wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Podział sklepu oraz dodatkowe pola podczas rejestracji

  • 3 Odpowiedzi
  • 1560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Podział sklepu oraz dodatkowe pola podczas rejestracji
« dnia: Luty 19, 2013, 11:54:06 am »
Witam,
Potrzebuje podzielić jeden sklep na dwa typy klientów. Ceny będą dla nich widoczne dopiero po zalogowaniu. Przy rejestracji będzie musiała być dodatkowa opcja:
- dla klientów typu 1
- dla klientów typu 2
Gdy przy rejestracji wybierze np. opcje "typu 2" będą inne ceny, a dla klientów "typu 1" będą inne ceny.
Macie koncepcję jak rozwiązać tą sprawę? Czy jest jakiś moduł to tego?


Ja myślałem rozwiązać to tak:
Gdy już będą te dodatkowe opcje podczas rejestracji (tylko nie wiem jak je dodać do bazy, a później to weryfikować po zalogowaniu).
Najlepiej by było do każdego przedmiotu dodać dwie opcje cen ale to wiąże się ze sporym przerabianiem dlatego pomyślałem aby produkty były podzielone na dwie kategorie "typu 1" i "typu 2" i do tych kategorii dodawałbym te same produkty tylko z różnymi cenami. Następnie trzeba by było weryfikować po zalogowaniu, którą kategorię wyświetlić tylko nie wiem jak to zrobić. Macie jakieś propozycje?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Podział sklepu oraz dodatkowe pola podczas rejestracji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2013, 01:06:49 pm »
co do wyswietlania kategorii to najprosciej jest weryfikowanie kategorii po ich ID i dodanie do category.tpl oraz bloku categorii {if}-a dla danych grup
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Podział sklepu oraz dodatkowe pola podczas rejestracji
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2013, 07:04:04 am »
Całość masz zaszyta w konfiguracji grup klientów, dla których możesz ustawiać widoczność cen, inne typy upustów, dostaw itp. - zakładka panel administracyjny
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Podemski

  • Gość
Odp: Podział sklepu oraz dodatkowe pola podczas rejestracji
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2013, 08:04:04 pm »
Trochę mało konkretne te odpowiedzi...

Dla klasy customer musisz edytować metodę, która przypisuje klienta do grupy tak by nie robiła tego automatycznie, a przypisywała go do grupy, którą sam wybrał.

Same grupy pozwalają Ci ograniczyć widoczność kategorii dla niektórych z nich co powinno Ci pomóc w posiadaniu dwóch kategorii z tym samym asortymentem i innymi cenami.

Pamiętaj tylko, że w takim razie nie powinieneś w żadnym wypadku pozwalać robotom indeksować danych o kategoriach w swoim sklepie ale jak rozumiem sprzedaż będzie zamknięta tak czy siak.