wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?

  • 10 Odpowiedzi
  • 2575 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ruten911

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • Status: forum
Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« dnia: Kwiecień 02, 2013, 04:38:10 pm »
Witam. Zastanawiam się nad Prestą. W sklepie chciałbym miec 2000 produktów. Produkt ma posiadać: zdjęcie, opis, producent jako atrybut no i oczywiście cenę. Niektórzy z was pisali o atrybutach aby ich nie było za duzo. Tylko nie wiem co ktoś ma na myśli pisząc duzo - jak dodam rozmiar ubrania to już będzie zbyt wiele na preste i zwykły hosting na linuxpl.com(123 PLN)?
Czy wersja 1.5.4 będzie ok dla sklepu z 2000 produktów - niektórzy piszą że ta wersja bardziej zamula niż 1.4.

PS czyałem że memcache pomaga ale czy to wystarczy?



*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2013, 05:02:37 pm »
Nie wystarczy Ci niestety zwykły hosting. Na linuxpl średni czas wczytania strony będzie wynosil +- 6sekund. Do takiego sklepu niestety vps już jest potrzebny
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline ruten911

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • Status: forum
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:11:49 pm »
Wiem że to trudno określić ale może się ktoś podejmie napisać ile produktów powinien unieść sklep presta na zwykły serwerze aby działało to sensownie. Pytam bo może Presta mi wystarczy na początku na  zwykłym serwerze a jak zacznie się ślimaczyć to będe myślał. Docelowo chce miec około 2000 produktów lecz 1 rok to zapewne 800-1000.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:20:55 pm »
Wiem że to trudno określić ale może się ktoś podejmie napisać ile produktów powinien unieść sklep presta na zwykły serwerze aby działało to sensownie. Pytam bo może Presta mi wystarczy na początku na  zwykłym serwerze a jak zacznie się ślimaczyć to będe myślał. Docelowo chce miec około 2000 produktów lecz 1 rok to zapewne 800-1000.
zeby porzednie smigalo na "normalnym" serwerze (co by to nie znaczylo) to najlepiej jakby nie miala w ogole proguktow i jak najmniej modulow. a na "nie normalnych" to juz nie wiem.... zastanow sie czy chcesz miec dobrze czy tanio... inaczej sie tego nie da polaczyc. a co do tego ile serwer uniesie produktow... ile hostingow tyle ustawien serwerow a kazde najmnijesze ustawienie (procesor, pamiec, max uzycie procka, transfer....) to bardzo wazny elelemnt. niestety te ustawienia tez ida w parze z cena. kazdy chcial by miec wypasiony serwerek z 10Tb laczem za free ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline ruten911

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • Status: forum
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:47:55 pm »
deejay3....widzę po twoich postach w innych tematach:
"a i owszem, na linuxpl.com przynajmniej 1.4 smiaga az milo. przy 800 produktach, 24 na stronie przeladowanie trwa kolo pol sekundy ;) wiec mysle, ze dosc wzglednie ;) "

że masz jakieś doświadczenie ale tutaj przeczysz sam sobie. Dlaczego na 800 produktów nie wziąłeś od razu dedyka??

Tutaj kolejna Twoja wypowiedź: "wiec teraz reasumujac, czy w takim razie linuxpl.com pociagnie odwaznie v. 1.5? ktos stawial, mzoe sie pochwalic jak to dziala abym mogl przedstawic Klientowi dla porownania? " 
a miałeś 1000 produktów. Kupując dedyka działałoby lux ale Ty szukałes tańszej opcji.

Nie zrozum źle bo Cię nie atakuje tylko kieruje się takimi samymi przesłankami....
Bardziej byś mi pomógł gdybyś pokazał mi ten sklep z 800 produkatami, powiedział na jakim hostingu stoi w linuxpl bo wtedy mogłbym wyciągnąc jakies wnioski co do szybkosci działania.

Jesli mi starczy hosting za 100/200/300 zł rocznie to nie chce się ładować w rozwiązanie za 600 zł /1000 zł.

Rozumiem że kazdy kto stawia sklep na hostingu za 200 zł kieruje się tylko tanioscią i takie rozwiązanie jest najgorsze i w ogóle nie praktyczne??

PS. to że piszę w takim dziale a nie innym nie jest przypadkowe, podobno kto pyta nie błądzi. Ja licze na waszą pomoc a nie drwiny. Pzdr :)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:03:48 pm »
deejay3....widzę po twoich postach w innych tematach:
"a i owszem, na linuxpl.com przynajmniej 1.4 smiaga az milo. przy 800 produktach, 24 na stronie przeladowanie trwa kolo pol sekundy ;) wiec mysle, ze dosc wzglednie ;) "

że masz jakieś doświadczenie ale tutaj przeczysz sam sobie. Dlaczego na 800 produktów nie wziąłeś od razu dedyka??

Tutaj kolejna Twoja wypowiedź: "wiec teraz reasumujac, czy w takim razie linuxpl.com pociagnie odwaznie v. 1.5? ktos stawial, mzoe sie pochwalic jak to dziala abym mogl przedstawic Klientowi dla porownania? " 
a miałeś 1000 produktów. Kupując dedyka działałoby lux ale Ty szukałes tańszej opcji.

Nie zrozum źle bo Cię nie atakuje tylko kieruje się takimi samymi przesłankami....
Bardziej byś mi pomógł gdybyś pokazał mi ten sklep z 800 produkatami, powiedział na jakim hostingu stoi w linuxpl bo wtedy mogłbym wyciągnąc jakies wnioski co do szybkosci działania.

Jesli mi starczy hosting za 100/200/300 zł rocznie to nie chce się ładować w rozwiązanie za 600 zł /1000 zł.

Rozumiem że kazdy kto stawia sklep na hostingu za 200 zł kieruje się tylko tanioscią i takie rozwiązanie jest najgorsze i w ogóle nie praktyczne??

PS. to że piszę w takim dziale a nie innym nie jest przypadkowe, podobno kto pyta nie błądzi. Ja licze na waszą pomoc a nie drwiny. Pzdr :)


Piszę ze swoich doświadczeń. Miałem 300 produktów dla klienta na 1.5 na wirtualnym koncie czas ładowania strony +- 6sekund. Dla porównania to samo przeniosłem na vps za około 1 000zł rocznie i mam czas ładowania na poziomie 0,5 sekundy. Zawsze możesz zacząć od tańszej opcji, a skończyć na droższej. Może nie będzie  przeszkadzać
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:06:48 pm »
Piszę ze swoich doświadczeń. Miałem 300 produktów dla klienta na 1.5 na wirtualnym koncie czas ładowania strony +- 6sekund. Dla porównania to samo przeniosłem na vps za około 1 000zł rocznie i mam czas ładowania na poziomie 0,5 sekundy. Zawsze możesz zacząć od tańszej opcji, a skończyć na droższej. Może nie będzie  przeszkadzać


Cytuj
PS. to że piszę w takim dziale a nie innym nie jest przypadkowe, podobno kto pyta nie błądzi. Ja licze na waszą pomoc a nie drwiny.


No ba..... Nie sądzę żeby kolega wyżej drwił Po prostu według starej zasady "tanie mięso psy jedzą...." Może to i brutalne ale oddaje sens wypowiedzi.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline ruten911

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • Status: forum
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:10:56 pm »
Piszę ze swoich doświadczeń. Miałem 300 produktów dla klienta na 1.5 na wirtualnym koncie czas ładowania strony +- 6sekund. Dla porównania to samo przeniosłem na vps za około 1 000zł rocznie i mam czas ładowania na poziomie 0,5 sekundy. Zawsze możesz zacząć od tańszej opcji, a skończyć na droższej. Może nie będzie  przeszkadzać


Jaki to był serwer wirtualny?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:56:26 pm »
W2GB póxniej rozszerzony do W5GB
tutaj masz specyfikację
http://linuxpl.com/Zamow-hosting
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2013, 09:58:30 pm »
1.Podobno wersja 1.5 jest bardziej pamięciożerna więc proponuje skorzystać z 1.4.10.
2.Jak zapewne wiesz na linuxcom.pl masz 2 tygodnie na darmowe testy więc najlepiej zainstaluj prestę, zaimportuj produkty przez csv lub utwórz jeden produkt(najlepiej bez atrybutów) i kopiuj go używając ikony duplikacji + enter.
Uwiniesz się ze wszystkim w godzinę i będziesz miał podgląd jak działa presta na tym serwerze przy takiej liczbie produktów jaką planujesz mieć w sklepie.
3.Podziel się spostrzeżeniami.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Jaka wersja Presty dla 2000 produktów?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:49:25 am »
deejay3....widzę po twoich postach w innych tematach:
"a i owszem, na linuxpl.com przynajmniej 1.4 smiaga az milo. przy 800 produktach, 24 na stronie przeladowanie trwa kolo pol sekundy ;) wiec mysle, ze dosc wzglednie ;) "

że masz jakieś doświadczenie ale tutaj przeczysz sam sobie. Dlaczego na 800 produktów nie wziąłeś od razu dedyka??

Tutaj kolejna Twoja wypowiedź: "wiec teraz reasumujac, czy w takim razie linuxpl.com pociagnie odwaznie v. 1.5? ktos stawial, mzoe sie pochwalic jak to dziala abym mogl przedstawic Klientowi dla porownania? " 
a miałeś 1000 produktów. Kupując dedyka działałoby lux ale Ty szukałes tańszej opcji.

Nie zrozum źle bo Cię nie atakuje tylko kieruje się takimi samymi przesłankami....
Bardziej byś mi pomógł gdybyś pokazał mi ten sklep z 800 produkatami, powiedział na jakim hostingu stoi w linuxpl bo wtedy mogłbym wyciągnąc jakies wnioski co do szybkosci działania.

Jesli mi starczy hosting za 100/200/300 zł rocznie to nie chce się ładować w rozwiązanie za 600 zł /1000 zł.

Rozumiem że kazdy kto stawia sklep na hostingu za 200 zł kieruje się tylko tanioscią i takie rozwiązanie jest najgorsze i w ogóle nie praktyczne??

PS. to że piszę w takim dziale a nie innym nie jest przypadkowe, podobno kto pyta nie błądzi. Ja licze na waszą pomoc a nie drwiny. Pzdr :)

nie robie sklepow tylko dla siebie. ja pod swoje mam dedyka i tutaj nie mam pytan, w tym co znalazles (swiadczy o tym, ze jako jeden  z nielicznych dosc uwaznie sledzisz forum) to byly pytania dla Klienta. mial taki a nie inny serwer i pytalem czy aby na nim uciagnie takie wartosci, a pytalem dlatego, ze wczesniej akurat z tym hostingiem nie mialem problem. ldasze wypowiedzi byly juz do serwerow na ktorym stawialme sklepy i bylo to raczej stwierdzenie tego co doswiadczylem.

Twoje pytanie zawieralo dos ogolne stwierdzenie "normalny serwer" bo kryje pod soba naprawde, tak jak wspomnialem, radykalnie rozne ustawienia. "normalnym" serwerem moze byc np. wiele razy walkowana kwestia home czy nazwa, jezeli zapytalbys o te hostingi to od razu dostalbys konstuktywna odpowiedz. jednak widzac, ze sledzisz uwaznie forum to juz napewno trafiles na opinie.

zadales bardzo ogolne pytanie wiec tylko dalo sie na nie odpowiedziec bardzo ogolnie, czyli tak jak pisalem: kazdy hosting ma swoje ustawienia, jedne wplywaja na presta bardzo dobrze a inne komplikuja jej dzialanie. jakbys zapytal (tak jak w ostatnich postach) o konkretny serwer, ktorego mozna juz zbadac ustawienia to odpowiedz juz napewno wygladala by inaczej. mniejwiecej tak jaka zostala juz udzielona wiec nie ma sie co powtarzac. jednak nigdy z motorynki nie zrobisz scigacza wiec musisz pujsc na jakies ustepstwa: albo optymalne dzialanie za rozsadna cene albo rozsadne dzialanie za optymalna cene. wszystko zalezy na jaki zysk sie znastawiasz. przelicz sobie wszystko po prare razy i okresl czy inkasujac w reklame, pozycjonowanie uzyskasz taki przychod, ze bedzie na VPSa. i tez wez pod uwage, ze dzieki reklamie i pozycjonowaniu bedziesz mial taki a nie inny przemial Userow co tez jest bardzo waznym aspektem wyboru serwera.
design4VIP z innej strony...