wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!

  • 10 Odpowiedzi
  • 5645 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pajuk

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« dnia: Styczeń 07, 2013, 10:14:10 am »
Witam mam taki problem,

Korzystam z presty 1.4.4 i modułu pricewars 1.9.6. Na swoim sklepie mam ok 720 produktów. Zmapowałem wszystkie podkategorie i kategorie ale w pliku xml mam 528 pozycji ??

Czy ktoś miał podobny problem ?


*

Offline combit

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2013, 08:58:46 am »
mi się świetnie spisuje pricewars, po za tym że nie generuje się XML dla wszystkich produktów ale to wina hostingu a nie modułu

dlatego uczulam ... HOME ma czas reakcji  serwera 30 sekund w podstawowym hostingu a to starczy góra na 1500 produktów

i tutaj mój problem nawet jak wezmę wyższy pakiet to będzie czas serwera 60 sekund i pytanie dla twórcy modułu. jaki był by zalecany czas serwera aby przetworzył 5-7 tysięcy indeksów. może warto by zoptymalizować  to pod kątem wydajności jeśli to jest możliwe.

i mam jeszcze jedno pytanie. może ktoś polecić sprawdzony moduł do zaufane opinie ?

--------------
na hasło ZUZA - 5% rabatu na na www.bieliznadeluxe.pl i www.torebkideluxe.pl
polecam dobry hosting pod prestashop http://biznes-host.pl/hosting-www/com-bit

*

Offline GraficzneProjekty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 73
  • 0
  • Presta 1.5.3
    • Drukarnia offsetowa i studio projektów graficznych
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2013, 09:39:46 am »
U mnie wogóle numer, bo świecą na czerwono produkty nie zmapowane, po kliknięciu na mapowanie jest zero reakcji w prescie ( konkretnie przechodzi tak jak by coś robiło a nie robi i jest ekran jak niżej )

Mimo wszystko produkty są zmapowane, kompletnie tego nie rozumiem

*

Offline seigi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2013, 10:29:19 am »
Witam,

Tutaj nie liczcie bardzo, że wam pomogę. Gdyby o tym temacie jedna z osób nie napisała to w życiu bym tutaj nie zajrzał (nie jestem ani typem "forumowca", ani nie mam czasu na chodzenie po forach).

co do hostingu home. Home ma najbardziej drakonistyczne restrykcje ze wszystkich. Często sam prestashop potrafi na nim nie chodzić. Niestety przy większej ilości produktów na home (i na nazwa.pl też) może zabraknąć pamięci lub też czasu.

Co do optymalizacji. Ogólnie moduł aby być jak najbardziej kompatybilny z każdą wersją presty używa API presty do pobierania modułów (Product::getProducts()). Rozwiązanie to niestety pobiera całą bazę produktów do tablicy, co jest bardzo pamięcożerne. Coś za coś. Albo kompatybilność z jak największą ilością prest, albo szybkość. Ja postawiłem na (a raczej zostałem przy) kompatybilności.

Poza tym, o ile podejście pobierania jednego produktu z bazy na raz i wstawianie go w XML mogło by pomóc na pamięć. To niestety minimalnie by to wpłynęło czas pobierania produktów z bazy.

Niestety właściciele większości serwisów internetowych mają jedną tendencję. Myślą że każdy hosting jest dobry do wszystkiego. Hosting współdzielony jest dobry dla małych sklepów. Niestety wiele osób które nie są administratorami ani programistami tylko handlowcami, kupiło by hosting na home żeby hostować allegro.

Niestety tak to nie działa. Hosting typu home (współdzielony) jest stworzony na upakowanie jak największej liczby serwisów. Parametry różnią się zależnie od hostingu i jeden udźwignie więcej drugi mniej.
Sama jedna strona allegro działa na kilku/nastu maszynach.

Nie wiele z was zapewne zdaje sobie sprawę, że Prestashop jest przystosowany do korzystania z kilku serwerów baz danych. Co oznacza że sami twórcy założyli, że niektóre sklepy na preście będą potrzebowały kilku maszyn, żeby hostować jeden sklep (np. Jeden Load balancer/proxy 2 maszyny z interpreterami php i np 2 serwery na bazę danych ). Proszę nie przeceniać możliwości hostingu.

@pajuk
1. czy zaglądałeś kiedykolwiek do http://pl.seigi.eu/downloads/barghest/pricewars/changelog.txt ? (bo chyba nikt tam nie zagląda)
Cytuj
[Problemy]
+ WAŻNE! W razie problemów z produktami (coś się nie wyświetla itp.) proszę najpierw włączyć w opcjah modułu tryb debugowania. Wygenerować XML (zamiast XML powinny pojawić się informacje dlaczego produkty się nie wyswietlają)
+ WAŻNE! W związku z charakterystyką modułu, potrzebuje on większej ilości pamięci przy generowaniu XML. Serwery z ograniczeniami pamięci mogą mieć problem z modułem (NetArt (nazwa.pl; serwery.pl) jak i Home.pl posiadają takie ograniczenia)

+ Przy mapowaniu kategorii, integracja z nowym ceneo pobiera produkty do danej kategorii, tylko i wyłącznie wtedy, gdy produkt przypisany do danej kategorii jak i ma ją ustawioną jako kategorię główną.
  Np. Jeśli produkt mamy przypisany do kategorii "Telewizory" i Kategorii "Home" i produkt jest przypisany do kategorii Home jako głównej, nie pojawi się on w kategorii Telewizory.
+ Aby uniknąć problemów z działaniem modułu należy nadać katalogowi modules/Pricewars prawa zapisu(777)
+ Inne problemy jeszcze nie znane :)
Nie dopisałem tego teraz. W każdej wersji modułu jest załączony changelog.txt gdzie są wszystkie informacje. Na stronie jest zawsze najnowszy
2. czy moduł jest najnowszy?
3. po włączeniu wyświetlania błędów nic się nie pojawia?

Każdy sklep i hosting mają niestety różne zachowania. Wynika to z wielu czynników. Wersja apache lub innego typu  serwera, wersja PHP i wersja i typ bazy danych. Dlatego też niestety na niektórych hostingach potrafi to kiepsko lub w ogóle nie działać. Starałem się przy poprawianiu tego modułu zredukować te problemy do jak najniższej ilości (stąd też używanie API presty do pobierania produktów i wyliczania cen).

Dodam też, że każdy chciałby żeby moduł pracował na wersji PS której używa. 1.2 1.3 1.4 i 1.5. Zmiany między nimi są tak wielkie, że w module i tak jest dość obejść żeby ze wszystkimi wersjami współgrał :).

@combit Proszę zrezygnować z home.pl i nazwy. Nie chcę też oficjalnie na forum niczego polecać, dałbym sobie też spokój z linuxpl.com (tam by chodziło, ale sklep mógłby mulić - mają przeciążone maszyny i na niektórych ciągłe problemy - za dużo pakują na jedną maszynę)

*

Offline GraficzneProjekty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 73
  • 0
  • Presta 1.5.3
    • Drukarnia offsetowa i studio projektów graficznych
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2013, 12:24:36 pm »
@seigi
rozumiem, że większość chce postawić sklep na współdzielonym,ale na litość boską, ja mam 57 produktów i nie będzie tego więcej ( no może dodam parę ).
I na to muszę kupować dedyka ?


Co do pricewars - nie działa jakby zaplecze do mapowania - nie widać efektów, a mimo to mapuje.

*

Offline seigi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2013, 12:40:58 pm »
@seigi
rozumiem, że większość chce postawić sklep na współdzielonym,ale na litość boską, ja mam 57 produktów i nie będzie tego więcej ( no może dodam parę ).
I na to muszę kupować dedyka ?


Co do pricewars - nie działa jakby zaplecze do mapowania - nie widać efektów, a mimo to mapuje.
Nie no, napisałem że dedyk to przy 2000 odwiedzin +. I bazie pewno około 5000+. Pozatym nie tyle dedyk, co serwer bardziej zoptymalizowany pod takie obciążenie.

Ustawiles prawa katalogu? Jesli kategorie sa zmapowane to czy przypadkiem produkty na stronie glownej (poelcane - glowna kategoria) nie maja tej kategorii ustawionej jako domyślną?

*

Offline combit

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2013, 12:47:05 pm »

I na to muszę kupować dedyka ?


mam ten sam problem i w home dogadałem się ze czas trakcji serwera będzie 60s

ale chodzi mi po głowie własny serwer. bo jak tak czytam to wszystkie promocyjne i tanie  hostingi nadają się do stron statycznych a dedykowany albo bardziej wydajny zaczyna się od 500 miesięcznie. gdzie za 500 dostane serwer np.  dell1850 po leasingu i mam to co che jak oczywiście sobie po konfiguruje i doinstaluje.  Roboty sporo ale oszczędności jeszcze większe. bo i tak komp cały czas chodzi. net mam w domu synchroniczny (wysyłanie i odbieranie 5giga gwarantowane)
polecam dobry hosting pod prestashop http://biznes-host.pl/hosting-www/com-bit

*

Offline seigi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2013, 12:50:40 pm »
5GB net? w 2 strony? Ile takie cos kosztuje? I gdzie takie cos dają? :D

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2013, 07:59:21 pm »
[size=78%] albo bardziej wydajny zaczyna się od 500 miesięcznie. gdzie za 500 dostane serwer np.  dell1850 po leasingu i mam to co che jak oczywiście sobie po konfiguruje i doinstaluje.  Roboty sporo ale oszczędności jeszcze większe. bo i tak komp cały czas chodzi. net mam w domu synchroniczny (wysyłanie i odbieranie 5giga gwarantowane)[/size]


500 zl miesięcznie ?? To forum stoi na serwerze za 1000 zł rocznie ...... faktem jest, ze musiałem go konfigurować ale jeśli chcesz mogę Ci podobny zestawić za taką samą kwotę....... A w dom mówisz masz upsa i redundowane łącza z dostępem do wezłów ????
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline combit

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2013, 11:24:46 pm »
5GB net? w 2 strony? Ile takie cos kosztuje? I gdzie takie cos dają? :D
   sorki   5 mbps
polecam dobry hosting pod prestashop http://biznes-host.pl/hosting-www/com-bit

*

Offline seigi

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wykorzystaniem modułu PriceWars!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:26:51 pm »
@seigi
rozumiem, że większość chce postawić sklep na współdzielonym,ale na litość boską, ja mam 57 produktów i nie będzie tego więcej ( no może dodam parę ).
I na to muszę kupować dedyka ?

Co do pricewars - nie działa jakby zaplecze do mapowania - nie widać efektów, a mimo to mapuje.
Jasne że nie. Chociaż to zależy, co ten sklep robi.... bo jak co 1 minute odświeza stan z hurtownia, to raczej tez nie współdzielony - bo wywalą.

Przy generowaniu XML, każdy produkt potrzebuje X czasu na przetworzenie. X zależy od szybkości serwera i waha się od 20ms do nawet 300ms w skrajnych przypadkach.
40 ms * ilość produktów = czas na wygenerowanie XML.
Przy 5000 produktów jest to 200 sekund.
A hostingi często mają te 30 lub nawet 20 sekund. I nawet nie ma mowy, żeby XML się wygenerował.

Są tanie hostingi, co pozwalają ten limit zwiększyć albo nie.

I tutaj jest właśnie ten problem... "ja płacę za hosting 40zł rocznie!! więc dlaczego nie mogę wygenerować XML... ten moduł jest zły, bo wszystko inne chodzi!". I nie przetłumaczysz niektórym, bo inne rzeczy chodzą, to to też musi.

Idealny przykład, gdzie mailowo pisałem, że serwer nie wyrabia, a Pan nie mógł tego przyjąć do wiadomości i zrodził się wpis (Cyt. Blad na bledzie a co smieszniejsze ze zaznaczajac jakas czesc produktow dziala...zaznaczajac wiecej juz sie sypie wogole to porazka). Moduł działa, ale jak jest za dużo produktów, to moduł już jest popsuty.
https://www.facebook.com/seigi.eu/posts/756912001064250 Gdzieś komentarz pod koniec.
Nie wymagamy od nikogo wiedzy technicznej z zakresu serwerów i oprogramowania, ale przydałaby się odrobina zaufania że wiemy co jest źle. A nie jak w tym wypadku na pewno jest popsute z przysłowiowym uporem maniaka.

Do własnego serwera dochodzi koszt kogoś, kto go zainstaluje i skonfiguruje... oczywiście, jest to najlepsza opcja, bo można go skonfigurować pod własne potrzeby. Współdzielone są konfigurowane pod jak największą liczbę zapytań/sekundę. A nie pod ciężkie zadania.

A tak ogólnie, to najlepiej z problemami najpierw napisać do nas na maila. Do modułów prowadzimy support - w zakresie błędów w module - których praktycznie już nie ma (zresztą w changelogach widać, ile jest zmian.... nie jest to 5 na krzyż), a nie tanich/błędnie skonfigurowanych serwerów i modyfikowanych przez kogoś, kto nie ma zielonego o tym pojęcia sklepów, my zapewniamy kompatybilność ze standardowym API presty - chyba żeby było napisane że dany moduł nie ma kompletnie supportu i jest udostępniany na zasadzie "as if", ale nie jest na razie przy żadnym.
A nie na forum, na którym może ktoś kto będzie wiedział pomoże, a może nikt tego nie zobaczy i potem powstaje taka ściana płaczu :) Mail jest na stronie, a my na forach nie przesiadujemy :).

Nie wiem czym jest spowodowane to, że niektórzy nawet nie piszą na maila. Chyba brak wiary, że ktoś coś pomoże nawet ze swoim modułem... bo to w sumie dość codzienne.

Jak tak pomyślę, to gdyby każdy komu pomogliśmy pisał pozytywa, to całkiem dużo komentarzy byśmy mieli :):)
Może od tej pory "support za komentarz" haha :P :):).

EDIT:
500 zl miesięcznie ?? To forum stoi na serwerze za 1000 zł rocznie ...... faktem jest, ze musiałem go konfigurować ale jeśli chcesz mogę Ci podobny zestawić za taką samą kwotę....... A w dom mówisz masz upsa i redundowane łącza z dostępem do wezłów?
UPS i kilka złącz... do tego odpowiednia maszyna. Dalej... polityka bezpieczeństwa dla GIODO (kto ma dostęp fizyczny itp) i inne takie małe niuanse... nie opłaca się.
Może kolokacja?
Kwestia jest też tego, że 500zł to wcale nie jest dużo... Jeśli byłby ruch rzędu 1/10 allegro, to bardzo mało nawet - ale 1 serwer by tego nie wyrobił :)