wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Koszt dostawy za każdy produkt

  • 6 Odpowiedzi
  • 1110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Koszt dostawy za każdy produkt
« dnia: Luty 05, 2013, 05:10:14 pm »
Witam,
Chciałbym, aby przy zamówieniu koszt dostawy każdego produktu był taki sam.
Np. 1 produkt - 1 zł
2 produkty - 2 zł
10 produktów - 10 zł

Można to zrobić przez wstawienie wag, np. każdy produkt waży 1 kg i przedziały wagowe.... ale przecież nigdy nie wiadomo czy np. ktoś nie zamówi 15 produktów.... a definicja była tylko np. do 14 kg :-)

Problem również (przede wszystkim) w tym, że gdy chcę korzystać z "cech" (np. waga, rozmiar, itp.) musze "zaptaszkować" TAK - w Parametry/Wydajność/Funkcje...... a wtedy blokuje mi możliwość zapisywania jakichkolwiek zmian (w produktach, kategoriach itd.) ..... i nie mam pomysłu jak ten problem rozwiązać :-(

Pozdrawiam,
wildcat

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2013, 08:03:13 pm »
od wersji 1.4 masz mozliwosc wpisania dla kazdego z produktow "dodatkowych kosztow wysylki", wtedy kuriera robisz sobie na 0zl a zostaja tylko te koszty wprowadzone w produkcie.
design4VIP z innej strony...

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2013, 09:56:42 pm »
I doszedłem dlaczego ja nie mogę przy moich produktach tego dopisać :-) .... brak takiej opcji, bo..... bo moje produkty sa wirtualne :-)

Cel jednak jest taki, żeby (byc może w przyszłości) wprowadzić jakieś symboliczne koszty "obsługi" ... cena ma pozostać "0 zł".

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2013, 09:29:16 am »
no to albo cena albo dodatkowe koszty. albo nie potrafisz sprecyzowac pytania albo sam nie wiesz czego chcesz. jezeli masz produkt wirtualny a wysylke chcesz 0 to dolicz koszty do ceny albo stworz atrybut np. instalacja i nalicz w nim cene np. +15zl.
design4VIP z innej strony...

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2013, 09:33:11 pm »
Czasami wydaje się, że cos co jest dla nas oczywiste, dla innych jest niezrozumiałe..... stąd może moje skróty myślowe.

Produkty są produktami wirtualnymi w związku z tym nie ma możliwości zapisania kosztów dostawy lub np. wymiarów.... (co do wymiarów zgadzam się.... nie ma... ale koszty dodatkowe mogą być) ponieważ nie ma takiej zakładki przy uzupełnianiu informacji np. Produktu (zakładka "Dostawa" jest TYLKO w produktach "materialnych")

Cena produktu musi być "0zł", ponieważ w innych miejscach te produkty sa bezpłatne.

Niestety sa koszty "dodatkowe" związane np. z przygotowaniem strony, utrzymaniem sklepu itp. .... więc aż prosi się, aby dodać do każdego pobranego produktu stałą cenę jednostkową (nie zbiorczą).

No i nie znalazłem takiej możliwości obejścia lub inaczej - rozwiązania tego problemu.

Jestem otwarty na wszelkie przemyślenia i pomysły :-)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2013, 11:46:12 am »
tak jak pisalem wczesniej, dodaj do produktu 0zl z wyborem kombinacji atrybutow z dodatkowymi kosztami.

nie wiem, ale dalej czegos nie rozumiem. sprzedajesz za 0zl cos co jest dsarmowe, ok, chwali sie, ale chcesz doliczyc koszty dodatkowe, czyli co? kleient kupuje cos za 0zl a pozniej jezeli chce sciagnac pdodukt nagle dowiaduje sie, ze musi zaplacic? wydaje mi sie to malo zgodne z polskim prawem gospodarczym. sprzedajac cokolwiek musisz dokladnie okreslic cene ile i za co klient ma zaplacic, i tutaj raczej nie widze innego rozwiazania jak tylko dorzucenie atrubutu np. instalacja na serwerze (+30zl)
design4VIP z innej strony...

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koszt dostawy za każdy produkt
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2013, 10:27:14 pm »
Kombinacji atrybutów nie można wykorzystać :-( :
Jest 1 ostrzeżenie
    Produkt wirtualny nie może mieć kombinacji.


Niezgodności z obowiązującym prawem nie dopatrywałbym się, ktoś kto przeczyta regulamin i przyjmie go do akceptacji wyraża zgodę na takie warunki.... a to przecież już umowa cywilna... i nie ma problemu.

Hmmm... jaki sens?.... jest/są pewne produkty wirtualne rozrzucone w setkach miejsc w Internecie.... ktoś je zbiera "do kupy", kataloguje, wynajmuje serwer, kupuje domenę,  zakłada sklep, udostępnia..... no i może mógłby za tą pracę otrzymać np. 0,5 zł / szt....  przewidywane możliwe koszty "manipulacyjne" dosyć małe.

Na pewno na początek będzie sondowane zainteresowanie..... a później się zobaczy :-)

Nie spieszy mi się, robię to dla rozwijania swoich pasji a nie dla zarobku (ale w przyszłości "kto wie"  ;) .... Być może w kolejnej wersji PS programiści dodadzą taką możliwość.

Dziękuję za zainteresowanie problemem.