wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem z zaokrąglaniem cen

  • 5 Odpowiedzi
  • 2224 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
problem z zaokrąglaniem cen
« dnia: Sierpień 06, 2013, 12:10:29 pm »
Witam,


Mam problem w zaokrąglaniu cen. Dodałem grupy i przydzieliłem im rabaty. Sklep zaokrągla do 4 miejsc po przecinku. Jak zroić aby zaokrąglał wszystkie ceny w sklepie do 2 po przecinku?

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: problem z zaokrąglaniem cen
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2013, 03:45:14 pm »
Sklep wyświetla ceny 2 po przecinku 232,92 ale obliczając na kalkulatorze pokazuje 232,93. Albo źle zaokrągla albo oblicza jako 4 po trzecinku ale wyświtetla tylko 2.
[/size]Proszę o pomoc. [/color]

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: problem z zaokrąglaniem cen
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2013, 10:09:24 pm »
Witam ponownie,
Szkoda, że nikt nie zna tego problemu. A jest to spory problem ponieważ różnca między programem do fakturowania a sklepem czasami jest nawet 20gr przy wielu produktach.
Gdyby ktoś wiedział jak ten problem rozwiązać bardzo proszę o pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem z zaokrąglaniem cen
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:02:50 am »
a moze tak zanim wymagania to cos od siebie..... po pierwsze wersja.... bo "troche" miedzy 1.3, 1.4 a tym bardziej 1.5 jest.... linka do strony.... szersze opisanie produktu... przyklady, bo z tego posta z 293,92 i 293,93 za bardzo nie wiadomo co jest obliczane przez co, z jakich wartosci itd..... jaki masz ustalony typ zaokraglania cen?

Cytuj
Możesz wybrać jak zaokrąglane są ceny i kwoty kalkulowane przez sklep. Nadrzędnie zawsze zaokrągla w górę, podrzędnie zawsze zaokrągla w dół, klasycznie zaokrągla w górę lub w dół zależnie od kwoty (np 15.944 zostanie zaokrąglone do 15.94 a 15.946 zaokrąglone do 15.95)
design4VIP z innej strony...

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: problem z zaokrąglaniem cen
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 12:33:50 pm »
Dziękuję za odpowiedź.
Jest to prestashop w wersji 1.4.4.1. Mam ustawiony tryb zaokrąglania: klasycznie (więc niby powinno być ok)
Jeśli potrzene są jeszcze jakieś informacje proszę o wiadomość.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem z zaokrąglaniem cen
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2013, 12:38:07 pm »
Jeśli potrzene są jeszcze jakieś informacje proszę o wiadomość.

kolego.... albo chcesz odpowiedzi i porpawienia bledu albo bawimy sie kotka... wybacz... pomagac i pytac.... na to raczej malo kto ma czas.

napisz dokladnie w czym problem, podaj przyklady, rzetelne przyklady a nie obliczane na kalkulatorze, nie obliczane.... z jakich wartosci!

powiem tak... chcialbym ci pomkoc, ale nie mam czasu na zabawy i domyslanie sie, co mozesz miec nie tak.... albo opiszesz dokladnie problem albo bedziesz marudzil, jak w poprzednich watkach, ze nikt nie chce pomoc....
design4VIP z innej strony...