wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

One page checkout

  • 7 Odpowiedzi
  • 4450 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Revman

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
    • www.optoart.pl
One page checkout
« dnia: Październik 22, 2009, 09:56:55 am »
Witam
 Moduł umożliwia tzw cichą rejestracje użytkownika czyli zakup od strony kupującego bez potrzeby rejestracji czy wcześniejszego logowania. Działa w wersjach 1.2 wzwyż.
Czy ktoś z was korzysta z takiego modułu ?

link do strony/sklepu twórcy tego modułu  http://www.canin.sk/prestashop/
"Najwyższą sztuką dowódcy jest przewidzieć plany wroga."
www.optoart.pl    www.fapix.pl

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2009, 11:10:50 am »
To może jakaś dyskusja na ten temat?

Bo ja czekam na to aby PrestaShop miała zakupy bez rejestracji... ale mam wrażenie że mogę się nie doczekać... skoro nie zostało to wprowadzone w wersji 1.2 a jest to istotne!

Może ktoś się wypowie w tym temacie... macie jakieś przypuszczenia dlaczego tak gra prestashop? czy sądzicie że to zmienią? i kiedy? :-)

ps. sorki że nie do końca na temat :-)

*

Offline Revman

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
    • www.optoart.pl
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2009, 02:06:38 pm »
Na forum presty jest wątek o tym. Moduł instaluje się prawdopodobnie jak inne i działa bezproblemowo.  Zresztą sklep w którym można go kupić też ma to wdrożone. W przypadku kiedy klient podaje kompletne dane do wysyłki i odznacza check out występuje tzw cicha rejestracja i założenie konta. W przyszłości każdorazowo klient będzie mógł się zalogować podając swoje dane i hasło wygenerowane przez system i przesłane na e-mali podany w trakcie wypełniania danych.

A co do presty to może i coś zrobią ale kiedy - ostatnie wspominki mówią o wersji 1.3 wiec pewnie jeszcze długo i nic pewnego. Myślę ze rozwiązanie ze stworzeniem dedykowanego modułu jest jak najbardziej ok o ile cena nie będzie zaporowa - i generalnie poszedłbym w tym kierunku  na ich miejscu. Przecież mimo tego że coś robią przy tym to  poza straconym czasem maja też i koszty które należy pokryć.

Ponadto rozpowszechnienie presty  i stworzenie miejsca gdzie mogłyby być publikowane dodatki do sklepu na tej zasadzie jak ma to miejsce w przypadku Magento załatwiło by ten problem dość szybko. W magento liczba różnych dodatków osiągnęła liczbę ok 1000. Codziennie jest ich kilka lub kilkanaście (wiem bo mam tam rss i czasami nawet nie nadążam sprawdzić co nowego wyszło). Na dzień dzisiejszy uważam że koniec OsCommerce jest przesądzony. Z dużych i dobrych sklepów mammy Magento a presta jest wspaniałym uzupełnieniem zajmując inny obszar rynku. Taki dla którego Magento jest za drogie i za ciężkie.
"Najwyższą sztuką dowódcy jest przewidzieć plany wroga."
www.optoart.pl    www.fapix.pl

*

Offline Tomek

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
    • Nasiona Marihuany
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:43:26 pm »
używam i polecam

na forum ang pojawiły się podobne darmowe ale ten nadal chyba jest najlepszy

zresztą ostatnia rzecz na której warto oszczędzać, zwróci się szybko

*

Offline Mustang

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 10:02:56 am »
ja używam tego - ma pare wad ale nawet fajnie dziła

*

Offline SpaceRNR

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2010, 07:37:05 pm »
Wiecie co, ale przecież klient i tak musi podać takie same dane, bez względu na to, czy się najpierw zarejestruje, czy "od razu" kupi. Kupując "od razu" de facto się rejestruje, tylko nie jest (jak się domyślam) tworzone (przynajmniej na stałe) jego konto.

Jest gdzieś błąd w moim rozumowaniu?

Moje doświadczenie w sprzedaży internetowej podpowiada mi, że ilość osób, która nie zakłada u mnie konta w trakcie zakupów jest zdecydowanie niższa, niż tych, rejestrujących się z premedytacją (spróbuję to jakoś faktycznie sprawdzić ilościowo). Zapewne niejeden z tych pierwszych też by się zarejestrował, gdyby nie było innej możliwości.

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2010, 08:47:40 pm »
Dobrze gadasz... ale ludzie nie lubią się rejestrować... i zostawiać swoich danych... to sprawdzone, dlatego jest tyle szumu o to. Zawsze są przykłady w stylu czy jak kupujesz chleb to rejestrujesz się.... nie... więc po kiego ma być rejestracja w sklepie.

OK, my wiemy że i tak konto jest zakładane i dane zostają w bazie :-)


*

Offline SpaceRNR

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: One page checkout
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2010, 11:06:32 pm »
 :)
W każdym razie i tak zamierzam tę funkcjonalność wdrożyć, jak tylko będzie to możliwe. Klient musi być zadowolony.