wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Instalacja PrestaShop - nazwa.pl

  • 10 Odpowiedzi
  • 13573 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline conan148

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« dnia: Październik 20, 2009, 03:08:52 pm »
Witam, mam taki problem. Posiadam serwer w nazwa.pl. Przeniosłem sobie pliki skryptu sklepu Prestashop (PrestashopPL12_30.zip ) na ten serwer do odpowiedniego katalogu. Założyłem bazę danych. No i przystąpiłem do instalacji. Przeszedłem do 3 etapu instalacji - Przygotowanie, no i klops. Nie mogę połączyć się z bazą danych - wywala mi hasło: Dane są nieprawidłowe. A wpisałem wszystko poprawnie:

Serwer: sql.xxxxxxx.nazwa.pl,
Nazwa bazy danych: xxxxx_15;
Login: xxxxx_15;
oczywiście hasło, i nic. Nie łączy. Myślę, kurcze może trzeba dodać port serwera 3306 (sql.xxxxxxx.nazwa.pl:3306), ale nic, nie łączy i dalej pojawia się komunikat: Dane są nieprawidłowe.
Nie wiem  co jest, może mi coś poradzicie. Zastrzegam, że wielokrotnie sprawdzałem dane, no i jestem kumaty ;-).

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2009, 03:48:06 pm »
No to jak jestes kumaty to raczej pytanie do helpdesku na nazwa.pl niż do nas ;)

Cóź można ci odpowiedzieć - że masz złe dane do połączenia ?

Zrob sobie skrypt php z samym połączeniem do bazy używając tych danych i sprawdź czy się łączy.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline conan148

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2009, 04:06:39 pm »
Hej, rzeczywiście trochę nie fortunnie wyszło z tym "kumaty"  ;) Co do poprawności danych to wszystko jest ok, ponieważ poprawnie się zalogowałem do bazy danych przez phpMyAdmina. Mało tego zainstalowałem sobie joomlę na tej samej bazie i wszystko śmiga, może spotkał się ktoś z podobnym problemem? Wdzięczny będę za pomoc.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2009, 04:50:23 pm »
1. uaktualnij / wgraj raz jeszcze instalke presty
2. sprawdz dane do polaczenia z bazą, prefix, etc

o ile joomla chodzi na tej bazie - sprawdz jaki konfig ma wpisany do polaczenia i porownaj

wiecej raczej nikt ci nie pomoze - 99% pewnosci ze to nie wina presty ;) na tym forum jest masa uzytkoniwkow ktorzy mają sklepy na nazwa.pl

pozdrawiam

Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline kubki

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2010, 09:31:27 am »
Temat już bardzo stary i do końca nie zamknięty, więc dorzucę swoje 5 groszy.... W nazwie.pl przy zakładaniu bazy danych sugeruje się, że hasło do bazy danych powinno zawierać duże litery, małe litery, znaki specjalne lub cyfry..... Użycie znaków specjalnych powoduje klapę. Dlatego NIE UŻYWAJCIE ZNAKÓW SPECJALNYCH <>?,./';}{][!@#$%^&*()_+  BO SIĘ WYŁOŻY ;D

*

Offline KSEIKO

  • KKP-GEZLER sklep informatyczny
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 51
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • KKP-GEZLER Pomoc dla Twojej Firmy
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2011, 01:11:19 am »
Bledny port jest podany - w przypadku hostingu nazwa.pl

wystarczy wpisac sql.nazwa.xxxx.pl:3307
i reszta jak powyzej bez zmian...

To tak na przyszlosc dla innych :)
KKP-GEZLER - Usługi dla firm i nie tylko...
www.KKP-GEZLER SKLEP IT - sprzedaż produktów informatycznych i komputerów. Hurt / Detal
Zapraszamy!

Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:50:37 pm »
 ???
Na NAZWA.PL "PrestaShop.PL_1.4.4.1" zainstalowałem BEZ problemów.
Niestety przy instalacji "prestashop_1.5.0.1" otrzymuję błąd połączenia z bazą danych:
Database server was not found. Please verify the login, password and server fields.
Pomocy!!!

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:53:40 pm »
a jaką nazwę serwera bazy danych podajesz ? sql....nazwa.pl ?

*

Offline fryone

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2012, 06:50:43 pm »
Powinno byc tak

sql.XXXX.nazwa.pl:3307

gdzie xxxx to nazwa serwera



Witam, mam taki problem. Posiadam serwer w nazwa.pl. Przeniosłem sobie pliki skryptu sklepu Prestashop (PrestashopPL12_30.zip ) na ten serwer do odpowiedniego katalogu. Założyłem bazę danych. No i przystąpiłem do instalacji. Przeszedłem do 3 etapu instalacji - Przygotowanie, no i klops. Nie mogę połączyć się z bazą danych - wywala mi hasło: Dane są nieprawidłowe. A wpisałem wszystko poprawnie:

Serwer: sql.xxxxxxx.nazwa.pl,
Nazwa bazy danych: xxxxx_15;
Login: xxxxx_15;
oczywiście hasło, i nic. Nie łączy. Myślę, kurcze może trzeba dodać port serwera 3306 (sql.xxxxxxx.nazwa.pl:3306), ale nic, nie łączy i dalej pojawia się komunikat: Dane są nieprawidłowe.
Nie wiem  co jest, może mi coś poradzicie. Zastrzegam, że wielokrotnie sprawdzałem dane, no i jestem kumaty ;-).

*

Offline miklosz

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:17:37 pm »
Mam podobny problem, który wyszedł przy okazji próby instalacji presty 1.5.0.13 na nazwa.pl

Z mojego dochodzenia wynika, że nie ma on bezpośredniego związku z faktem że to akurat serwery tego providera. Problem polega na tym, że walidacja przy instalacji wysypuje się jeśli nazwa bazy i login do bazy są takie same.

Niestety, na ww. serwerach nie można tego obejść (np. założyć innego usera powiązanego z tą bazą)

Generalnie jak to ma być RC to jestem załamany, nie wierzę w wersję finalną w 2012

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Instalacja PrestaShop - nazwa.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2012, 02:43:11 pm »
Tak to juz jest z wersjami RC, nawet u M$
Nikt nie lakieruje samochodu, skoro wie, ze jeszcze kilka podrawek blacharskich trzeba zrobic.
Mozna taki samochod pokazac, mozna nim pojezdzic, przetestowac.

PrestaShop ver. 1.5 RC ma podklad, na lakier trzeba jeszcze poczekac.
Integracja wf-mag presta
freelancer