wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca

  • 5 Odpowiedzi
  • 1014 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Korzystam z Firebuga, istotnie fajne narzędzie, ale nie wskaże mi lokalizacji pliku na serwie, w którym mogę edytować dany fragment strony.
A chodzi o to, że jeśli jestem w Koszyku, przy wyborze rodzaju przesyłki - opcja wyrażenia zgody na regulamin przez zaptaszkowanie checkboxa pojawia sie nad tabelą, a chciałbym przenieść to pod tabelkę wyboru dostawy. W jakim pliku to mam wykonać - css czy tpl, czy nie jest to jednak takie proste, np. tak, by przerzucić linijkę tego kodu od regulaminu pod linijki kodu tabeli wyboru dostawy?

Druga sprawa to to, że gdy dodam produkt do koszyka to otwiera sie koszyk a w zestawieniu opłat brutto netto, pojawia się domyślna stawka za wysyłkę, której to jeszcze nie wybrałem. Dopiero w kolejnym kroku jest ona możliwa do wyboru - jak zrobić by ta cena dostawy nie pojawiała sie przed etapem wyboru dostawy. Dodam, że cache przeglądarki jest wyczyszczony i nie ma szans by ta cena dostawy była pamiętana przez firefoxa czy inna przeglądarkę.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2013, 11:10:56 am »
co do pierwszego, jezeli masz juz wyswietlony kod przez firebuga to jaki problem znalesc class czy id danego elementu? w wiekszosci wypadkow rozne i unikatowe... wszystko co dotyczy ukladu zmieniasz w .tpl a co dotyczy stylu w .css. szkoda, ze nie wyswitla plikow w jakich trzeba dokonac zmian... no szkoda, ze za nas nie robi calej roboty.... ech ten niedobry leniwy firebug....

drugie to ustawienie kosztow domyslnych dostawy. w PA przy wysylkach masz taka opcje. ustaw jako domyslny np. odbior odobisty 0zl i juz bedzie pokazywalo 0zl.
design4VIP z innej strony...

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2013, 11:23:21 am »
Opcję dostawy podmieniłem - dzięki. Co do firebuga - na etapie słabozaawansowanym jest pomocny, ale przeszukałem wiele plików na serwerze w themes (szkoda ze nie ma szukania wg treści jak w windowsie) i nie natrafiłem na kod dotyczący np. frazy 'Dostawa' - jak to bywa w htmlu, gdzie więcej można edytować mając kod źródłowy strony ze wszystkim łączami, ustawieniami rozlokowania elementów strony, typografii, etc. Może być tak że dany element na stronie, jest skonfigurowany nie w jednym a wielu plikach na serwerze strony - rozumiem, że tak działa smarty, scala tpl-e w jeden główny całego layoutu strony?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2013, 01:03:56 pm »
"Co do firebuga - na etapie słabozaawansowanym jest pomocny," a na poziomie zaawansowany niemilosiernie pomocny, skracajacy prace o okolo 90% czasu, tylko trzeba sie z niego nauczyc korzystac i polaczyc z innymi dostepnymi narzedziami.

korzystaj np. z TotalCommandera, tam masz mozliwosc przeszukania po bebechach plikow.

no i nie obiecuj sobie za wiele, ze znajdzies od razu polskie nazwy " np. frazy 'Dostawa'" taka fraza w presta to {l s='Delivery'} wiec raczej szukaj po nazwach parametrow class czy id konkretnego DIVa, ktore wyraznie wskarze Ci FireBug

z ta skala to za bardzo nei ruzmiem, w kazdym razie jezeli chodzi o wyglad jednej strony to srednio okolo 5-10 plikow .tpl
design4VIP z innej strony...

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2013, 02:33:08 pm »
Tez tym sie kierowalem, czyli spogladanie na divy i tam widnieje nazwa header_user, ale nie znalazlem takiego pliku na serwerze...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie pozycji na liście opłat w koszyku/Dostawa się narzuca
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2013, 09:33:08 am »
no wiec kolego kieruj sie pewna kolejnoscia. najpierw nauka HTML, nastepnie CSS a z czasem przyjdzie kolej na Prestashop. inaczej sie nie dogadamy.
design4VIP z innej strony...