wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wyświetlaniem stopki

  • 6 Odpowiedzi
  • 3494 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zwna

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Problem z wyświetlaniem stopki
« dnia: Marzec 15, 2013, 10:43:27 pm »
Może ktoś mi doradzi co mam zrobić jeśli w wersji angielskiej sklepu wszystko wyświetla się poprawnie a w momencie, gdy przełączę na jęz.polski to znikają wszystkie opcje w stopce?
Załączam printscreen'y.
A i przy okazji..wiem że to nie w tym temacie, ale mógłby ktoś mnie pokierować jak mogę ręcznie przetłumaczyć strony sklepu? 
Nie mogę znaleźć tego w zakładce tłumaczenia, a jak wgrywam plik z tłumaczeniami to tylko część informacji jest po Polsku.
Z góry dziękuję:)

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2013, 10:56:09 pm »
Wchodzi w panel administracyjny
Potem zakładki kolejno Narzędzia > Tłumaczenia
Wybierasz co chcesz tłumaczyć i potem klikasz w ikonkę języka którą chcesz edytować.
Nie wyświetlą Ci się wszystkie rzeczy to musisz nacisnąć "rozwiń"

I tam musisz przetłumaczyć stopkę na Polski i wtedy się powinno pokazać.

*

Offline zwna

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2013, 11:01:48 pm »
No właśnie jak kilkam w ikonę języka to pokazuje mi się taki komunikat:


Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu: [/size]200[/font][/color][/size] dla suhosin.post.max_vars.[/color][/size]200 dla suhosin.request.max_vars.Poproś swojego usługodawcę hostingu aby zwiększył limit suhosin post oraz request z 1322 co najmniej lub edytuj plik z tłumaczeniem ręcznie.




Napisałam już do nich, ale zastanawiam się czy mogę to jakoś pominąć.

[/size]
[/font]

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2013, 11:19:03 pm »
Komunikat ??

*

Offline zwna

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2013, 11:28:17 pm »

Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu: 200 dla suhosin.post.max_vars.
200 dla suhosin.request.max_vars.
Poproś swojego usługodawcę hostingu aby zwiększył limit suhosin post oraz request z 1322 co najmniej lub edytuj plik z tłumaczeniem ręcznie.

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2013, 11:37:48 pm »
themes\SZABLON\lang\pl.php w przypadku Polskiego języka musisz edytować i tam masz komunikaty jakie są stosowane w skórce.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyświetlaniem stopki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2013, 09:16:56 am »
Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu: 200 dla suhosin.post.max_vars.
200 dla suhosin.request.max_vars.
Poproś swojego usługodawcę hostingu aby zwiększył limit suhosin post oraz request z 1322 co najmniej lub edytuj plik z tłumaczeniem ręcznie.

tak jak pisze w komunikacie, napisz do hostingu aby zmienili ci dlugosc pola, raczej nie bedzie z tym problemu. mozesz to tez zalatic samemu wpisujac w php.ini odpowiednie komendy ale napisanie do hostingu to najszybsze i najrostsze rozwiazanie. ja z tym nigdy nie mialem problemu i wrzucali od reki na paru serwerach. a tlumaczenie reczne z pliku to makabra. za wiele sie nie rozeznasz bo wpisy tlumaczenia kodowane sa przez MD5 wiec zostaje tylko tlumaczenie z jakiegos dzwinego jezyka (niemiecki, francuski..) gdzie wiele rzeczy moze byc dwuznacznych i tlumaczenie bedzie klopotliwe.

skupiajac sie jeszcze nad bledem stopki to tylko i wylacznie tlumaczenia. wyglada na to, ze tlumacznia modulu stopki sa tylko w j. angielskim (czyli go nie ma tylko przypisany jest w pliku .tpl) a inne jezyki maja puste pola. jedno co z katalogu modulu mozesz usunac plik pl.php i powinno wszystko byj juz przynajmniej w j. angielskim a pozniej jak juz poradzisz sobie z powyzszym przypisaniem dlugosci wpisu to na spokojnie przelumaczysz z zakladki Tlumaczenia>tlumaczenie modulow - i odpowiedni modul.
design4VIP z innej strony...