wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

moduł tłumaczenia

  • 12 Odpowiedzi
  • 8328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
moduł tłumaczenia
« dnia: Marzec 19, 2013, 04:23:15 pm »
witam
mam presta 1441 ze skórką template 15
mam problem z przetłumaczeniem na polski "modułu tłumaczeń" www.watch4u.pl
próbowałem różnych sposobów ale nic nie pomaga, wyskakuje za każdym razem że pomyślnie uaktualniono ale niestety zmian żadnych a po wtórnym wejściu w tłumaczenia tabelka z polskim tekstem jest pusta
już mi ręce opadają
bardzo proszę o pomoc,


dziękuje

*

Offline sznoorek

  • Tubylec
  • ****
  • 178
  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Nimfka - artykuły zoologiczne
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2013, 06:06:17 pm »
Opróżniłeś cache?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2013, 06:29:49 pm »
w ogole co znaczy "modul tlumaczen"? bo jako tako z takim sie nie spotkalem. chodzi o blocklanguages? z tego co widze, to akurat ten modul nie wymaga tlumaczenia w Twoim wypadku. a ogolnie wszystkie tlumaczenia masz w panelu admina w narzedzia/tlumaczenia/tlumaczenie modulow

to jest raz, dwa to sprawdz czy nei masz w katalogu ./themes/skorka/modules zagniezdzonych modulow, ktore rzekomo nie chca sie przelumaczyc i nie zawieraja plikow pl.php o wartosci 0kb. jak sa to je usun i jak miales zrobione tlumaczenie to natychmiast sie pokaze. taki zabieg txzrba wykonac przy kazdej probie tlumaczenia modulow z panelu, ewentualnie przekopiuj tutaj pliki pl.php z glownego katalgu z modulami i wtedy prowadzaj tlumaczenia w danym szablonie
design4VIP z innej strony...

*

Offline sznoorek

  • Tubylec
  • ****
  • 178
  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Nimfka - artykuły zoologiczne
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2013, 06:35:35 pm »
"Tłumaczenie zainstalowanych modułów" takie błędne tłumaczenie :P
Tak jak kolega wyżej pisze. Jest ogólne tłumaczenie, i tłumaczenie znajdujące się w skórka/modules/jakiś-modół jak jest pl to wywal, a później w PA przetłumacz je jeszcze raz, polecam rozwinąć wszystko i szukać słów które chcesz przetłumaczyć, bo może coś gdzieś się schowało i jest po angielsku.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2013, 06:53:10 pm »
"Tłumaczenie zainstalowanych modułów" takie błędne tłumaczenie :P
Tak jak kolega wyżej pisze. Jest ogólne tłumaczenie, i tłumaczenie znajdujące się w skórka/modules/jakiś-modół jak jest pl to wywal, a później w PA przetłumacz je jeszcze raz, polecam rozwinąć wszystko i szukać słów które chcesz przetłumaczyć, bo może coś gdzieś się schowało i jest po angielsku.

a no teraz zalapalem co to "modul tlumaczen", rzeczywiscie chyba w 1.4.4.1 bylo to tak "sprytnie" przetlumaczone :D ja juz od dawna korzystam z wlasnego, pelnego tlumaczenia dzialajacego na kazdej 1.4.X wiec takie niuansiki mam wyeliminowane ;)

no to w takim razie juz napewno wywal pl.php w .themes/skorka/modules/........
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2013, 06:57:48 pm »

tak tłumaczenie modułówrobiłem tak, wywaliłem wszystkie pl.php z wszystkich modułów i zacząłem tłumaczyć od nowa, to nic nie daje, nadal nie zapisuje
"ewentualnie przekopiuj tutaj pliki pl.php z glownego katalgu z modulami i wtedy prowadzaj tlumaczenia w danym szablonie"

tutaj znaczy gdzie na forum?, te pliki sa puste w nich nic kompletnie nie ma

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2013, 07:15:32 pm »
próbowałem teraz z innej skórki wyakasowac wszystkie pl.php i raz jeszcze tłumaczyłem, nadal nic

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2013, 07:30:13 pm »
może cos w ustawieniach wyłączyłem albo właczyłem i dlatego?

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2013, 07:41:35 pm »
.tpl przetłumaczyłem, ale to sie koszmarnie tłumaczy

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2013, 07:48:44 pm »
ttutaj znaczy gdzie na forum?

nie no, widze, ze albo myslenie o tej porze masz juz wylaczone albo nie umiesz za bardzo czytac ze zrozumieniem, o braku znajmosci struktury presta juz nie wspomne. przepraszam, ale nie mam bynajmniej zamiaru Cie obrazic, chodzi mi przede wszystkim o to, ze nie majac podstawowej znajmosci o Presta nikt nie bedzie w stanie ci czegokolwiek przetlumaczyc i wytlumaczyc bo co innego my piszemy a co innego sobie sam interpretujesz i wykonujesz.

nikt nie kazal ci wyrzuc wszystkich plikow z modules tyko z katalogow modulow zawartych w skorce, a to roznica. nikt nie pisal o tlumaczniu .tpl (tego sie nie robi!) przeczytaj jeszcze raz po pare razy co zostalo napisane wczesniej na pozkojnie, wyspij sie najpierw i postaraj sie przanalizowac to co napisane i dopiero zaczyanac jakiekolwiek prace
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2013, 07:57:48 pm »
doskonale wiem co napisaliście, próbowałem tego sposobu rano, próbowałem tez teraz i pisze że nie tędy droga,


jakbym znał prestashopa to twoja pomoc byłaby mi zbędna to chyba oczywiste, ale widocznie zmeczony jesteś albo o tej porze masz myslenie wyłączone i bez obrazy

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2013, 08:13:38 pm »
a zagladales w ogole czy masz w katalogu skorki moduly?

pisalem o tym nie tylko ja, i jak napisalem, ze masz przekopiowac pliki tlumaczenia z katalgu glownego to juz, czytajac poprzednie zdanie w tej wypowiedzi, ktore mowilo o katalogu w skorce chyba samo przez sie rozumie. wystarczy odrobina zrozumienia i analizy. kopiowanie na forum... tutaj to juz poleciales... no ale, jezeli zaczynajac posta poznym popoludniem ty juz jestes w stanie dzialac z samego rana i sugerowac sie naszymi radami to rzeczywiscie... zastanaawiajace, po co w ogole nasza pomoc. troche to sie robi zbyt patetyczne. ale jeszcze raz:

sprawdz w katalogu .themes/Twojaskorka/modules/.... czy masz tam jakies moduly (katalogi modulow wraz z plikami) i w nich pliki pl.php, jezeli takowe sa to je pousuwaj PO KAZDEJ zapisanej sesji tlumaczen z poziomu panelu administracyjnego
idea jest taka, ze tlumaczenia z panelu zapisuja sie w katalgu glownym ./modules w poszczegolnych modulach a jezeli sa jakies moduly nadpisywane w katalogu .themes/twojaskorka/modules to w nich probuja sie tworzyc tlumaczenia, ale jezeli tlumaczone sa z poziomu modulow glownych to zapisuja sie jako 0kb a sa odczytywane jak wszystie pliki modulow w pierwszej kolejnosci przez glownymi. i stad brak tlumaczen. no sorka, ale juz chyba bardziej lopatologicznie nei da sie tego wytlumaczyc, wiec jak z tym sobie nie poradzisz to ja sie odcinam od tematu.


PS. z tego co zauwazylem to nie pirwszy taki post z Twojej strony, czesto pytasz o rzeczy dosc proste i z komentarzy wiedac, ze porywasz sie z motyka na slonce. radzilbym w pierwszej kolejnosci poczytac jakas ksiazke czy podstawowy tutorial na temat Presta i dopiero zasiasc do prac. bo to dokladnie tak jakbys przez lata siedzial na Syberii i jezdzil po niej wartburgiem a z dnia na dzien otworzyl na Florydzie warsztat i naprawial Porshe.... to juz zadne najlepsze forum nie pomoze... nie wiem, czy nie prosciej i taniej (liczac stracone nerwy) nie bylo by prosciej zlecic komus zrobienie i konfiguracje calego sklepu
design4VIP z innej strony...

*

Offline wojciechm

  • Użytkownik
  • **
  • 45
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: moduł tłumaczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2013, 08:33:26 pm »
Nie można było tak od razu...?
źle zrozumiałem, usówałem przed a nie po ale z postu to nie wynikało

dzięki


presta jest takim właśnie wartburgiem, klimat też sie zgadza


nie nie mam zamiaru studiowac presty, nie mam zamiaru z tego żyć