, moge Cie prosic o gg pomógłbyś w tej jednej rzeczy?

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2013, 03:30:47 pm »
To pomożesz? Dla Ciebie to gotowiec a dla mnie czarna magia, napisz mi chociaż w krokach co mam zrobić.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2013, 04:27:53 pm »
w krokach:

KROK 1. stworz sobie w module (jakim tylko zechcesz) pole prowizja z value ('COMMISION').

KROK 2. wprowadz jego wartosc w baze, najprosciej do configuration, ale mozesz gdziekolwiek

KROK 3. podsumowaniu kwoty:

Kod:

if(Configuration::get('COMMISSION') != ''){
         
         $val = str_replace(',', '.', Configuration::get('COMMISSION'));
         $commission = $cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH)/100*$val;
         $kwota = round($cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH)+$commission,2);

         $kwota = number_format($kwota, 2, '.', '')*100; // floatval nie jest potrzebne
      }else{
         $kwota = number_format($cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH), 2, '.', '')*100; // floatval nie jest potrzebne   
      }

troche wysilku. masz wszystko na tacy tylko pozbierac to do kupy. ode mnie bardziej szczegolowego gotowca nie dostaniesz... a to z oczywistego powodu: jezeli nie masz zielonego pojecia o budowie i rozbudowie Presta to od tego jest dzial "Rynek". a jezeli chcesz sie nauczyc cokolwiek z budowy i rozbudowy to juz musisz zainwestowac odrobine zainteresowania i zaangazowania. masz juz podany dokladny kod jakim musisz sie poslugiwac zeby dodac prowizje. dalej to juz tylko zagladniecie do kodu modulu i jego analiza. po analizie juz pozostaje tylko wstawic gotowe wartosci podane przeze mnie w odpowiednich miejscach, ktore wskaze doglebnie nawet powierzchowna analiza.
design4VIP z innej strony...

*

Offline TheArt

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2013, 11:57:22 pm »
Miałeś czas napisać długi post a podać dokładnie co gdzie nie chcesz, dziwi mnie takie podejście co niektórych żeby zmuszać do nauki na siłę albo do płacenia za coś co dla Ciebie jest proste. Może nie każdy ma czas zagłębiać się w tajniki? A skoro ktoś inny potrafi to dzieli się wiedzą, ale to już zależy od charakteru. Mimo wszystko dziękuje za to co napisałeś, może coś sklecę ale zajmie mi to znacznie więcej czasu, ucierpi na tym wiele osób, w tym najbliższe i zanieczyszczę środowisko większą ilością zużytej energii.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [SZUKAM]Doliczanie prowizji do koszyka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2013, 09:03:26 am »
niestety, nie kazdy rodzi sie z umiejetnoscia konfiguracji czy rozbudowy Prestashop... kazdy musial pozanieczyszczas "srodowisko" aby pewnych rzeczy sie nauczyc i kazdy musial najblizszych zmusic do pewnych wyrzeczen, poswiecic czas a ty teraz, nie doceniajac tego, chcesz aby wszystko podano ci na tacy (co juz uczynilem) i to tez za malo.

a tak z zycia to kazda mniej czy wiecej szanujaca sie firma, chcac wyjsc na rynek na pewnym poziomie i nie wie jak to zrobic, zatrudnia sobie do tego osoby, szumnie nazywane managerami. oni firme czy przedsiebiorstwo rozbudowuja tak fizycznie jak i intelektuanie. ale niestety, nie ma nic za darmo. wlasnie dzisiaj sluchalem, ze pensje managerskie tylko w tym roku maja wzrosnac, jako jedne z nielicznych o okolo 25%.... czyli wiedza i umiejetnosci sa na dzien dzisiejszy w cenie. a ty piszac "Co do odpłatnej instalacji to chętnie Ci coś zlecę ale najpierw chcę przetestować." co swiadczy o Twoim niezrozumieniu powzszych kwestii i komletnym brakiem docenienia wyrzeczen ze strony osob, ktore same dochodzily do pewnego stadium wiedzy. a Tobie szkoda czasu...

masz wytyczne, krok po kroku. pokaz co z tym zdzialales to nakieruje Cie gdzie i dlaczego robisz bledy i jak je naprawic. dzieki takiej "szkole" szybko sie czegos nauczysz i odpowiedzi na forum bedzie szukal sporadycznie, a moze i tak jak paru na tym forum, postarasz sie ta wiedza dzielic z innymi. dzieki takim "szkoleniom" to forum ma sens bytu. sam widze, ze osoby, ktorym pomagalem (bez gotowca) i ktore same, dzieki naprowadzeniu czy podpowiedzia, chcialy i doszly do sedna problemu, teraz w niektorych problemach udzielaja konstruktywnych odpowiedzi pomagajac innym.

dzien czy dwa wyrzeczen nikomu jeszcze nie zaszkodzil, a dzieki temu zyskujesz wiedze i doswiadczenia, ktore niejednokrotnie w przyszlosci moga naprawde zaowocowac, bo rynek sklepow internetowych z dnia na dzien, jako nieliczna z branz, sie rozwija.
design4VIP z innej strony...