wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum

  • 5 Odpowiedzi
  • 1346 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuczyy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« dnia: Luty 04, 2013, 12:56:42 pm »
witam,
od razu napisze przeszukałem forum. Ale do rzeczy,
problem jest taki - założyłem nową kategorie - dodaje produkt - produkt wyswietla sie na sekundę po czym znika. Natomiast jeżeli zaznaczę aby dodać ten produkt do nowo założonej kategori oraz do kategorii którą zakładałem kiedyś wyświetla się w tej starej w tej nowej jest napisane ze znalazło nowe produkty ale jej nie wyświetla (presta 1.4) 
próbowałem zmienić kod blocklayered http://prestashopforum.pl/index.php?topic=7119.0
doczytałem tez ze należy wyłączyć przyjazne linki http://prestashopforum.pl/index.php/topic,1482.0.html ale wtedy w żadnej kategorii nic mi nie wyswietla (ustawienia > seo > adresy url ) wtedy wyświetla się brak id ... czy ma ktoś może jakiś inny pomysł ?

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2013, 01:07:09 pm »
Jeśli używasz Presty 1.4.4.1 to musisz ją zaktualizować do nowszej wersji np. 1.4.9.0.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline kuczyy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2013, 01:38:28 pm »
jest to ostateczne rozwiązanie ? boję się ze wszystko mi sie posypie... tak czy inaczej dzięki za pomoc zobaczymy co z tego wyjdzie

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2013, 03:11:06 pm »
ta zmiana w podanym przez ciebie linku nie zadziala. ogolnie, jakbys poczytal uwazniej forum, block layered i 1.4.4.1 za bardzo sie nie lubia, i trzebba by dokonac tak zmianw samym module jak i ogolnym core sklepu, wiec raczej nie jest to zbyt oplacalne rozwiazanie, biorac tez pod uwage fakt, ze 1.4.4.1 jest wersja "stable" tylko i wylacznie z nawy. jak przerzucisz, nawet pobierznie forum, zobaczysz, ze w kategorii "bledy" 80% watkow dotyczy 1.4.4.1 a reszta 1.5.X. z tego mozna wysnuc tylko jeden wniosek... jest to wersja ni jak podobna do wersji stabilnej ;) a ze jako jedyna spolczona, jakby wgranie jezyka bylo az tak wielkim problemem..., to kazdy pokolei zamiast sie zastanowic jaka krzywde wyrzadza sam sobie, to instaluje w najlepsze a pozniej mamy tego wynik taki, ze forum zasypane jest pytaniami o dziury w tej wersji. jezeli nic nie grzebales w core swojego sklepu to nie zastanawiaj sie nawet, tylko tak jak porpzednik radzi instaluj wersje 1.4.9.0 (pomijajac juz fakt, ze w SEO jak i szybkosci dzialania o wiele lepiej sie spisuje niz porpzedniczki) i tylko wrzuc swoja skorke. pozniej pozostanie tylko podinstalowanie modulow, poukladanie i po problemie. moze to i chwila czasu zajmie ale napewno mniej niz szukanie bledow i   bezsensowne nerwy na 1.4.4.1

PS. a po wlaczeniu przyjaznych linkow wygenerowales na nowo .htaccess? moze jakis link dla wizualizacji bledu? co wyrzuca wyswieltanie bledow?
design4VIP z innej strony...

*

Offline kuczyy

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2013, 04:55:01 pm »
zmieniłem na presta 1.5.3.1 ? lepsza wersja czy polecacie jakąś inna ? do języka dam rade sie przyzwyczaić (a jak cos to mam słownik) a z resztą to sie zobaczy

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: brak produktów - blocklayered oraz inne wątki na forum
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2013, 06:05:09 pm »
ogolnie co do 1.5 to raczej.... tak przyszlosiowo to lepiej, bo napewno ta wersja sie rozwinie, ale na dzien dzisiejszy to jeszcze dosc niedospracowana wersja, zeby na niej postawic naprade porzadny sklep.

co do tlumaczen to do kazdej wersji znajdzien PL na oficjalnej stronie prestashop.com, w wiekszosci ~90%
design4VIP z innej strony...