wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo

  • 6 Odpowiedzi
  • 3794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kaczaza

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« dnia: Sierpień 13, 2013, 12:31:02 pm »
Witam,


chciałbym spróbować skuteczności Ceneo ale pojawił się problem dot. pliku XML. Mam zainstalowany moduł Price Wars i niestety wgranie "starego" pliku xml nie pomaga, ponieważ ceneo odpisało, że trzeba wgrać "Nowe Ceneo" z kategorii Informacje. Problem w tym, że link do "Nowe Ceneo" nie działa.


Pod linkiem widnieje napis na czerwono:


 "Nieprzypisane kategorie, nie będą uwzględnione w nowym XML, gdyż nowy XML Musi mieć kategorie. Jeśli nie chcesz tworzyć mapowania to użyj starego XML'a.[/size]Przypisywanie kategorii co Ceneo odbywa się na zasadzie edycji kategorii głównych. Jeśli usuniemy lub przemieścimy kategorię główną niżej (np pod inną podkategorię) jej mapowanie zostanie usunięte.Dlatego też przed rozpoczęciem mapowania zaleca się najpierw ostatecznie ustalić strukturę kategorii. "


Co mam zrobić w tej sytuacji?


Dzięki z góry za podpowiedzi.

*

Offline edi_pg

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2013, 01:02:56 am »
Witam,

Mam taki sam problem. Czy ktoś się z tym spotkał?
Niby moduł prawidłowo zainstalowany i wszystko wydaje się być ok, ale mam komunikat:
"Nieprzypisane kategorie, nie będą uwzględnione w nowym XML, gdyż nowy XML Musi mieć kategorie. Jeśli nie chcesz tworzyć mapowania to użyj starego XML'a.

 Przypisywanie kategorii co Ceneo odbywa się na zasadzie edycji kategorii głównych. Jeśli usuniemy lub przemieścimy kategorię główną niżej (np pod inną podkategorię) jej mapowanie zostanie usunięte.
 Dlatego też przed rozpoczęciem mapowania zaleca się najpierw ostatecznie ustalić strukturę kategorii.
"

Prawdopodobnie chodzi  jakiś problem z mapowaniem kategorii, ale nie wiem jak to mapowanie zrobić.
W polu "mapowanie kategorii" mam tylko pole informację:

Wybierz Kategorię do mapowania Nie bardzo rozumiem co powinienem w tej sytuacji zrobić. Dodam, że korzystam z funkcji multishop presty (wersja 1.5.5), może to ma jakiś wpływ.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2013, 08:38:35 am »
wystarczylo tylko przesledzic forum z ostatnich dni.... http://prestashopforum.pl/index.php?topic=11475.0
design4VIP z innej strony...

*

Offline edi_pg

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2013, 03:51:25 pm »
Dziękuję Ci kolego za świetną pomoc, ale zanim napisałem ten post, przeczytałem chyba wszystkie wątki na temat pricewars, włącznie z obejrzeniem tutoriala na Youtube.
Niestety u mnie nie widzę żadnego miejsca do wpisywania aby rozwinęła mi się lista, więc rozwiązania nadal nie mam.
W załaczeniu screen z modułu price wars!

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2013, 05:27:28 pm »
nie masz wybranych kateogrii, masz jak byk, najwieksza czcionka "wybierz kategorie..." to kliknij i wybierz ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline edi_pg

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2013, 08:57:51 pm »
Jasne, tylko że "wybierz kategorie" nie jest aktywne.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Moduł Price wars - Problem z XML Ceneo
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2013, 08:20:44 am »
a na pewno masz modul kompatybilny z 1.5? napisz do tworcy modulu, porzadny czlowiek, na pewno pomoze ;)
design4VIP z innej strony...