wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta

  • 23 Odpowiedzi
  • 8486 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

MERA

  • Gość
Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« dnia: Październik 02, 2009, 11:29:55 am »
W commerce jest możliwość zmiany wyglądu sklepu przez klienta.Czy ma ktoś pomysł by dodać potrzebny moduł do presty. Takie rozwiązanie poprawia zainteresowanie przez wymagających klientów.Jedni lubią jasne kolory,drudzy ciemne a jeszcze inni ciepłe.Polecam zainteresować się tym tematem tych co znają PHP i są w tym oblatani.Mam kilka skórek i nie mogę zmieniać sam,bo klienci nie rozpoznajwają nazwy sklepu,tylko wygląd,a jak sam sobie zmieni to będzie chętnie wracał na zakupy. Pozdrawiam i liczę że ktoś się tym zajmie .moja strona to www.mera.auto.pl

*

MERA

  • Gość
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2009, 11:03:55 am »
W commerce (CRE Loaded v 6.2[11])jest możliwość zmiany wyglądu sklepu przez klienta.Czy ma ktoś pomysł by dodać potrzebny moduł do presty. Takie rozwiązanie poprawia zainteresowanie przez wymagających klientów.Jedni lubią jasne kolory,drudzy ciemne a jeszcze inni ciepłe.Polecam zainteresować się tym tematem tych co znają PHP i są w tym oblatani.Mam kilka skórek i nie mogę zmieniać sam,bo klienci nie rozpoznajwają nazwy sklepu,tylko wygląd,a jak sam sobie zmieni to będzie chętnie wracał na zakupy. Pozdrawiam i liczę że ktoś się tym zajmie .moja strona to www.mera.auto.pl

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 04:19:24 pm »
W prescie najlatwiej to rozwiazac switchem cssow, ale do tego potrzebna jest wiedza zarówno w php jak i (x)htmlu. Nie widziałem gotowego rozwiązania.

Taki switch powinien uwzględniać zmianę css'a pod klienta i zapisywać mu w ciasteczku wybrany szablon. Nie jest to jakies skomplikowane rozwiązanie, ale może być czasochłonne ;)

Z drugiej strony nie sądze żeby ci to pomogło w sprzedaży, raczej narobi dodatkowej pracy.
Jesli nie wiesz jakich kolorów uzywać uzywaj ich jak najmniej w mocno stonowanej palecie.

Dla mnie zmiana szablonów przez klienta, czy też samej kolorystyki sklepu to rozwiązanie o jakim powinieneś myśleć jak będziesz miał "doskonały" szablon w jednym kolorze ;)

Zerkinij sobie na szablony joomli (a joomlaart czy rockettheme) w wiekszosc z nich sa warianty kolorystyczne - po to zeby zwiekszyc sprzedaz danego szablonu. Popatrz jak to jest zrobione ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 08:01:40 pm »
Sprawa nie jest trudna. Robisz dwie wersje CSSów.
Dajesz możliwość zmiany poprzez JS (bez przeładowania strony) i zapisujesz ciasteczka.

Ktoś wchodzi na stronę ma od razu wersje 1, klika na link i wczytują mu się style wersja 2, zapisuje się to w ciasteczkach i jak kolejny raz wejdzie to otwiera mu się wersja 2.

:-)

Można też zrobić jeden CSS i dać #ciemny... lub #jasny... i dodawać tylko w body id="ciemny" i będzie ciemny wygląd albo zmienić na body id="jasny" i będzie jasny.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 08:14:41 pm »
tak ;) my to sie zawsze zgadzamy :) hehhe

a robisz backup ? wlasnie ratuje dysk znajomego, wiec od razu przypominam ...
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

MERA

  • Gość
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2009, 04:08:17 pm »
Witam. Koledzy jeżeli coś macie to wklejać co popadnie ,będziemy testować na serwerze w kompie a jak coś wyjdzie to dopiero wyślemy na sieć. Ja osobiście nie znam dobrze PHP tylko trochę .Jeżeli ktoś może przesłać przykładowy plik " global " chętnie przetestuję i podzielę się nim  np. Mam przerobiony plik do szybkiej zmiany cen,oryginalny obsługuje tylko 100 lub nieco więcej asortymentu  ja mam trochę zmieniony i dzieli asortyment na kawałki .np 100 lub jak sobie ustalę .No to do dzieła. Pozdrawiam 

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2009, 05:00:55 pm »
tak ;) my to sie zawsze zgadzamy :) hehhe

a robisz backup ? wlasnie ratuje dysk znajomego, wiec od razu przypominam ...

ja? ja robię :-)

Zawsze przed poranną kawą :-)

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2009, 05:09:37 pm »
troche oftop, ale ciągne ...

Właśnie dzieki kolejnemu znajomemu, który stracił dane zapoznaje się z distro linuxa SystemRescue, bo na debianie nie chce mi mimo ntfs3g zamontować padniętego dysku w trybie write ;) Polecam w razie "w".

W windzie natomiast mam lazy mirror. Zwalnia mnie z pamiętania o backupie i ciagnie tetrabajty po USB ... już chyba od 2-3 lat.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2009, 07:37:52 pm »
Sorry, że nie na temat, ale jak jesteście takimi fachowcami, może mi powiecie jak wyczyścić pamięć ARP? Tylko nie odsyłajcie mnie do googla, przeleciałam wszystko, wypróbowałam wszystko i nic...

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2009, 08:37:44 pm »
A jakies szczegóły? jesli to pamiec w routerze to z reguly kazdy router ma okreslone procedury resetu.
Ja Cisco wylaczam, naciskam reset i trzymam po włączeniu jakieś 10 sekund. Pomaga na wszystko ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2009, 09:00:12 pm »
Mój chrześniak usiadł do kompa i wlazł na forum z Counter Strike, czy jakoś tak, wiem, że to wina tego forum, bo stało się to już drugi raz, po drugim formacie, kilka miesięcy komp normalnie chodził i gdy tylko on wszedł na to forum, komputer mi się po jakimś czasie całkiem blokuje, to znaczy standardowo net jest ale nie leca żadne pakiety, musze go restartować. Problem nie jest odosobniony, ale wszystkie procedury znajdujące się w necie zawodzą w 100%.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2009, 09:05:20 pm »
ja dalej nic nie wiem ;)

czy to wisi komp, czy router ?
system operacyjny - nazwy sprzętu - parametry - itd ...

i skąd wiesz ze masz zapchane ARP, jakies komunikaty ?

Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2009, 09:39:37 pm »
Wisi komp, nie router, ponieważ nie mam routera, siedzę na wirelesie, o ile dobrze rozumiem, a mam komunikat, że ARP jest zapchane, system windows, sprzęt - HP, mam użyć everesta?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2009, 09:48:58 pm »
1. musisz miec router - to on zarządza ARP ;), jesli masz wifi na koncu gdzies jest kabel - to do czego wpiety jest kabel - to twoj router ... (nie mylić z gniazdkiem)

2. na windowsie odczytasz tablice poprzez menu URUCHOM -> cmd i w konsoli wpisujesz arp -a

wynik powinien ci wyrzucic tablice mac adresow kompow w sieci lokalnej, jak jestes sama to 1 ;)

3. mi to wyglada na jakis wirus albo pochodną - kiedys bylo cos takiego do wywoływania ARPstorm - jak sie dzieciaki na lanie pod mac adresy podszywały i spoofowały

radze poszukac odpowiedniego antywirusa ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Czy ma ktoś pomysł na zmianę wyglądu sklepu przez klienta
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2009, 10:47:36 pm »
Nie ma znaczenia jaki jest router, dzieje się tak z każdym internetem, a przemieszczam się naprawdę często i korzystam z niezabezpieczonych sieci, korzystam z chiavetty, korzystam z kabla, zawsze to samo, zatem nie jest to sprawa routera.

Start/uruchom, robiłam to milion razy - pisałam wyżej, że te zabiegi nic nie dają.

Używam legalnej Panda global, od kilku lat jadę na pandzie, a z wirusami radzę sobie nieźle nawet bez antywira, jeśli już złapię.