wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1

  • 13 Odpowiedzi
  • 2962 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« dnia: Sierpień 17, 2013, 12:29:38 am »
Sytuacja wygląda tak: zrobiłam upgrade (1-clickiem) do wersji 1.5.4.1 - wszystko działało, nawet za bardzo nie wykrzaczyło szablonu. Chciałam wyłączyć blok walut i parę innych, które po upgradzie się włączyły i wtedy wszystko padło. Próbowałam włączyć po prostu te moduły, które chwilę wcześniej wyłączyłam, ale nie działało nadal.

Mało sprytnie postanowiłam zastąpić na ftp aktualne dane backupem sprzed pół godziny (czyli jeszcze z wersji 1.4cośtam). No i nic nie działa - pojawia się komunikat "Błąd zapytania SQL dla Subdomeny". Przeczytałam to, co znalazłam na forum na temat odzyskiwania sklepu, tego błędu i w sumie nie rozumiem.
Tzn. na tyle, na ile rozumiem, powinnam spróbować skopiować to, co mam przez phpMyAdmin? Tylko którędy? :( Tzn. co i w jakiej kolejności powinnam przez ftp zrobić?

Podsumowując: czy jest opcja powrotu do wersji sprzed upgrade'u? Czy muszę stawiać sklep od zera i jestem sama sobie winna, bo jestem sierotą, która się w tym babrała niepotrzebnie? Czy jest może jakaś opcja pośrednia (instalacja presty od zera i przerzucenie danych z kopii zapasowej z wcześniejszej wersji? Instalacja wersji 1.4... i... nie wiem?)?

Wiem, że to dużo pytań, ale mam nadzieję, że ktoś mnie poratuje.

edit: sklep jest postawiony na home.pl, czy muszę kombinować z instalacją phpMyAdmin? Czy może mogę jakoś te pliki do bazy MySql wgrać bezpośrednio?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2013, 12:47:26 am wysłana przez Pokój »

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2013, 06:09:22 am »
No dobra. Częściowo odzyskałam sklep: wstawiłam brakujące to coś ps_subdomain (z tym swoim przedrostem), wstawiłam wartość [to mam na myśli: INSERT INTO ps_subdomain VALUES (1,'www') ]. Udało się wejść do panelu admina, nie wyskakuje już błąd subdomeny SQL, ale niewiele mogę zdziałać - panel wygląda tak, jakby mi się nałożyły dwie wersje (1.4... z 1.5.4.1) i zwyczajnie nie działa część zakładek (np. działa katalog bez problemu [tzn. mam taką nadzieję, tfu tfu odpukać :p]), jeśli się dobrze zorientowałam to te, które są po ang (i nowe, np. 1-click up mi się pojawił w narzędziach). Część się powtarza, poza tym "nachodzą" na siebie (i wtedy tab pod spodem nie działa). Coś gdzieś powinnam dopisać? Skasować?

A sklep włączony i wyłączony wygląda tak samo (skrin niżej, w nowym poście, nie umiem dodać dwóch załączników).

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2013, 06:14:42 am »
I nic więcej - przy wyłączonym sklepie nie ma różnicy między widocznością dla mojego IP a reszty świata...

edit: nakłamałam. działają linki, niby sklep działa, "tylko" zniknął footer, header, menu i cała reszta. bezpośrednie linki do produktu czy kategorii działają, tylko wyświetla się czysta karta produktu, właśnie bez koszyka, menu i reszty. I linki stare działają, ale po otwarciu nie są przyjazne... Możecie rzucić okiem: http://wegarnia.pl/product.php?id_product=109

Przepraszam za taką relację live z moich pokracznych działań, ale nie chcę nic pominąć, liczę na Waszą pomoc - każda podpowiedź się przyda

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:17:28 am »
Bardziej jest to problem pliku .htaccess Zobacz jakie ma uprawnienia zapisu / odczytu i ewentualnie wygeneruj go na nowo. Możesz zmienić chilowo uprawnienia na 777 [chmod], a później wrócić do 666. Czasem siętak dzieje przy włączeniu / wyłączeniu bloku językowego
 
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2013, 01:17:18 pm »
Hm, to by może pomogło, gdybym nie skasowała prze ftp całości i nie wgrywała od nowa :( teraz nie mogę nic sprawdzić ani wygenerować, bo ręcznie w panelu nie mogę znaleźć teraz tego, a jak chcę wejść z wyników wyszukiwania w panelu lub ze strony startowej, to pojawia się komunikat "Nie można znaleźć zakładki". Czyli w tej chwili jestem w sytuacji, w której mam dostęp do całego katalogu i bazy klientów, nawet historii zamówień - to wszystko śmiga.

Czy jest np. opcja wyczyszczenia folderu z serwera, wgrania czystej presty (starszej? nowszej?) i importowania z dysku samych tych danych? Czy to będzie się wykrzaczało nadal?

Aha - teraz mam "bardziej" ps 1.4.4.1 i tylko elementy 1.5... się nałożyły. Może można je jakoś ręcznie pousuwać?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2013, 06:39:56 pm »
Jeśli mówimy o 1.4.x to można wyczyścić folder na serwerze pod warunkiem, że posiadasz kopię bazy danych przed nieudanym upgrade. Wgrywasz pliki, edytujesz plik konfiguracyjny i jeśli wszystko jest ok sklep "wraca" do poprzedniej wersji.
Natomiast bez kopii zapasowej zostaje Ci tylko ręczny import / export produktów
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2013, 07:41:50 pm »
Kopia jest zrobiona przed upgradem. Wrzucalam ja na wyczyszczony serwer, ale caly czas ta hybryda sie pojawia. A co z tym plikiem konfiguracyjnym powinnam zrobic, bo moze to tego wina?

Jeszcze w bazie zauwazylam, ze mam 3 wersje kazdego pliku (bez niczego, ps_ i z moim id_, czyli np. customer, ps_customer i weg_customer. Czy usuniecie ktorejs z nich pomoze? Probowalam na innej domenie przetestowac import, ale zaimportowanie calosci skutecznie rozwalilo wszystko (odrzucalo oba loginy i oba hasla).
Dziekuje west za podpowiedzi!

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2013, 08:12:18 pm »
plik konfiguracyjny odpowiada za połączenie z bazą danych min. Zatem wgrywasz pliki wersji 1.4 / edytujesz plik settings w katalogu config i podajesz dane do połączenia z bazą danych. Jeśli mówisz zaś o bazie danych to masz lekki bałagan, a sklep łączy się z podanym przedrostkiem tabeli czyli np. ps_nazwa tabeli
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2013, 08:16:36 pm »
widze ze pomoce @west do niczego nie zmierzaja.... a przynajmniej nie daja rezultatow.
na samym poczatku powieniens zapoznac sie z pojeciuami serwer, FTP, baza danych, mySQL bo widze, ze dla ciebie serwer ftp oraz baza ftp to to samo... tak przynajmniej wyniaka z Twoich odpowiedzi.

wiec zaczynajac od pocztku. wyczysc umysl i staraj sie o maksymalne skupienie. (oczywiscie bez zadnych ans itp, chce  po prustu pomoc lopatologicznie)

1. FTP - pliki na serwerze, tam gdzie masz wszlekie pliki typu *php, *.tpl... itp itd. chcac przywrocic kopie sprzed upgrade" musisz wyczyscic i grac od nowa caly ten porzadek plikow.

2. przechodzisz do bazy danych mySQL. tutaj w zalnosci od panelu sewera albo robisz to poprzez panel albo poprzez bezposredni link. baza danych to wlasnie to co znalazles "ps_" "weg_". to nie sa Twoje ID tyko prefiksy ustalane podczas instalacji presta. tutaj te tabele ktore musza zostac a ktore nie to juz zalezy od tego jaki prefix ustalony jest w pliku konfiguracyjnym.
pisales, ze masz zrzucony caly skle to takze musisz miec kopie bazy danych. utworzony plik (najczesciej) w formie nazwa tabeli z rozszerzeniem .sql
jezeli posiadasz taki plik to sprawa rozwiazana. wrzucasz pliki na FTP i czyszcisz cala baze i poprostu robisz przez PHPmyAdmin import pliku .SQL i po klopocie. jednak tworzac beckup wielu poczatkujacych zapomina o tym ze jeszcze do plikow potrzebna jest baza danych i rzadko robia jej kopie. tutaj sprawa sie komplikuje. raczej taki odzysk polecilbym jakies osobie/firmie ktora wiedziala by co z tym fantem zrobic, bo jest to do odzyskania ale raczej na bardziej zaawansowanym poziomie. tutaj potrzebna jest juz wiedza na temat struktury bazy przy 1.4 i rozniach w 1.5.
jednak zastanowil bym sie nad jedna rzecza. zasadniczo to nie zrozumialem do konca w ktorym momencie po upgrate widziales klinetow i produkty, czy po upgrate czy juz po deupgrate ale jezeli produkty byly widziane po instalacji nowszej wersji to jak juz mialbys zlecic komus naprawe to raczej juz z przeniesieniem na wyzszy level (1.5) bo znaczy to, ze baza zupgradowa sie poprawnie, a ustalenie wyswietlania modulow czy ich pozycji to juz sprawa drugorzedna. tutaj zawsze mozna cos pokombinowac w obrebie szablonu.   

jak dalej chcesz walczyc sam to w kwestii co z bazy danych wywalic a co zostawic, tutaj odpowiedz da ci plik config/settings.inc.php i wpis odnosnie PREFIX, to co w nim jest skierowane to wlasciwe tabele danych, reszta jest bezuzyteczna
design4VIP z innej strony...

*

Offline d4b

  • Tubylec
  • ****
  • 122
  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • tworzenie stron
  • Status: forum
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2013, 08:19:19 pm »
Pamiętaj też aby czyścić pamięć cache w przeglądarce!
Remember to brush your teeth !
tworzenie stron w rozsądnej cenie oraz biuro rachunkowe poznań

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2013, 01:14:19 am »
@west: ten bałagan właśnie odkryłam, ale boję się sprzątać na oślep. W sumie zostawienie samych wersji weg_ brzmi chyba rozsądnie?


@deejay3: chyba jednak west lepiej zrozumiał, o czym pisałAm. Ale może coś niejasno wyjaśniłam, więc po kolei:

1. backup miałam zrobiony plików z ftp przed upgradem
2. upgrade się udał, ale potem zwalił
3. usunęłam wszystkie pliki przez filezillę, wrzuciłam backup (czyli wersję 1.4...)
4. całość się rozwaliła - tak jak opisałam panel admina wygląda, jakby się nałożyły na siebie dwie wersje.
5. zauważyłam bałagan w bazie mySQL (wersje 'czysta', ps_ i weg_) i tu pojawia się pytanie: czy stary backup (sprzed upgrade, wersja 1.4.4.1, ręcznie wrzucona na ftp) + sprawdzenie konfiguracji + oczyszczenie bazy z ps_ i wersji czystej coś da? Czy lepiej wyeksportować produkty, klientów i resztę i postawić sklep od zera i importować potem te dane?

Ma w ogóle jakiś sens to, co piszę? Bo po wypowiedz d4b już sama nie wiem. Sprawdziłam obecną (backupową) wersję settings.inc.php - baza danych się zgadza, prefiks to weg_, czyli teoretycznie te z innym prefiksem/bez prefiksu powinien ingnorować? Czy może od nich świrować?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 01:40:32 am wysłana przez Pokój »

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2013, 02:13:45 pm »
Zgodnie z podpowiedzią z innego forum skontaktowałam się z home.pl - w ciągu kilku godzin powinni przywrócić moją bazę danych sprzed tego wszystkiego. Dobrze rozumiem, że przywrócona baza + zgrany na ftp backup powinny rozwiązać całość i będę mogła udawać, że wcale nic nie zepsułam? :)?

*

Offline Pokój

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2013, 03:09:07 pm »
Baza podmieniona, sklep śmiga, tylko jeden dzień historii zamówień straciłam :)

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Backup z wersji 1.4... po instalacji 1.5.4.1
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2013, 05:45:54 pm »
No to i tak dobrze :) że była kopia
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl