wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka atrybutów ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 1684 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline thc

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Kilka atrybutów ?
« dnia: Lipiec 18, 2013, 12:08:43 pm »
Witam,

czy jest taka możliwość, żeby dodać kilka atrybutów i aby były one od siebie zależne ?
Np. Jeśli mamy do wyboru przedmiot w 3 kolorach (czerwony, czarny, niebieski) i 3 rozmiarach (10, 15, 20), ale np czerwony jest dostępny tylko w rozmiarze 10 a niebieski tylko w rozmiarze 15 i 20, czarny we wszystkich. I np po kliknięciu na kolor niebieski są do wyboru 2 rozmiary a na czerwony jest tylko jeden.

Jest możliwe coś takiego do zrobienia ?
Do tej pory dodawałem atrybuty ale były one od siebie nie zależne czyli np każdy kolor w każdym rozmiarze.



*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2013, 12:41:11 pm »
korzystaj z "Generator zestawu kombinacji atrybutów produktu", gdy produkt w danym kolorze nie bedzie zawieral danego rozmiary dostaniesz info, ze jest niedostepny i dostepny w innych opcjach io w ustawieniach produktu daj opcje, zeby nie pozwalac na zamawianie produktow ==0
design4VIP z innej strony...

*

Offline thc

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2013, 02:51:18 pm »
Dzięki, jest tylko jeden problem nadal mam do wyboru wszystkie kolory we wszystkich wymiarach, tylko ze gdy nie ma takiej kombinacji to znika "dodaj do koszyka" , może jest to spowodowane tym, że mam wyłączone zarządzanie sklepem, ponieważ chcę mieć zawsze dostępne wszystkie produkty? i przez to chyba nie mogę ustawić żeby nie pozwalać na zamawianie produktów

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2013, 09:50:49 pm »
albo korzystasz z generatora albo nie :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2013, 08:54:24 am »
Dzięki, jest tylko jeden problem nadal mam do wyboru wszystkie kolory we wszystkich wymiarach, tylko ze gdy nie ma takiej kombinacji to znika "dodaj do koszyka" , może jest to spowodowane tym, że mam wyłączone zarządzanie sklepem, ponieważ chcę mieć zawsze dostępne wszystkie produkty? i przez to chyba nie mogę ustawić żeby nie pozwalać na zamawianie produktów


no to albo, albo... cos za cos... chcialbys miec produkty i ich nie miec.... juz nie bede sie rozpisywal o przyslowaich z ciastkiem....

albo ustawiasz stany magazynowe i dajesz mozliwosc tylko dostepnych towarow, albo masz wszystko ze wszytkim.
druga sprawa, ale to tez rowziazanie dla braku mozliwosci zamawiania towarow poza stanem, jest delikatny tuning kontrolera atrybutow, ktory bedzie mial za zadanie wysweitlenie tylko mozliwych kombinacji, czyli majac atrybuty czerwony, zielony, niebieski... i rozmiary s, l ,m przy dostepnosci zielonego tylko w s oraz l pomijajacym wyswietlenie m. to akurat dosc prosta rzecz do wykonania jednym warunkiem.
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2013, 09:03:35 am »
Nawet kontrolera nie musisz modyfikować W 1.5.x jest funkcja w zakładce produkty "wyświetlaj tylko znajdujące się na stanie"
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kilka atrybutów ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2013, 10:03:57 am »
Nawet kontrolera nie musisz modyfikować W 1.5.x jest funkcja w zakładce produkty "wyświetlaj tylko znajdujące się na stanie"

no w 1.4, w ktorej pracuje tak nie ma ;) no ale postanowilem juz, ze w kolejnym projekcie poskramiac bede "5"-ke ;)
design4VIP z innej strony...