wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

domena sklepu wygasła, konto mailowe nie aktywne, brak możliwości zalogowania do

  • 13 Odpowiedzi
  • 3343 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cardinal

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Witam,
jakiś czas temu przygotowałem sklep presta 1.5
Przygotowałem subserwer plus domenę.
Sklep umieściłem na subserwerze i podpiąłem pod domenę.
Niestety prace nad sklepem musiałem przerwać na wystarczająco długi czas aby domena wygasła. Niestety została wykupiona przez zagraniczną firmę droppingową.
Na tę chwilę mam dostęp do plików sklepu (poprzez FTP) niestety nie mogę się zalogować do panela.
Mail do zmiany hasła był na utraconej domenie.
Słowem trochę klapa.
Chciałbym wykorzystać to co już przygotowałem ale niestety nie wiem jak.
Proszę o podpowiedź.
pozdrawiam

*

Offline GraficzneProjekty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 73
  • 0
  • Presta 1.5.3
    • Drukarnia offsetowa i studio projektów graficznych
  • Status: Właściciel
Wg. mnie ściągnij z ftp co tam masz póki co.
A potem po prostu zainstaluj preste i rzuć te pliki co masz - to wszystko na nowym serwerze.
To wg. mnie logiczne chyba.

*

Offline cardinal

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
hm...
chyba za proste i piękne aby było możliwe..
Nie nadpiszą się pliki configuracyjne itp?
Obawiam się, że sytuacja by się powtórzyła.
Jeśli nic nie wymyślę to spróbuję ale obawiam się, że nie pójdzie.

*

Offline GraficzneProjekty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 73
  • 0
  • Presta 1.5.3
    • Drukarnia offsetowa i studio projektów graficznych
  • Status: Właściciel
Masz zrobioną przez kogoś templatkę ?
Jeśli tak to jaki problem zainstalować prestę, wrzucić plik templatki wraz z modułami z niej i ma chulać.
Ale niech się wypowiedzą Ci, co zęby zjedli na niej.
Zresztą co Ci zależy spróbować ? Skoro i tak Ci sklep nie działa

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Ale niech się wypowiedzą Ci, co zęby zjedli na niej.

dobrze, ze padlo to stwierdzenie bo juz mialem krzyczec ;)

ale na powaznie, no nie tak chop jak twierdzi Graficzny. skorka owszem przekopiwac i bedzie ale tez nie tak hop. modulu owszem, przekopiowac i bedzie tez nie tak hop. te kroki musisz wykonac, jednak bez dostepu do bazy danych bedziesz mial nielada zabawy z ustawianiem na nowo calej konfiguracji, pozycji poszczegolnych modulo, oraz oczywiscie na nowo ustalanie, ktore maja byc wprowadzone a ktore nie itd. produktow tym barzdziej nie odzyskasz bez dostepu do MySQL. pozostaje Ci wstawianie sklepu od podstaw (instalacja na nowym serwerze) i jak wyzej pisalem, jezeli miales zaimplikowana jakas skorke oraz pozmieniane, dodane moduly to wrzucanie reczne wszyskiego pokolei. no i od poczatku wprowadzanie towaru, no ale o tym juz tez pisalem wyzej.
design4VIP z innej strony...

*

Offline GraficzneProjekty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 73
  • 0
  • Presta 1.5.3
    • Drukarnia offsetowa i studio projektów graficznych
  • Status: Właściciel
dobrze, ze padlo to stwierdzenie bo juz mialem krzyczec ;)

ale na powaznie, no nie tak chop jak twierdzi Graficzny. skorka owszem przekopiwac i bedzie ale tez nie tak hop. modulu owszem, przekopiowac i bedzie tez nie tak hop. te kroki musisz wykonac, jednak bez dostepu do bazy danych bedziesz mial nielada zabawy z ustawianiem na nowo calej konfiguracji, pozycji poszczegolnych modulo, oraz oczywiscie na nowo ustalanie, ktore maja byc wprowadzone a ktore nie itd. produktow tym barzdziej nie odzyskasz bez dostepu do MySQL. pozostaje Ci wstawianie sklepu od podstaw (instalacja na nowym serwerze) i jak wyzej pisalem, jezeli miales zaimplikowana jakas skorke oraz pozmieniane, dodane moduly to wrzucanie reczne wszyskiego pokolei. no i od poczatku wprowadzanie towaru, no ale o tym juz tez pisalem wyzej.


Masz rację o bazie danych,ale zauważ,że kolega nie wspomniał o towarze :) Sądziłem,że tylko skórka

*

Offline Presta-Entwickler

  • Użytkownik
  • **
  • 37
  • 0
  • Status: Programista
Na pewno kolega ma dostep do bazy danych bo do ftp to pisal ze tak zrobic kopie bazy danych pobrac z ftp calosc i przeniesc niaa inny.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Albo inny sposób :) znajdujesz adres ip  serwera. w pliku hosts [windows] dodajesz linijkę wpisz nr ip nazwa domeny
Logujesz się do sklepu i robisz eksport bazy :) zgrywasz skórki znaczy sie tematy itp
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
W ogromnej wiekszosci hostingow podczas rejestracji dostajesz rowniez subdomene techniczna, przez nia mozna wejsc. Skontaktuj sie z adminem a on juz ci ja poda lub zalozy.
Skorzystaj rowniez z porady Westa jest raczej niezawodna.
W wielu systemach plik hosts jest ukryty i jego edycja wymaga praw administratora.
jego lokalizacja to Windows\System32\drivers\etc\hosts

Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline cardinal

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Dziękuję Wszystkim za wskazówki.
Na tę chwilę sklep niestety jeszcze nie działa.
Wykonałem kilka czynności ale bez rezultatu.
Więc tak:
Mam dostęp do bazy.
Otworzyłem w php_adminie
chciałem zmienić domenę w tabeli ps_configuration
w recordach
* PS_SHOP_DOMAIN
* PS_SHOP_DOMAIN_SSL
niestey tych recordów nie było.. (w sumie powinny)
więc je dopisałem z nową domeną (wcześniej oczywiście wykonałem przekierowanie bezpośrednie z dodaniem do serwera)
dalej nic...
sprawdziłem pole define(‘__PS_BASE_URI__’, ‘/subfolder/‘) w settings.inc.phpdalej nic...wyczyściłem cash
/tools/smarty/compile/
/tools/smarty/cache/
Zmieniłem hasło do bazy (starego nie pamiętałem) ale następnie oczywiście uaktualniłem je również w settings.inc.php
plus zmieniłem hasło i maila (w bazie) employee gdyż tego również nie pamiętałem
I tak sobie myślę czy to nie ma jakieś znaczącego wpływu na obecną niezmienioną sytuację.
Wydaje mi się, że zachowałem odpowiedni "ciąg" myślowy przy uaktualnianiu zmienionych haseł.

Chociaż być może gdzieś całkiem indziej jest "pies pogrzebany"?
Częściowo próbowałem się kierować Waszymi wskazówkami przy zmianach, chociaż chyba nie wszystko dobrze zrozumiałem.

W ogromnej wiekszosci hostingow podczas rejestracji dostajesz rowniez subdomene techniczna, przez nia mozna wejsc. Skontaktuj sie z adminem a on juz ci ja poda lub zalozy.
Skorzystaj rowniez z porady Westa jest raczej niezawodna.
W wielu systemach plik hosts jest ukryty i jego edycja wymaga praw administratora.
jego lokalizacja to Windows\System32\drivers\etc\hosts



Subdomena techniczna? Nie spotkałem się z tym terminem wcześniej.

Albo inny sposób :) znajdujesz adres ip  serwera. w pliku hosts [windows] dodajesz linijkę wpisz nr ip nazwa domeny
Logujesz się do sklepu i robisz eksport bazy :) zgrywasz skórki znaczy sie tematy itp

Rozumiem, że nie chodzi tu o lokalny plik hosts.

pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
tak
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline cardinal

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Sklep działa.
Już pisałem, że "sprawdziłem pole define(‘__PS_BASE_URI__’, ‘/subfolder/‘) w settings.inc.php"
otóż powinno to wyglądać następująco:
define('__PS_BASE_URI__', '/');
czyli, że w tym przypadku nie korzysta z sub folderu.
Po przekierowaniu bezpośrednim i przypisaniu do serwera okazuje się, że podkatalog nie został traktowany jako sub folder.
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za pomoc.
West dziękuję za szybką odpowiedź.
Wiedzy technicznej nie posiadam ale jeśli zdarzyłoby się, że już coś miałem okazję przerabiać to chętnie służę pomocą.
Pozdrawiam Wszystkich

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
plus zmieniłem hasło i maila (w bazie) employee gdyż tego również nie pamiętałem

tutaj rodzi sie pytanie, w jaki sposob zmieniles haslo? KEY+MD5(haslo)?

bo wbrew pozorom zmienic recznie haslo w bazie to nie takie proste dla laika...
design4VIP z innej strony...

*

Offline cardinal

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
tutaj rodzi sie pytanie, w jaki sposob zmieniles haslo? KEY+MD5(haslo)?

bo wbrew pozorom zmienic recznie haslo w bazie to nie takie proste dla laika...

Poszedłem po najmniejszej linii oporu.
Zacząłem od założenia nowego użytkownika (na wszelki wypadek gdybym coś namieszał) plus zmieniłem hasło podczas edycji istniejącego -  po prostu wpisałem w to pole nowe hasło (bez użycia md5).
Po kolejnym zalogowaniu nowe hasło pokazane było w sposób nieczytelny.
Loguję się na starym loginie i nowym haśle - chyba, że wpisałem identyczne jak stare :D czego wykluczyć nie mogę :) ale dobrze by to raczej nie wróżyło mojej metodzie stosowania haseł.
Z mailem, nie było problemu gdyż dostępne jest w polu edycji i zapisuje się poprawnie.
Pozdrawiam