wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

tickets-portal.com

  • 17 Odpowiedzi
  • 7926 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
tickets-portal.com
« dnia: Czerwiec 10, 2013, 08:46:58 pm »
Witam, kolejna moja pracka, chwilowo, bo stara serwerowania nie chce dac hasel do domen i cos od piatku maja problem z selegacja domeny na nowy serwer.... bez komentarza... pod adresem roboczym http://www.tickets-portal.d2.pl docelowo tickets-portal.com oraz ticket-portal.pl


czekam na opinie i sugestie. poszalalem troche ze zmianiami silnika i dozej czesci modulow wiec czekam ez na wylapane ewentualne bledy w dzialaniu i wyswietlaniu strony.
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:06:33 am »
No to o serwerze nie będę pisał - czas ładowania
w opisach nie ładują się zdjęcia niektóre. Poza mapki na czarnym tle wyglądają....źle.
odnośnie jakości mapek jeszcze - chyba kompresja poszła za daleko
pytanie o produkt moduł "przepisz tekst z obrazka w pole Security Code." znaczy się o co chodzi ? gdzie to pole ?
błędy w stylach css:
k;left:0px;margin:0px;padding:2px 0px;position: absolute;top:12px;#width: 250px;znów błędy
url(../img/footer-bottom.png) 0px 0px no-repeat; #width:980px; #height:15px;i znów błędy
body {
color: #808080;
font: 12px "Arial", "Arial", "Helvetica", sans-serif;
formularz logowania fajny tylko przycisk pod Operą jakiś niewymiarowy. Jak rozwinę formularz to już nie miożna go schować. Znaczy się mam przeglądać stronę z otwartą płachtą
Pod Ie9 formularz wyszukiwania i fraza "o co chodzi" poszła do góry
Pod Ie8 i 9 i 10 pasek przesuwania tekstu w formularzu logowania zduplikował się i jeden wylądował centralnie w tekście opisującym korzyści z zalogowania.
Dalej nie sprawdzałem
Słowem to jest wersja testowa ? Nie widnieje jeszcze w sieci?


MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 07:21:22 pm »
z jakiego adresu wchodziles? .d2.pl (ustawiona kompilacja i cache)  czy .com (wlaczona kompilacja, wylaczony cache)?

u mnie na Neo  czas ladowania glownej ok. 2-3 sek, produkt 1-3 sek.

w ktorym miejscu nie miales zdjec do produktow?

opisy produktow, w tym mapki itd to juz gestia Klienta. tutaj nei ma za duzego pola do popisu, co sie da to poprawie, ale nie bede raczej nadzorowal 24h sklepu zeby sledzic wszelkie zmiany Klienta....

pytasz czy jest w sieci... jak widzisz jest ;)

ale na powaznie, wczesniej to byl tylko katalog pokazowy z zapytaniem (tutaj nie wiem dlaczego captcha mi uciekla) a teraz Klient zdecydowal sie na przerobke pod sklep.

oczywiscie nie jest to wersja finalna, jak sam zauwazyles pare do poprawek zostalo elementow. wrzucilem tutaj, aby wlasnie tacy ludzie jak ty wytknely mi jeszcze bledy, ktorych nie zauwazylem... za te powyzsze oczywiscie wielkie pivo.


EDIT./

Cytuj
Jak rozwinę formularz to już nie miożna go schować. Znaczy się mam przeglądać stronę z otwartą płachtą
tutaj nie mam za bardzo wiekszego pomyslu... na chwile obecna masz albo krzyzyk (prawy gorny rog) albo jakakolwiek inna akcja na stronie. nie wiem jak bardziej uwidocznic to zamykanie, tak samo nie za bardzo mam pomyzl na uwidocznienie rozwiajania po kliknieciu na koszyk z belki... mzoe jakies pomysly?

 
Cytuj
Pod Ie9 formularz wyszukiwania i fraza "o co chodzi" poszła do góry
moge screen? bo niemam ani 9 tym bardziej 10 ;/

 
Cytuj
Pod Ie8 i 9 i 10 pasek przesuwania tekstu w formularzu logowania zduplikował się i jeden wylądował centralnie w tekście opisującym korzyści z zalogowania.
mozesz teraz sprawdzic na 9 i 10?

PS co do "WC-ta" w css-ach to narazie haszowane sa zmienne, ktore mzoe sie jeszcze przydadza przy pozycjonowaniach elementow. i tak malo ci wykazalo, bo tego jest dosc sporo w kodzie... czionki duplikowane, bo tez co chwile sie zmienialy, ale dzieki za taka info, bo to bym przeoczyl ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 08:44:31 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2013, 10:22:02 pm »
Zdjęcie wyżej pochodzi właśnie z IE. Poza tym ciekawi mnie dlaczego stawiasz stronę na skrypcie sprzed prawie 2 lat. Skoro za chwilę będzie następne wydanie nowej PS. Ok zatem daj znać jak strona będzie już w stanie do użytku.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 08:24:39 am »
Poza tym ciekawi mnie dlaczego stawiasz stronę na skrypcie sprzed prawie 2 lat.

jak juz pisalem, katalog postawiony byl juz troche temu, w tym czasie 1.5 kulala i razcej nikt nie stawial na niej sklepu do uzytku. ten postawiony jest na 1.4.9.0, z pewnymi modyfikacjami wzietymi z 1.4.10 wiec troche mlodszy niz 2 lata. po drugie, sam osobiscie nie mam wiekszego przekonania do 1.5. widze, ze ma w dalszym ciagu wiele bledow i niedoprawan. poza tym, w nakladzie pracy, ciezko mi znalesc czas na poznawanie zmiennych i srtuktury kodu 1.5 od poczatku. w 1.4 czuje sie dosc pewnie co i zarazem przeklada sie na jakosc i tempo pracy. wiem, wiem, zaraz powiesz, ze trzaskam sklepu przemyslowo.... i tak i nie. w koncu robimy to wszyscy nie harytaywnie tylko dla zarobku, a wychodze z zalozenia, ze jak potrafie "cuda" zdzialac w 1.4 (chodzi o niekonwencjonalne wymyslunki Klientow jak np. podsumowanie rozwijanego koszyka w tej stronie z rozbiciem na cene produktu, dodatkowych kosztow rezerwacji, wysylki, 3% z paypal) i to ma byc na szybko, to wole zrobic to w 1.4 niz siedziec i uczyc sie od nowa 1.5, albo sie uda albo sie nie uda.... a poza tym, w czym gorsza jest 1.4 od "piatki"? dla mnie panel 1.5 jest tak roztrzepany, ze sam nie moge sie za bardzo w nim polapac, w 1.4 jest o  wiele bardziej intuicyjny. poza multistroe to nie widze wiekszych plusow, aby od razu rzucac sie na ta wersje.... sklep ma dzialac i spelniac funkcjonalnosci, czy to jest na 1.4 czy na 1.5 czy na magento, aia.... ma dzialac i zarabiac.   


Skoro za chwilę będzie następne wydanie nowej PS.
pojawienie to jedno, a wdrozenie to znowy trzeba bedzie poczekac z pol roku, rok - jak to przy kazdej nowej wersji.


PS. jakbym mogl jeszcze raz prosic o sprawdzenie rezerwacji na IE 9 i 10. dzieki
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:27:29 am »
Ty to lubisz pisać :D


Nie dawałbym tutaj szarej czcionki na czarnym tle.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2013, 09:00:20 pm »
Ty to lubisz pisać :D
szybko mysle, szybko pisze ;) a majac 100 mysli na minute... ok, juz sie nie rozpisuje ;)

Nie dawałbym tutaj szarej czcionki na czarnym tle.
w ktorym miejscu? w paru lokalizacjach jest to efekt jak najbardzije zamierzony. niektore elementy specjalnie sa "poukrywane" delikatnie. ale mzoe rzeczywiscie w ktoryms miejscu przesadzilem...

design4VIP z innej strony...

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:39:42 pm »
W menu, bo wydają się nieaktywne oraz nie zachęcają do wejścia, no i po stronie produktu (chyba, że klient ma tego nie czytać).

Podoba mi się ten cały graficzny blok w stopce.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:57:20 pm »
Cytuj
mozesz teraz sprawdzic na 9 i 10?
Jest ok z menu pod IE 10/9/8. Niestety pole wyszukiwarki nadal pojechało do góry jak na poprzednim screenie . 
jeden motyw: jak przewijam tekst dlaczego warto się zarejestrować przewija mi się strona też?
Odnośnie wersji. No cóż 1.5.4 ma wiele zalet i poprawione na bieżąco błędy. Wersja 1.4.x jak pisałemw aktualnościach za chwilę będzie pozbawiona oficjalnego wsparcia.



MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:35:57 am »
W menu, bo wydają się nieaktywne oraz nie zachęcają do wejścia, no i po stronie produktu (chyba, że klient ma tego nie czytać).
jak moge prosic o screeny bo nie bardzo dalej rozumiem o ktore teksty chodzi, a wyglada mi na to, ze cos sie nie wyswietla i Ciebie tak jak bylo zaplanowane... mozliwe, ze gdzies kolory mi sie nakladaja. podaj tez przegladarke i wersje.


Podoba mi się ten cały graficzny blok w stopce.
dziekuje, robota wlasna i nie ukrywam, ze na szybko dlatego w grafice a nie tekstowo ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2013, 03:01:06 pm »
Cytuj
jak moge prosic o screeny bo nie bardzo dalej rozumiem o ktore teksty chodzi, a wyglada mi na to, ze cos sie nie wyswietla i Ciebie tak jak bylo zaplanowane... mozliwe, ze gdzies kolory mi sie nakladaja. podaj tez przegladarke i wersje.
Wersje przeglądarek masz w poprzednim poście.....
Screen też w poprzednim, a chodzi o tekst:
Cytuj
szybciej zamawiasz produkty z naszej oferty, bo większość danych już wypełniłeś
na bieżąco monitorujesz status złożonych zamówień
przeglądasz historię swoich zakupów
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2013, 06:15:05 pm »
co do tekstow to chodzilo mi o wskazanie tych nieczytelnych szarych na czarnym tle np. w karcie produktu.

jezeli chodzi o ulozenie "o co chodzi?' to z IE mam problem... jakos zadne style (padding, czy padding-top) nie chca dzialac przy tym <input>, a dam na relative top to wtedy w IE jest dobrze ale znowu FF i Ch zjezdza w dol... no i brak pomyslu na zloty srodek... a nie chcialbym za bardzo "rozpieszczac" strony osobnymi stylami dla IE i innych... no ale chyba, jezeli nie macie innego pomyslu, nie bedzie innej rady...
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:31:00 am »
Zastosuj line-height przy definicji fontów i skasuj padding oraz margin w deklaracji okienka wyszukiwania. Czyli np.
font-size:13px
line-height:26px
padding:0px
margin:0px
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2013, 05:18:54 pm »
narazie nic ne kombinowalem, bo jak na innym moim poscie wspomnialem mialem "delikatna" awarie z koszykiem, ale juz zazegnana i pozostawiajaca pare pytan bez odpowiedzi ;)

co do line-height, rzeczywiscie, nie pomyslalem o zastosowaniu tego rozwiazania. tylko zastanawiam sie, czy nei lepiej oprzec ja na 'em' niz 'px'. co lepiej czyta IE? bo wiem, ze z ktoryms z wymienionych ma problemy i nie wyswietla dokladnie tak jak FF czy GCh... ale to juz sobie pokombinuje w wolnej chwili, az tak bardzo to nie przeszkadza puki co. narazie jeszcze musze poprawiac inne style, np w quick-order i moje konto, dodac przewoznikow, zmanipulowac pare rzeczy jeszcze...

ale wielkie dzieki za podopowiedz. 
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: tickets-portal.com
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:17:32 pm »
Podaję dla IE w px i nic się nie dzieje także możesz skorzystać z tego. Co do koszyka sprawdzałeś debugerem przeglądarki jaki kod Ci podaje np 200, 500 itp?
Nie ma za co. Chętnie zajrzę jeszcze później, aby posprawdzać stronkę
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl