wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane

  • 26 Odpowiedzi
  • 7777 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:49:44 am »
ale ja nie bardzo rozumie po co to chcecie robić?

Ktoś wam za to podziękuje? chociaż?

Jeżeli komuś się nie chce szukać to jego problem nie wasz ;)
Jeżeli ktoś zadaje głupie pytanie - to jego problem nie wasz ;)
Jeżeli ktoś liczy na gotowaca - to jego problem nie wasz ;)
Jeżeli ktoś cierpi na wrodzone lenistwo - to jego problem nie wasz ;)
Jeżeli ktoś cierpi na przerost ego - to jego problem nie wasz ;)
Jeżeli ktoś nie chce tracić czasu na szukanie - to jego problem nie wasz ;)
itd itp
reasumując to nie wasz problem ;)

Nie mamy/macie obowiązku dzielić się tym co wiecie na temat presty z innymi, jest to tylko i wyłącznie  nasza/wasz dobra wola.

Dla osoby która naprawdę chce sama rozwiązać swój problem to czy inne forum jest całkiem dobre a wyszukiwarka całkiem dobrze działa  ;D ;D ;D ;D ;D


SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2013, 10:03:03 am »
no wlasnie... po co i dla kogo... tak jak pisalem wczesniej to tylko i wylacznie nasza dobroc, dobre wychowanie i chec pomocy. ale kto to widzi.... co dziesiaty napisze na koniec: "pomoglo, bardzo dziekuje". co tez swiadczy o wychowaniu dzisiejszej mlodziezy, ktora przyzwyczajona do podania wszystkiego na tacy... bo im sie nalezy...

no ale... te punkty to powinny byc wrzucone w top strony i to na czerwono boldem ;) moze w koncu ktokolwiek z pytajacych by to zaywazyl a co piaty nad tym zastanowil przed napisaniem pytania czy po godzinie od jego umieszczenia "czy nikt nie pomoze?" ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2013, 12:33:08 pm »
jakos nie wydaje mi sie, ze takie rowiazanie by wiele pomoglo. moze rzeczywscie jeden na dziesieciu by z tego skorzystal. widac, ze ludzoim, tym bardziej poczatkujacym nie chce sie w ogole korzystac z wyszukiwarki.

Wydaje mi się, że oceniasz wszystkich początkujących użytkowników presty przez pryzmat osób zadających pytania na forum,a tak naprawdę osoby, które zakładują tutaj konto to tylko nieliczny procent wszystkich początkujących.
Inaczej mówiąc osoby, które używają wyszukiwarki znajdują potrzebne im odpowiedzi i nie zadają pytań na forum dlatego nie wiemy o ich istnieniu.
Sądze, że oddzielny dział z zebraną wiedzą w jednym miejscu ułatwiłby im życie.

odnosnie przeniesienia tematow do "piaskownicy"... tutaj raczej bylbym sceptyczny bo sa moze i bardzo tendencyjne pytania ale z wielu  dzialow. raczej sam dzial "piaskownica" podzielilbym jeszcze na podgrupy: wyglad, bledy.... 

Nie to miałem na myśli, żadne przenoszenie tematów itd.
Po prostu brakuje mi działu w którym można by linkować to ciekawych rozwiazań np.
-ostatnio trafiłem na łatwy sposób dodawania nowego hooka http://www.ecartservice.net/prestashop-articles/1-4-plugins-revisited-part-1/ chętnie bym napisał w 3 zdaniach jak tego używać, ale nie ma odpowiedniego działu
-napisałbym jak używać w preście css3pie
-jakiś czas temu męczyłem się z naprawieniem rozjeżdząjącej się wyszukiwarki i newslettera z nowego oficjalnego szablonu pod IE i chętnie podałbym jak to naprawić ogólnie przydałby się temat zbiorczy dotyczący błędów IE
-przetłumaczyłem trochę dokumentacji do wersji 1.4 a za jakiś czas utworze dokumentację dla wersji 1.5 i chciałbym mieć miejsce w którym mogę się nią podzielić. Jest też trochę osób które piszą tutoriale i one zapewne też by chciały podać do nich link
-powtarzające się gotowe rozwiązania giną w gąszczu innych tematów np. odwieczne pytanie jak włączyć kompilację/wyczyścić cache? powinno już dawno być napisane w oddzielnym temacie i podwieszone, żeby wszyscy je widzieli.
-itd.

Oczywiście jak ktoś chcę to znajdzie powyższe rozwiązania, ale to zajmuje więcej czasu i czasem coś się przeoczy.


ale ja nie bardzo rozumie po co to chcecie robić?
Może to trochę naiwne z mojej strony, ale wierzę, że na popularności presty wszyscy zyskujemy, a łatwiejszy dostęp do wiedzy sprawią, że ludzie chętniej jej używają. Im więcej osób jej używa tym większe zapotrzebowanie na usługi z nią związane.

moze w koncu ktokolwiek z pytajacych by to zaywazyl a co piaty nad tym zastanowil przed napisaniem pytania czy po godzinie od jego umieszczenia "czy nikt nie pomoze?" ;)
Tak jak wcześniej pisałem uważam, że osoby piszące na forum to mały wycinek osób, które szukają danego rozwiązania dlatego nie powinniśmy oceniać wszystkich przez pryzmat tej małej grupy osób.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:46:06 pm »
bynajmniej, i tutaj zwracam oczywiscie honor, nie mialem na mysli, tych, ktorzy samo szukaja rozwiazan, a nawet jak znajda i nie wiedza jak je wykonac pytaja, dostajac podpowiedzi sami dochodza do rozwiazania... to sa ci, dla ktorych jeszcze mam chec i pomagam na forum.
od samego poczatku moje wypowdzi w tym temacie tyczyly osob szukajacych (szumnie powiedziane) rozwiazan przez podanie im gotowca, a nie podasz to jeszcze sa pretensje. jakis miesiac temu tez przewinal sie taki temat osoby, ktora napisala pierwszego posta na forum i od razu, ze nikt nie pomaga, ze nikt go nie kocha itd. ostatnim czasem juz zmienilem troche podejscie i zaczynam dokladniej czytac pytania, bo po sposobie ich zadania juz widac czy ktos cokolwiek robil w temacie bledu i nie znalazl odpowiedzi dlatego pyta, czy poprostu trafil na problem i pierwsze co, bo nie bedzie sie przemeczal, bo szkoda czasu, posta na forum i czeka... to sa te dwie grupy pytajacych. pierwszym jak najbardziej udzielam odpowiedzi, staram sie ich kierunkowac ku rozwiazaniu, jezeli widze, ze robia postepy ale z braku wiedzy dalej im nie wychodzi to nawet droga prywatna podesle gotowca. to sa nieliczni. ale dla nich warto pomagac, bo tak jak piszesz, w naszym interesie jest to, aby jak nawiecej szukajacych rozwiazan e-commerce dowiedzialo sie o prestashop, a czym wiecej nas bedzie tym wiekszy rynejk bedziemy zdobywac. pare razy juz nawet po takich osobach jak powyzej przejalem projekty do dokonczenia, ale nie powiem... kazdy z kolei walczyl do upadlego no i niestety, nieraz lepiej oddac komus projekt bo termin goni niz zawalac terminy.

no nic, mysle, ze nie ma co dalej walkowac tego tematu, bo kijem Wisly nie zawrocimy a raczej ci co powinni byc tym tematem zainteresowani nie dojda nawet do 3 postu ;). tak bylo i tak bedzie, tak na dzien dzisiejszy wychowana jest nasza mlodziez, z ktorej wielu moglo by byc moimi dziecmi.

jedyne co, mam nadzieje, ze przynajmniej administratorzy zlituja sie nad naszymi poczynaniami, i rzezywiscie powstanie kategoria FAQ, w ktorej tez chetnie pozamieszczam pare ciekawych rozwiazan, modyfikacji, naprawy bledow itp. tylko... to juz musialby byc dzial moderowany bo inaczej tak jak w innych kategoriach pojawia sie posty "gdzie klikne tam napisze". no i sens FAQ pohjdzie w niepamiec bo i tak nikt nic tam nie znajdzie.
design4VIP z innej strony...

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2013, 12:33:11 am »
Od paru miesięcy próbuję dostosować Prestashop do swoich potrzeb. Nigdy nie zadałem pytania, bo to co potrzeba gdzieś znalazłem. Nigdy nie udzieliłem odpowiedzi  bo jestem za "cienki". Pierwszy raz  zabieram głos by powiedzieć Wam -" DZIĘKUJĘ". Pierwsza strona na Joomla. Było dużo łatwiej, bo dzięki pracy "Zwiastuna" -niech Minister Cyfryzacji da mu nagrodę- i innych zapaleńców, powstały materiały w oparciu o które mamy tak dużo stron w internecie. Koleś (seek), który wywołał tę dyskusję zamknął temat. Może nawet nie wie jak się brzydko zachował. Może warto mu wysłać maila, żeby przeczytał ten wątek. Myślę, że większości nie brak dobrej woli. Najczęściej przyczyną jest brak umiejętności w posługiwaniu się dostępnymi narzędziami (np.RSS), rzadziej brak kultury. Może jednak się odezwie ?     

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2013, 09:34:30 am »
@maronsan dzieki za docenienie naszej pracy, jednak... piszesz, ze nie udzielasz odpowiedzi bo jestes za cienki... tak szczerze powiedziawszy... jednak z tego co widac w Twoim poscie wiedze masz nie mala. Joomla i Presta to wcale nie az tak bardzo rozniace sie systemy, wbrew pozorom. piszesz, ze wiele rzeczy, ktorych szukales znalazles sam, chwala Ci za to, bo jak wyzej, malo takich na tym forum, wiec troche tej wiedzy juz pochlonoles. czesto pyta sie o jedno i to samo, tutaj apstrac***ac do tych co nie chca szukac, wiec dlaczego sie ta wiedza nie dzielisz. my naprawde nie jestesmy na etacie Obslugi Klienta tego forum i raz, nie mamy czasu na odpisywanie kazdemu, dwa nieraz blache sprawy naprawde "doswiadczony laik" moglby zalatwic na forum za nas. forum buduje sie, a przynajmniej powinno, przez cala spolecznosc. kazdy jakis tam element wiedzy posiada, jeden wiekszy drugi mniejszy, ale zawsze cos wie. wielu ma ta wiedze, ale tylko szuka (jezeli w ogole) albo tylko zadaje pytania, ale juz cos w zamian to nie az tak bardzo. bo po co.... przeciez to proste, a poza tym stala ekipa i tak odpisze.... to nie ta droga do budowy duzego, dobrego forum, jak wspomniales, na miare tego co mozna znalesc na temat Joomla. w 4 czy 5 nie jestesmy w stanie budowac dobrego forum, w ktorym kazdy znajdzie odpowiedz na pytanie. jezeli kazdy, kto szuka odpowiedzi i ja odnajduje, a przy okazji dojdzie jeszcze do innej wiedzy i nauczy sie ja wykorzystac, odpowie na 2-3 pytania, na ktore juz posiadl wiedze, to forum bedzie naprawde kombajnem pomocowym na skale europejska. juz na dzien dzisiejszy sam szukajac odpowiedzi czesto szybciej odnajduje ja tutaj na forum niz nawet na ogolnym forum prestashop.com. wiec o czyms to swiadczy. ale forum byduje cala spolecznosc a nie jednostki.
design4VIP z innej strony...

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2013, 12:16:51 am »
Zaczynam odnosić wrażenie, że zgromadzony na Forum materiał pozwala zrozumieć istotę działania Prestashop. To chyba najtrudniejszy etap dla każdego kto startuje. Później zaczynają się problemy z dostosowaniem szablonów i modułów. Na końcu każdy zaczyna kombinować jak stworzyć niepowtarzalną stronę. Być może stworzenie poradników opisujących w sposób uporządkowany działanie wszystkich elementów Prestashop dałoby piękny efekt i ograniczyło ilość zbędnych zapytań. Wydaje mi się jednak, że stworzenie platformy na wzór Joomla Extensions Directory w wydaniu polskim znacznie ułatwiłoby uporządkowanie materiałów, przerzuciłoby na twórców modułów dbałość o rozwiązywanie problemów i generalnie odciążyłoby Was od od odpowiadania na pytania nie związane z samym silnikiem. Może nadszedł czas na zmiany i podjęcie odważnych decyzji bo jak pisze Angar: " Im więcej osób jej używa tym większe zapotrzebowanie na usługi z nią związane."

*

Offline seek

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:56:31 pm »
 Boszzz ależ się to rozwinęło, nie miałem czasu żeby się zagłębiać w wątek. Ktoś wyżej prosił o moduł - załączam, w zamian proszę o udostępnienie mi maofree-carousel (lub inny slider najczęściej kupowanych).

deejay3 to mój drugi wątek an forum, w poprzednim jak i w tym podzieliłem się rozwiązaniem, więc nie jest to tak jak czytam wyżej że chcę nie dając nic w zamian, pozdrawiam

PS. email do mnie jest, wiadomości prywatne też więc nie ma problemu z kontaktem.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:59:23 am »
deejay3 to mój drugi wątek an forum, w poprzednim jak i w tym podzieliłem się rozwiązaniem, więc nie jest to tak jak czytam wyżej że chcę nie dając nic w zamian, pozdrawiam

jak dobrze czytales, to w moich postach scisle okreslam grupe, do ktorej jest to kierowane. chyba w kazdym moim watku zostala ta kwestia poruszona a innych, ktorzy czuja sie urazonych, w tym takze Ciebie, przepraszalem parokrotnie i przepraszam ponownie.

wlasnie dla takich osob budowane jest to forum i to jest jego cel, pomoc ale tym, ktorzy tego chca (bo pomoc to nie to samo co gotowiec) i pozniej zechca sie rowniez swoja wiedza dzielic z innymi.


co do glownego pytania z tego watku to ze swojej strony tez moge zaoferowac niekonwencjonalne rozwiazania dla wszelkiego rodzaju grup produktow (featured, new, specials...) dema 2 na www.lukasuk.4vip.pl przygotowanych pod featured
design4VIP z innej strony...

*

Offline seek

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2013, 06:43:06 pm »
Dzięki, jasne rozumiem - czytałem pobieżnie. Jeżeli o moduł chodzi link niestety nie działa :(

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2013, 10:11:05 am »
moj blad z szybkosci: poprasny link www.lukasik.4vip.pl
design4VIP z innej strony...

*

Offline bialy622

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Moduł slide new product oraz najczęściej kupowane
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2013, 10:45:15 am »
Witam,
mam pytanie odnośnie modułu "slider nowych produktów v1.01.
Otóż pokazuje mi cene podstawową tzn. jesli mam cene promocyjną lub wyprzedaż to na slajderze wyświetlana jest cena z przed promocji czy wyprzedaży.
Czy ktoś może wie jak rozwiazac ten problem?


Dzięki
pozdrawiam