wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

krótki opis i nowe produkty

  • 10 Odpowiedzi
  • 5260 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
krótki opis i nowe produkty
« dnia: Luty 02, 2013, 05:40:48 pm »
Witam
Jestem nowa jak widać i trochę się miotam, bo nawet nie wiem co mam wpisać żeby znaleźć to co potrzebuję

1. Mam problem z krótkim opisem, nie widać całego napisu jaki jest w opisie. Przy miniaturce wydaje mi się (wzrokowo - nie wiem gdzie to sprawdzić) jest miejsce żeby cały napis się wyświetlił, a jednak się nie wyświetla. Tu moja strona http://senmaluszka.pl/pl/20-komplety-z-koldra-140x200-cm-i-mniejsza
Czy można gdzieś powiększyć ten opis.


2. Z boku po prawej stronie mam okienko z Nowymi produktami, i wyświetlają mi się 2 zdjęcia a pod nimi opisy do obydwu tych zdjęć, czy jest gdzieś jakaś metoda żeby było zdjęcie opis, zdjęcie opis pod sobą.

Jeśli jest jakiś prosty sposób, kliknięcie czegoś w ustawieniach, przestawienie, to bardzo bym prosiła o jakieś instrukcje.
Jeśli trzeba "grzebać" coś w kodzie mhh w tym momencie czy jest ktoś na tyle cierpliwy żeby mi to łopatologicznie wyjaśnić/opisać.

Z góry dziękuję.







*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2013, 07:03:19 pm »
Witam,

AD1
Długość tytułu przedmiotu możesz ustawić w pliku product-list.tpl
product.name|truncate:105
Długość opisu :
product.description_short|truncate:360

AD2
Edytujesz moduł blocknewproducts a w nim plik blocknewproducts.tpl
Oraz do tego CSS o nazwie blocknewproducts.css
w folderze :themes\prestashop\css\modules\blocknewproducts\

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2013, 03:47:21 pm »
Dzięki ale niestety to nie pomogło, ani w 1 ani w 2  punkcie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2013, 06:55:25 pm »
podstawy i jeszcze raz podstawy, jezeli wszystko wedlug wytycznych zostalo wykonane poprawnie to pozostaje jeszcze podstawa i jeszcze raz podstawa, przewijajace sie juz kilkaset razy: czyszczenie smarty i compile !
design4VIP z innej strony...

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2013, 05:19:19 pm »
Nie bardzo rozumiem odpowiedzi:
Jakie podstawy (w sensie html, php i css sobie odświerzyć)?
Co mam kompilować, czyścić, jakie znowu smarty?

Na moje to problem jest taki:
w opisie robię sobie formatowanie tekstu, listę numerowaną, entery wstawiam. Problem taki że przy generowaniu strony już dla użytkownika całe to formatowanie jest jakoś dziwnie parsowane i wywalane jako niezrozumiałe, więc tekst zostaje przycięty.
Próbowałam bez kodowania, wstawić tylko wymuszenie przełamania ( poprzez wstawienie
 ), tyle że  znaki < i > zostały wymieniane na kod &coś tam i strona tego nie łapała i nie wstawiała przejścia do nowej lini.
Problem więc jest przy generowaniu, lub w edytorze nie powinna być pełna wersja kontrolki z edytowaniem tekstu (skoro to robi problem, jest nie wspierane?).

Ostatecznie czysty tekst bez kombinacji z formatowaniem wyświetla się w pełni.

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2013, 03:04:56 am »
Piszesz krótki opis, a krótki opis to jest np:
Cytuj
KOMPLET 3 częściowy Medical®:           Płaska poduszka 40x40 cm           Płaska poduszka 40x60 cm             Kołdra antyalergiczna 90x120 cm
ze strony
http://senmaluszka.pl/pl/20-komplety-z-koldra-140x200-cm-i-mniejsza
I piszesz ze chcesz go powiększyć. tj zwiększyć ilość znaków.

Więc jeśli się źle zrozumieliśmy to zrób screen shota i zaznacz który opis chcesz powiększyć, bo my nie kumaci na to wychodzi.

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2013, 12:54:26 pm »
Ja nie wiedziałam jaki jest problem pisząc na początku tego postu. Nie wiedziałam czy tam jest za mało znaków gdzieś zaznaczonych czy nie.


Znam się mało na html - bardzo mało, więc musiałam poprosić męża który zna się nieco bardziej ode mnie i rozumie to co jest napisane, aczkolwiek specjalistą w tej dziedzinie nie jest.

Posprawdzał, pozmieniał, tak jak było napisane w tym poście

Witam,

AD1
Długość tytułu przedmiotu możesz ustawić w pliku product-list.tpl
product.name|truncate:105
Długość opisu :
product.description_short|truncate:360

AD2
Edytujesz moduł blocknewproducts a w nim plik blocknewproducts.tpl
Oraz do tego CSS o nazwie blocknewproducts.css
w folderze :themes\prestashop\css\modules\blocknewproducts\


nie przyniosło to żadnych rezultatów.  W związku z tym, że mi na tym bardzo zależy pogrzebał jeszcze troche. Okazało się ze mam tam jakiś dziwny format, którego presta nie umie przetworzyć więc pomija ten tekst (wszystko wpisałam jeszcze raz od początku).
Poza tym okazało się ze jak mam numerowanie (na końcu wiersza enter),  to enter jest kompletnie pomijany (bo nawiasy "<>" są zamieniane na jakiś inny znak) i wszystko jest w jednym ciągu.

Teraz na mojej stronie mam wpisane wszystko ze spacjami - tak ustawiałam żeby było dobrze widać krótki opis i było wiadomo co jest "w środku".  Niestety wygląda to źle jak się wejdzie na opis produktu, bo w tedy te spacje źle wyglądają i kupy się to nie trzyma.

Czy można więc jakoś ukryć okienko krótkiego opisu w opisie produktu - to by mi załatwiło ta sprawę? Z

Chyba że w jakiś inny sposób można tą sprawę rozwiązać to bardzo chętnie się dowiem jak :)

rzuty które są załączone,  to to co jest teraz w sklepie czyli ze spacjami,
oraz opcja numerowania, która zlewa się i źle widać jak się wyświetla listę produktów, ale za to ładniej jak się otworzy stronę z produktem

Mam nadzieję że teraz mój problem jest nieco bardziej zrozumiały.



*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2013, 04:52:28 pm »
No i teraz jest jasne o co chodziło :D

w pliku product-list.tpl znajdź linijkę:
<p class="product_desc"><a href="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$product.description_short|truncate:360:'...'|strip_tags:'UTF-8'|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$product.description_short|truncate:360:'...'|strip_tags:'UTF-8'}</a></p>
</div>

i zmień na
<p class="product_desc"><a href="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$product.description_short|truncate:360:'...'|strip_tags:'UTF-8'|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$product.description_short|truncate:360}</a></p>
</div>

wywalając ten kawałek kodu :'...'|strip_tags:'UTF-8' będziesz mieć opis na liście produktów taki sam jak na stronie produktu.

Oczywiście wtedy dajesz krótki opis normalny bez spacji.

Pozdrawiam.

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2013, 06:20:40 pm »
Fajnie, nie obcina już na długość tekstu.
Problem jest mimo wszystko że dalej nie jestem w stanie wymusić przełąmania linii. Po prostu entera nie widzi, ani żadnego kodowania html (br, lista nienumerowana...).
Da się jakkolwiek wstawić tam nową linię?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2013, 08:29:28 pm »
a zastanow sie do czego moze sluzyc "escape:'htmlall'" ..... troche angielskiego i sprawa robi sie banalnie jasna...
design4VIP z innej strony...

*

Offline dotad

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: krótki opis i nowe produkty
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2013, 09:17:54 am »
Dorzucone do końca linii. Dajemy teraz czas serwerowi się przeładowac (?) bo nie bardzo widać efekt.
Angielski nie problem, problem że nie znamy się na kodowaniu presta shop i pisanie stron to z 10 lat temu mąż robił...