wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

atrybuty niestandartowo

  • 3 Odpowiedzi
  • 1071 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline aesacus

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: 1.3.x
  • Status: forum
atrybuty niestandartowo
« dnia: Sierpień 20, 2013, 11:07:29 am »
Mam problem z atrybutami
Jest towar najczęściej szt 1, ale może być w trzech wariantach zapakowania do wyboru.
przy normalnym dodawaniu atrybutów w panelu wychodzi na to,że musiałbym mieć 3 sztuki, aby można było wybrać sposób zapakowania

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: atrybuty niestandartowo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:58:40 am »
po pierwsze, co do tego pytania  ma grupa forum "moduly"... zwracaj uwage gdzie umeiszcszasz posty, bo troche robi sie juz smietnik...

po drugie jaka wersja...

po trzebie, jak masz rzeczy po jednej sztuce to wystarczy dodanie do kodu kontrolera platnosci aby po sprzedazy tego produktu automatucznie go ustawic z available=0 co spowoduje wylaczenie go. mozesz wtedy ewentualnie albo recznie skasowac go z panelu admina albo jezeli pojawi sie ponownie go przywrocic.
design4VIP z innej strony...

*

Offline aesacus

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: 1.3.x
  • Status: forum
Odp: atrybuty niestandartowo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:13:02 pm »
wersja
1.3.1.1
[/size]
w tym jest problem ze pozwala na etapie zamówienia wrzucic do koszyka 2 lub 3 sztuki w róznych opakowaniach

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: atrybuty niestandartowo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2013, 06:38:26 pm »
no tutaj robi sie problem jak ktos wrzuci jedna rzecz 3 razy z roznym atrybutem... a tym bardziej w 1.3 czy 1.4 w 1.5 masz mozliwosc zaawansowanego magazynowania i tutaj juz da sie takie rzeczy rozgraniczyc. jednak.... napewno bez przerobki cotrolera produktu sie nie obejdzie. znazcy u Ciebie akurat masz to w pliku katalogu glownego product.php, jak dobrze pamietam. tutaj trzeba by rozgraniczyc produkt i przypisac mu ilosci atrybutowe... ot tak nie potrafie sobie na goraco wymyslic co z tym fantem i jak to zakodowac. mysle jeszcze nad jakimis zaleznosciami po stronie przycisku koszyka... moze zaleznosci, ze jak juz taki a taki produkt (po jego ID) znajduje sie w koszyku to nie mozna go dodac ponownie.... zaleznosci jest taka, ze produkt ma zawsze swoje ID ale tez posiadajac atrybuty ma kolejny ID po atrybutach i tutaj mozna by jakos powalczyc. jednak bedzie to wymagalo przerobienia przede wszystkim skryptu koszyka .js
niestety, przy tak archaicznej wersji ciezko mi sobie przyponiec jak tam wygladaly struktury plikow a tym bardziej struktury zmiennych a nie mam juz nawet zadnej wersji testowej tego sklepu zeby pocwiczyc... przenies sie na na 1.5 bedzie prosciej ;) ale pokombinuj cos z {if}ami jezeli produkt jest w koszyku w czasie trawjacej sesji, wydaje mi sie to najprostsza metoda.
design4VIP z innej strony...