wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

2 galerie artystyczne

  • 14 Odpowiedzi
  • 4700 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
2 galerie artystyczne
« dnia: Sierpień 11, 2013, 08:57:22 pm »
Witam,
stworzyłam 2 galerie-sklepy z artystycznymi rzeczami. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i opinie. PrestaShop doskonale sprawdza się jako sklep :), ale na dzień dzisiejszy potrzebuję galerii, zmieniam więc system. Dziękuję jeszcze raz za uwagę. pozdrawiam, Justyna
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2013, 03:34:15 pm wysłana przez west »

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2013, 10:42:23 pm »
Wyłącz lepiej możliwość zakupu i zrób z tego katalog, bo nie masz tam żadnych danych dla fiskusa. Sklep ciężko chodzi, a linki zewnętrzne lepiej usunąć - chyba że masz z nich korzyść.

Ale świetne jest to tło i kolorowe przedmioty.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2013, 11:03:21 pm wysłana przez Tler »
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2013, 10:58:48 pm »
Dzięki za rady. Są cenne.
To galerie z możliwością zakupu, w sumie masz rację, fiskus, no tak, ale jak zrobię katalog i napiszę, że można to kupić, to wychodzi na to samo, jakbym zachęcała do kupowania.
Zastanowię się nad tym, wywaliłabym wtedy moduły z koszykiem i całym systemem zakupowym.
Jeszcze raz dzięki za ocenę :)




*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:04:19 pm »
Nie pamiętam czy w tej wersji, ale w nowszej masz opcje włączenia sklepu jako katalogu.


PS. Wysłałem wiadomość prywatną.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:17:08 pm »
Wchodzę na Twoją stronę z ofertą artystycznych rzeczy i widzę zimny szablon Prestashop na tle pomazanego tła. To chyba za mało by zainteresować klienta zawartością strony. Bardzo minimalistyczny projekt, w którym layout leży w dużym dysonansie w stosunku do treści. Błędów jest mnóstwo np. User Online na polskiej stronie, stopka ni w kij ni w oko itp. Chyba potrzeba trochę czasu i dystansu zanim ją opublikujesz. Taka strona wymaga większej finezji w projekcie graficznym. Pomysł jest ciekawy choć nie wiem co sprzedajesz. Brak jakichkolwiek informacji nt. licencji, praw autorskich i odpowiedzi na mnóstwo innych pytań - czyli inaczej mówiąc brak Regulaminu. Muszę jednak zaznaczyć , że próba zbudowania strony przez osobę o zacięciu artystycznym robi na mnie wrażenie. Mam nadzieję, że wrażliwość prezentowana w Twoich pracach znajdzie również odzwierciedlenie w wyglądzie strony. Jesteś na dobrej drodze. Powodzenia.

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:30:33 pm »
Dzięki, przeanalizuję Twoje rady i podpowiedzi.
Pomazane tło :) dobre :) to stronka artystyczna robiona przez artystę ;P więc na pomazane tło można chyba oko przymknąć. To nie jest profesjonalny sklep, ale taka galeria z możliwością zakupu prac, chciałam by miał duszę artystyczną. Może bardziej ten zimny szablon mnie nurtuje :) Nie chciałam tworzyć sterylnej strony z aparatem foto w tle oraz z czarnym czy białym tłem do prezentacji fotek, dlatego taki miszmasz. Ale dziękuję za bardzo wartościową ocenę i podpowiedź.
Jest FAQ, w górnym lewym rogu, ale może niewidoczny wystarczająco, więc tym też się zajmę, regulamin dopiszę.
Pozdrawiam


*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2013, 12:11:20 am »
Oczywiście do tła się nie czepiam. Jest ciepłe i jak najbardziej pasuje. Tak tylko chciałem podkreślić dysonans między artystycznym tłem (wybacz pomazańca) a inżynierskim szablonem podstawowym.   Może warto poszukać wśród dostępnych templatek czegoś co na tym tle "zagra", ujmując wizytujących delikatnością i uwypukli ofertę zabijając wygląd chłodnych belek i przycisków. Nawet na tym szablonie można by coś zrobić przez drobne zmiany w plikach css i jpg zmieniając kolory, ramki i tła. To dużo łatwiejsze i z pewnością pozwoli na zachowanie spójnej koncepcji. Ćwiczyłem kiedyś  belkę jako wycinek tła.  Może Ci się spodoba. W Twoim projekcie może to nieźle wyglądać.

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2013, 12:19:29 am »
Bardzo poetycko napisane :)
Super pomysł z tymi belkami kolorowymi, pomysł pewnie miałam w głowie, ale się jeszcze nie ujawnił, ale Dzięki Tobie już mam wizję, więc niedługo coś wykroję, mam nadzieję, że bardziej naciapanego wizerunku nie zrobię ;P
User online już poprawiony, ważne, że mi błędy wytykacie na tym forum, bo wtedy wiem co mogę poprawić, tego usera po ang. nawet nie zauważyłam ;P
dzięki

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2013, 01:00:04 am »
No jak lubisz po nocy siedzieć to nie zapomnij o Twitterze, powtarzających się linkach do Facebooka, e-maila itp, i  niedziałającym sortowaniu.

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2013, 02:02:11 pm »
faktycznie coś za dużo tych socialów... zajmę się tym, a co do sortowania, to działa, ale trzeba najechać na strzałkę z belki sortowania, nie wiem czy to normalne, czy moduł ten zawiera błąd.


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2013, 02:55:07 pm »
z sortowaniem to standardowy problem tego modulu. "listorgridswitch" przyslania combo sorowania. trzeba osobno stylowac przyciski modulu dla kazdego szablonu bo standardowo szerokosc wywalaona jeys na 100% przy pozycjoniwaniu absolutnym. tutaj tak samo tzrba by wyspozycjonowac combo, ewentualnie pobawic sie przy z-index dla tych elementow.

a co do same szablonu... hmmm.... no duszy artysrtycznej to nie przypomina.... jako potencjalny klient, nie wiem czy skusilbym sie na zakupy szwuki w takim sklepie.... wyglada na niedopracowny, na szybko, bez aryzmu. raczej jak juz stawiac na galerie to przede wszystkim: duze zdjecia, czysty szablon z nastawieniem na ich wyeksponowanie. raczej nie wrzucalbym takiego "pstrokatego" tla. za bardzo rozprasza... boczne boxy jak i top-search rodem z defautowego themsa z pozostawionymi bialymi naroznikami nie daja wrazenia dopracowania... nie to zebym sie czepal, ale radzilbym rzeczywiscie, jak to juz ktos wczesniej wspomnial, rozgladnac sie za jakims ciekawszym szablonem. do 1.4 jest tego z darmowek naprawde mnustwo i jest w czym wybierac. a napewno szukanie szablonu dopasowanego pod branze zajmie mniej czasu niz doparcowanie tego, bo pracy, aby zachecic klienta do kupna pozostalo naprawde wiele...
design4VIP z innej strony...

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2013, 03:36:36 pm »
Dzięki za ocenę i poświęcony czas na analizę stronki.

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2013, 04:22:17 pm »
Witam,
proszę o usunięcie tego tematu lub informację jak to zrobić - niestety nie znalazłam na forum jak można tego dokonać.
Presta w formie katalogu niestety mi nie odpowiada, dlatego zmieniam system.
Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi w kwestii stron :)

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2013, 01:09:40 pm »

Można ew. usunąć linki, bo tekstu trochę szkoda :P


Zareklamuj później swoje stronki na tym forum artystycznym.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline surnex

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: 2 galerie artystyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2013, 01:24:30 pm »
Tekstu szkoda, jest wartościowy, ale linki bym usunęła. Niestety nie widzę opcji modyfikacji postu. Może nie mam uprawnień... może ktoś wie, gdzie kliknąć by modyfikować post. W pomocy znalazłam, że jest taka opcja (karta i ołówek), ale u mnie znaczek ten jest przy opcji: wyślij odpowiedź.