wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wiadomości na skrzynkę email administratora

  • 8 Odpowiedzi
  • 5057 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline keaygroup

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
wiadomości na skrzynkę email administratora
« dnia: Październik 21, 2009, 11:50:32 am »
Witam.

Poradziłem sobie z ustawieniem prestashop, tak aby otrzymywać wiadomości, które klient wyśle za pomocą ikony KONTAKT na stronie sklepu i teraz wszystkie wiadomości do mnie docierają.
Mam jednak takie pytanie...
Chciałbym aby sklep powiadamiał mnie o nowym zamówieniu na sklepie internetowym lub o np: zarejestrowaniu nowego konta klienta. Czy ktoś wie gdzie i czy w ogóle jest to możliwe?

Dla tych, którzy mają problem taki jak ja miałem czyli ikona KONTAKT nie działa informuję, że w mojej wersji presty mimo zmiany w panelu administracyjnym adresu email, na który ma byc wysyłana korespondencja (adres podany przy instalacji sklepu) nie zmienia sie adres w bazie danych.
Dlatego też trzeba wejść do bazy danych i w ps_contact (czy jakoś tak) ręcznie zmienić adres i zacznie działać :) 
Wiem, że wie,lu ma ten problem. W razie pytań proszę pisać :) Postaram się pomóc.

*

Offline comands

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2009, 12:31:24 pm »
W preście w wersjach 1.2 ciągle przynajmniej u mnie były problemy z smtp wogóle maile nie dochodzily już podczas instalacji były problemy z ustawieniem. Najprawdopodobniej rozwiążesz problem z mailami i będą dochodzić zamówienia itp: jeżeli w folderze tools/swift/Swift/connection/SMTP.php zamienisz podobną linjikę na poniższą:
if (preg_match("/^[A-Za-z0-9-]+\\.php\$/", $file) && $file != "index.php")       

*

Offline keaygroup

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2009, 01:15:38 pm »
Dzięki za informację.

Zrobiłem jak napisałeś ale nic się nie zmieniło - czyli wiadomości pisane ze strony KONTAKT nadal dochodzą ale jak ktoś złoży zamówienie to nic nie przychodzi.


*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2009, 02:43:45 am »
...było juz o tym - zawsze najpierw trzeba poszukać

aby zadziałało to o co pytasz potrzeba w PA w modules / tools zainstalować :
Powiadomienia e-mailem v1.1
Wysyła maile o nowych zamówieniach i stanach magazynowych

a następnie skonfigurować tzn. podać dares email na jaki ma być wysyłana informacja o zamówieniu.

co do niedziałających powiadomien ze sklepu na email to myślę, że podajecie tam adresy typu ccc@wp.pl lub ccc@onet.pl itp czyli darmowych skrzynek które wymagają uwirzytelnienia a presta tego nie potrafi - trzeba podać adres email gdzie nie ma takiej potrzeby.

*

Offline keaygroup

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2009, 01:37:18 pm »
Dzięki Tony za odpowiedź.

Zainstalowałem już ten moduł wcześniej ale też nie działa.
Używam konta, które nie wymaga uwierzytelniania. Prawdopodobnie dlatego zaczęły przychodzić do mnie wiadomości z KONTAK. Powiadomienia jednak dalej nie przychodzą.

Pozdrawiam

*

Offline comands

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2009, 01:59:14 pm »
Spróbuj ustawić skrzynkę gmail i w ustawieniach SMTP wybierz opcję SSL i port 465. Z tą skrzynką presta sobie dobrze radzi.

*

Offline st.Medard

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2009, 05:10:23 pm »
Temat pokrewny więc pozwolę się podpiąć.
Mam taki problem. Zanim uporałem się z odsyłaniem emaili ze strony sklepu podczas rejestracji jako klient sklepu wpisałem swój adres email, ale rejestracja nie powiodła się do końca bo mam koszyk nie aktywny. Jeżeli wykasuję się jako klienta i chcę się ponownie zalogować wyskakuje info, że adres email jest już w bazie danych.
Jak wykasować skutecznie wcześniej zalogowanych klientów żeby mogli się zalogować ponownie?

*

Offline motorider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 66
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2009, 07:49:39 pm »
Usuń odpowiednie rekordy z tabel ps_customer i ps_address

*

Offline st.Medard

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
Odp: wiadomości na skrzynkę email administratora
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2009, 03:26:19 pm »
Dzieki za odpowiedź, ale gdzie mogę szukać tych tabel.