wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Znikające pliki w wirtualnych produktach

  • 2 Odpowiedzi
  • 1518 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Znikające pliki w wirtualnych produktach
« dnia: Marzec 24, 2013, 07:57:46 pm »
PS 1.5.3.1

Produkty tylko wirtualne.
Mają podpięte pliki...... i po jakimś czasie widzę, że przy niektórych produktach nie ma plików..... natomiast jak wejdę do katalogu "download" to one tam są..... tyle, że nie ma możliwości np. je podpiąć pod produkt, a jedynie ponownie przesłać na serwer :-(

*

Offline wildcat

  • Użytkownik
  • **
  • 40
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Znikające pliki w wirtualnych produktach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:01:26 pm »
No i znalazłem najprawdopodobniej powód znikania podpiętych plików.

Dodając nowe produkty próbowałem to robić poprzez kopiowanie dotychczasowego produktu. Następnie dokonywałem zmian na utworzonym (przez skopiowanie) produkcie. Usuwałem podpięty plik, a w to miejsce dodawałem nowy (odpowiedni do nowego produktu)..... i okazuje się, że może być jeden plik podpięty w kilki produktach..... i gdy usunąłem w jednym produkcie plik, to został usunięty we wszystkich :-)

Tak więc tworzenie produktów wirtualnych przez kopiowanie już istniejącego nie wchodzi w grę :-(

*

Offline Krzsztof

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Znikające pliki w wirtualnych produktach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2014, 12:14:31 am »
 Odświeżam wątek.

Dodając nowe produkty próbowałem to robić poprzez kopiowanie (...)
Tak więc tworzenie produktów wirtualnych przez kopiowanie już istniejącego nie wchodzi w grę :-(
PrestaShop 1.5.5.0
Kopiowanie produktów może i ma związek, ale nie koniecznie jest to główny powód. Ja nie kopiowałem, a pliki znikają.
Co ciekawe, w tabeli product_download "zniknięte" pliki nadal istnieją.  Co z tym zrobić?
Będę wdzięczny za podpowiedź jak i co "powiązać", w phpMyAdmin, aby nie wysyłać ponownie wszystkich plików.


Już wiem. Włączenie istniejącego produktu wirtualnego, jeśli ten zniknął, ww. tabeli kolumna active = 1.
A produkty znikają, bo nie wiedzieć czemu kolumna date_expiration ma wartość, której ja nie ustawiałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 12:45:47 am wysłana przez Krzsztof »