wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

skrypt? pobieranie warosci zapytania google

  • 7 Odpowiedzi
  • 6279 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« dnia: Lipiec 20, 2013, 10:34:31 am »
witam,

poszukuje rozwiazania i nawet za bardzo nie wiem jak wyszukac to po google. przedstawie poktrotce o co chodzi:

potrzebuje skryptu, ktory automatycznie zadziala podczas wyszukiwania przez wyszukiwarke goole, gdzie bedzie w zapytaniu wpisana nazwa miejscowosci. cos na zasadzie niektorych wyszikiwarek np. torrent czy rapid, ze dzialaja na kazda fraze wpisana w google, chocby mialy wyswietlic "brak wynikow" na stronie wlasciwej.

 to pytanie przede wszystkim do pozycjonerow.

jezeli powyzsze jest niezrozumiale to opisze praktycznie o co mi chodzi.
tworze strone kwiaciarni np. "Moje Kwiatki", gdzie "przeszukiwacz" po wpisaniu np. "kwiaciarnia internetowa Wygwizdow" zobaczylby na jakims tam miejscu, nie koniecznie pierwszym ale ogolnie, wynik np w postaci: "Moje Kwiatki - Wygwizdow" i po kliknieciu przechodzilby na strone, tez automatycznie utworzona z pobieranym miastem. tutaj to bylaby np. jedna strona CMS ze zmiennymi miasta (tylko tutaj tez problem zeby je pobrac, ale to juz jakos sobie poradze, jak rozwiaze pierwszy problem).

teraz pytanie, gdzie znalesc taki skrypt?, jak stworzyc taki skrypt?, czy jest to jakos "pilnowane" przez google? czy w ogole jest cos takiego mozliwe do stworzenia?  pod jakim haslem mozna by to znalesc pod google?

z gory dzieki za wszelkie sugestie i rozwizania, te pelne i te polowiczne ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2013, 07:13:04 pm »
o to grubsza strzelanina zobacz jak rozwiązuje to wpmu :)  mają tam ciekawą funkcję tworzenia automatycznego subdomen
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2013, 09:05:56 am »
o to grubsza strzelanina zobacz jak rozwiązuje to wpmu :)  mają tam ciekawą funkcję tworzenia automatycznego subdomen

moze glupie pytanie ale co to jest to WPMU?

no nie ukrywam, ma to byc dosc zaawandowana stronka, nastawiona przede wszystkim na "samopozycjonowanie" (oczywiscie poza tradycyjnym). a co do tworzenia subdomen, to wcale te nie musza sie tworzyc z automatu. wystarczy delikatna przerobka cms.tpl oraz kontrolera i juz bedzie czytalo co trzeba. bo tutaj tylko dodane bedzie miasto, miejscowosc czy jakas tam wioska a reszta dla wszystkich stron to jeden tekst.

szkopul w tym, zeby automatycznie google rozpoznalo, ze jezeli jest cos powiazane z kwiatkami i wpisana jest jakas miejscowosc, to ta miejscowosc "jest" (no i tutaj wlasnie potrzebuje tego myczka, zeby nie wpisywac 20tys slow) slowem kluczowym strony, a tutaj juz z automatu przekirowuje sie na storne kwiaciarni dokladnie z tego miasteczka czy wiski. czyli np, strona: "toje kwiatki - Wygwizdow"
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2013, 03:53:57 pm »
Dlatego pisałem. Podejrzyj schemat działania word press multi user i zasadę tworzenia subdomen opartą na wildcard
może się przyda
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Podemski

  • Gość
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2013, 08:50:54 pm »
co mają subdomeny do tego o czym pisze deejay?!


deejay - wydaje mi się że takie rzeczy działają w inny sposób, dane wyszukiwanie na takim np. filestube jest zapisywane w bazie danych i po prostu google to indeksuje, raczej nie działa to w ten sposób że google robi dynamicnze wyniki wyszukiwania, a w ten że po prostu wcześniej zaindeksuje taki wynik dlatego też rozwiązanie o którym piszesz wydaje mi się niewykonalne chyba że sam wygenerujesz masę takich podstron z dynamicznymi wynikami wyszukiwania za co można dostać filtr.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2013, 08:38:36 am »
co mają subdomeny do tego o czym pisze deejay?!


deejay - wydaje mi się że takie rzeczy działają w inny sposób, dane wyszukiwanie na takim np. filestube jest zapisywane w bazie danych i po prostu google to indeksuje, raczej nie działa to w ten sposób że google robi dynamicnze wyniki wyszukiwania, a w ten że po prostu wcześniej zaindeksuje taki wynik dlatego też rozwiązanie o którym piszesz wydaje mi się niewykonalne chyba że sam wygenerujesz masę takich podstron z dynamicznymi wynikami wyszukiwania za co można dostać filtr.

tak jak pisalem wczesniej, Klient nie martwi sie o filtr, chce strone pozycjonowac restrykcyjnie, ta zawiesza bedzie kolejna... chodzi o stworzenie jakiegos systemu ktory po miastach, chcby strona w top10 miala sie wyswietlic przez tydzien sam wyszukiwal i linkowal gdzie trzeba. typowa kampania reklamowa, ktora przez chwile ma trafic do jak najszerszej publicznosci. przynajmniej ja to tak rozumiem, bo ogolnie dla mnei to wiekszego sensu nie ma. ale Klient chce, Klienta ma.... ;)

a co do tego zapisywania do bazy... gdzie szukac jakis rozwiazan jak to zrobic?  jezeli chodzi o stworzenie bazy z miastami (niech ich bedzie 30tys) nie bedzie problemow. tylko jak pozniej tyle hasel wrzucic w slowa kluczowe.... bo to nie dosc, ze nazwy miast to jeszcze w polaczeniach z dopisakami odnosnie profilu firmy, czyli "kwiaty misto", dostawa kwiatow miasto", "przesylanie kwiatow misto"..... wiec z tych 30tys miejscowosci robi sie 300tys hasel ;/ no i tu dylemat ;/
design4VIP z innej strony...

*

Podemski

  • Gość
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2013, 08:41:01 am »
Jeśli chce kampanie w Google to raczej dobrze wyargetowane AdWords ale zakładam że nie ma takiego budżetu.


Nie wiem jak masz zrobić całą bazę ale napisałem Ci że Google samo sobie nie robi dynamicznych zapytań tylko indeksuje już istniejące strony czyli nie wyszuka Tobie strony Kwiatki - wygwizdowo jeśli takowa nie istnieje rzeczywiście u Twojego klienta w sklepie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skrypt? pobieranie warosci zapytania google
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:17:42 am »
no nic, dzieki, troche ostatnie posty rozjasnily tak mi jak i udalo sie pare rzeczy przetlumaczyc Klientowi. co do budzetu.. tak jak piszesz... stad takie restrykcyjne metody bo nie ma funduszy na porzadne pozycjonowanie ;) no ale... juz troche obraz rozjasniony odnosnie tego co z tym mozna zrobic ;) jeszcze raz dzieki
design4VIP z innej strony...