wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z odzyskanie katalogu produktów

  • 5 Odpowiedzi
  • 2695 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline uwa

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Problem z odzyskanie katalogu produktów
« dnia: Czerwiec 12, 2013, 01:13:26 pm »
Ze względu na posiadaną bardzo starą wersję, musiałam zrobić nową instalację. Instalacja jest ok, ustawienia także, niby wg instrukcji baza danych także się zaimportowała, ale nie mam śladu po liście produktów.
Czy ktoś tu może już opisał ten problem? Jak wgrać bazę danych z produktami, ale z dobrym efektem? :) Chyba że plik bazy danych nie zawiera produktów ?:(
Proszę, bo w innym przypadku będę musiała od nowa wpisywać wszystko, a każdy produkt jest inny :(

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z odzyskanie katalogu produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 08:53:31 pm »
wersja "z"? wersja "do"? 
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z odzyskanie katalogu produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:02:18 pm »
Z bardzo starej wersji nie udaje się normalnie importować produktów. Ja zawsze robię to ręcznie (przy pomocy zapytań SQL) i pzy okazji czyszczę bazę danych.....
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z odzyskanie katalogu produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:40:44 am »
Z bardzo starej wersji nie udaje się normalnie importować produktów. Ja zawsze robię to ręcznie (przy pomocy zapytań SQL) i pzy okazji czyszczę bazę danych.....
ciezko powiedziec co znaczy "bardzo stara" czy to 1.1 czy 1.3, bo te  juz uwazane sa przezytki. co do zapytan, to tez roznie z tym bywa, raczej poczatkujacy nie da rady stworzyc takich zapytan, aby wszystko dzialalo jak nalezy. trzeba poznac i zasadniczo nauczyc sie na pamiec struktur poszczegolnych tabeli, zeby wiedziec cop z jakiego pola przeniesc w ktore miejsce, nei zapominac, ze nowsze wersje maja pododawane elementy (kolumny), ktorych nie bylo w porzednich wersjac a sa wrecz wymagane, wiec zapytaniami trzeba je tez z automatu uzupelniac... no napewno nie jest to prosta robota z takim przeniesieniem, a dla laika wrecz niewykonalna... dlatego tutaj zlecilbym juz takie przeniesienie zaawansowanym firmom, ktore wiedza jak sobie z tymi problemami poradzic. ot tak, "1-click" nie da rady tego zrobic z pewnoscia...
design4VIP z innej strony...

*

Offline uwa

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Problem z odzyskanie katalogu produktów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2013, 12:25:10 pm »
bardzo stara wersja to właśnie 1.2
nie wiem czy pokusić się o napisanie SQL (dawno tego nie robiłam), bo rzeczywiście struktury tabel są różne i tak czy inaczej trzeba będzie uzupełniać informacje w każdym produkcie
czyli najlepiej wyczyścić bazę danych i wszystko wpisać od nowa (?) :(
dzięki za podpowiedzi :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z odzyskanie katalogu produktów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2013, 01:55:09 pm »
jezeli masz powiedzmy ~100 produktow, to nawet nei ma sensu bawic sie w zapytania itp. jezeli masz tych produktow >1000 to juz raczej albo zabawa i metoda prob i bledow albo zlecenie, jak pisalem wczesniej, firmie, ktora zrobi to szybko i z gwarancja.
design4VIP z innej strony...