wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Presta a subdomena

  • 8 Odpowiedzi
  • 8219 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lucid

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Presta a subdomena
« dnia: Październik 19, 2009, 10:08:08 am »
Witam

Udało mi się przejść przez instalacje. Jednak presta działa prawidłowo tylko poprzez link bezpośredni np. xxx.pl/presta/ nie działa prawidłowo na subdomenie przypisanej do tego katalogu yyy.xxx.pl

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu???

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2009, 12:29:02 pm »
1. kwestia ustawien hostingu
2. jak instalujesz w katalogu to zachowywane sa ustawienia z katalogu - instaluj z subdomeny lub pogrzeb w katalogu config
3. zmien htaccess
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline lucid

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2009, 09:05:00 pm »
Dzięki. Coś pomyśle...

*

Offline anthecar

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • e-Sklep motoryzacyjny części zamienne
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 02:30:42 pm »
Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Mam to samo na wirtualnym serwerze OVH.

Po wpisaniu jako adresu mojej subdomeny wyświetla się szkielet pliku index.php, ale nie czyta stylów, nie działają żadne linki przekierowania etc.

Na OVH subdomenie przypisany jest katalog macierzysty, wpisanie adresu subdomeny powoduje wczytanie index.htm z katalogu macierzystego subdomeny, o czym dalej.

Przykład: www.mojadomena.tld po wejściu przez ftp wyświetla kilka katalogów m.in.  ../www . I to jest katalog macierzysty mojej domeny głównej (ten wyższego poziomu niż /www), a dopiero w nim jest podkatalog i plik ../www/index.htm . tam też mam podkatalogi przykładowo któryś sklep jest zainstalowany w ../www/123/sklepy/A/sklep
Można wejść prosto do sklepu przez adres www.mojadomena.tld/123/sklepy/A/sklep . Chyba jest ważne, że w adresie pomijamy podkatalog www. Domyślnie serwer szuka nie w katalogu macierzystym, lecz w podkatalogu ../www

Teraz tworzę subdomenę (rewelacyjna, wszyscy klienci właśnie tego szukają) przykładowo zajefajna.mojadomena.tld, razem z wersją www.zaje...  i ustalam jej katalog macierzysty na... www/123/sklepy/A/sklep . W tym przypadku trzeba rozpocząć od www/ inaczej serwer OVH będzie szukał w katalogu wyższego poziomu. 

I tu się zaczyna problem - po wpisaniu adresu subdomeny zajefajna.mojadomena.tld czy też www.zajefajna.mojadomena.tld przeglądarka wczytuje plik indexu z katalogu ../www/123/sklepy/A/sklep ale wszystkich odwołań i przekierowań szuka nie tam gdzie powinna.   
np. po kliknięciu "wysyłka" otrzymuję komunikat
Not Found   The requested URL /123/sklepy/A/sklep/cms.php was not found on this server.

Albo szuka o jeden poziom za wysoko, albo  szuka ..www/123/sklepy/A/sklep/123/sklepy/A/sklep/cms.php

Na razie wymyśliłem obejście - dla subdomeny jakiś extra podkatalog w którym machnę index.htm z przekierowaniem do strony sklepu, ale wydaje mi się że nie jest to rozwiązanie, tylko ominięcie problemu.
No i czy to działa dowiem się za 24 godziny...


 
e-sklep auto moto www.anthecar.pl/SKLEP

*

Offline LA11

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2010, 05:03:04 pm »
I jak udało ci się podpiąć pod subdomene?

*

Offline Cement

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 01:36:54 am »
Przyłączam się do pytania.

Wykupiona domena  xxx.com  sklep wgrany w katalogu "sklep" czyli działa pod adresem xxx.com/sklep

Schody pojawiły się w momencie kiedy postanowiłem uprościć sprawę i stworzyć subdomenę tak by klient był automatycznie przekierowywany z adresu sklep.xxx.com na adres xxx.com/sklep

I o ile na firefoxie wszystko działa poprawnei o tyle na IE, chromie i Operze wczytują się tylko napisy bez grafik.

hosting na home.pl, subdomena stworzona i ustawione przekierowywanie do katalogu, nie wiem jakie informacje mogą się jeszcze przydać.

Mam prośbę jeśli nalezy coś edytować w plikach "presty" proszę w miarę prostym językiem....dopiero się uczę :)

Pozdrawiam
Cement

*przykładowa nazwa domeny-xxx

*

Offline codadesign

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 05:19:46 pm »
Witam,
jeżeli mamy sklep zainstalowany w katalogu, a chcemy, aby działał w subdomenie, musimy wyedytować plik /config/settings.inc.php i zamienić linijkę:

define('__PS_BASE_URI__', '/katalog/');
na linijkę:

define('__PS_BASE_URI__', '/');
Sklep będzie działał poprawnie w subdomenie, ale nie będzie poprawnie wczytywał się, kiedy w URL-u pojawi się nazwa katalogu.

--
Rafał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 05:36:32 pm wysłana przez codadesign »

*

Offline Cement

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2011, 05:36:20 pm »
Dzięki, pomogło :)

*

Offline maniak2009x

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Presta a subdomena
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2011, 06:31:16 pm »
Witam Mam podobny problem tylko ze kupiłem domenę gdzie indziej i serwer gdzie indziej zrobiłem przekierunkowanie i nic nie pomogło jakieś propozycje bo usuniecie nie wiele dało wyświetla mi adres subdomeny i na koniec serwera. Pozdrawiam dziękuje za odp