wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Prestashop 1.5.4.1

  • 1 Odpowiedzi
  • 2844 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krainagsm

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Prestashop 1.5.4.1
« dnia: Czerwiec 21, 2013, 07:57:38 pm »
Witam,
Mam taki oto problem...
Przy imporcie produktów z pliku csv wyświetla błąd, że nie może zapisać zdjęć produktów z linków zawartych w pliku csv.

Serwer mam na hosting house i po interwencji u nich wszystko mam włączone, że import musi działać ale nie działa.
Zauważyłem, że ręcznie można dodać zdjęcia do produktów i te się dodaja w katalogu img/p/xxx - gdzie xxx to katalog z numerem ID produktu.
Pomyślałem, że może jest problem z tworzeniem katalogów przy imporcie, więc ręcznie stworzyłem katalogi o nazwach ID produktów, nadałem prawa 777 dla tych katalogów jak i img oraz p.
Po tym zabiegu jak zaimportuje produkty z csv to błąd wyskakuje dalej a katalogi z numerami ID w folderze img/p/ są usuwane.
Już opadają mi siły, bo nie mam pojęcia co jest nie tak.... tak samo działo mi się na serwerze cba.pl, na którym wcześniej działało normalnie.
stworzyłem plik php.ini z wpisem "allow_url_fopen = On" ale nie wiem czy umieściłem go w dobrym katalogu (u mnie jest w głównym folderze strony)

Proszę o pomoc, podejrzewam, że problem jest w pliku AdminImportController.php ale nie mam pojęcia jak go naprawić.

pozdrawiam
Marek

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Prestashop 1.5.4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2013, 01:27:05 am »
1.W katalogu Admin/import stwórz katalog np. foto.
2.Prześlij zdjęcia do niego przez FTP
3.W pliku csv w kolumnie ze zdjęciami podaj ścieżkę: import/foto/twojeIDzdjecia.jpg
W img//p/ Presta stworzy sobie potrzebne zdjęcia  sama.
W razie problemów masz jeszcze Preferencje>Obrazki>Wygeneruj ponownie miniatury