wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

błąd sklepu

  • 9 Odpowiedzi
  • 12143 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cziko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
błąd sklepu
« dnia: Październik 24, 2009, 11:20:15 am »
Witam wszystkich. Mam dziwny problem i nie umiem go sam rozwiązac. Chodzi o to że gdy wchodzę na "sklep" widzę coś takiego:

Warning: require_once(/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/../classes/CMS.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/config.inc.php on line 20 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/../classes/CMS.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/config.inc.php on line 20

Podobnie dzieje sie gdy w panelu administracyjnym klikam zakładke "payment" lub "modules" tyle ze wtedy informacja jest troszke inna:

Warning: include_once(/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/classes/PEAR.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/classes/Module.php(325) : eval()'d code on line 3 Warning: include_once(): Failed opening '/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/classes/PEAR.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/classes/Module.php(325) : eval()'d code on line 3 Warning: require_once(/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/../classes/PEAR_Exception.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/config.inc.php on line 20 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/../classes/PEAR_Exception.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/hankus/vhosts/motoryzacja/prestashop/config/config.inc.php on line 20

Czy ktos spotkal sie z wczsniej z takim problemem? Bardzo prosze o pomoc i jakies sugestie. Z gory dziekuje za wszyskie porady. Moja strona to www.motoryzacja.krakow.pl, katalog sklepu to prestashop.

*

Offline lucid

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2009, 02:37:47 pm »
U mnie pomogła konfiguracja PHP na wersje 6 (chyba moze byc tez na 5) plikiem .htaccess.

Zmieniłem także odpowiednie atrybuty katalogów na 755 ponieważ mój hosting nie pozwala na 777.

Pozdrawiam

*

Offline cziko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 03:18:31 pm »
Dzięki za odpowiedz ale czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć który plik .htaccess edytować? Znalazłem 3:
1 ..prestashop/admin/backup
2 ..prestashop/admin/import
3 ..prestashop/download

na serwerze jest php5. Nie jestem ekspertem wiec czy mogl bys mi to jakos lopatologicznie napisac? Bylbym bardzo wdzieczny. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

*

MERA

  • Gość
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 07:35:10 pm »
Musisz tylko wkleić do pliku ,mnie działa bardzo dbrze

 # URL rewriting module activation
RewriteEngine on
# RewriteBase /

# URL rewriting rules
SetEnv PHP_VER 5

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
SetEnv PHP_VER 5
# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php





albo    .htaccess    lub  htaccess.txt


*

Offline cziko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2009, 08:22:27 pm »
powiedzcie mi tylko proszę który z plików .hataccess edytować, w którym wkleić ten powyższy kod?

*

MERA

  • Gość
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2009, 09:34:36 am »
Zrób tylko jeden plik htaccess  powinien być standart  .htaccess.txt ale jak włączysz w ustawieniach Przyjazne URL to musi być  .htaccess    bez txt  możesz mieć dwa haccess ,lepiej wyszukiwarka szuka produktów ale musi byc ten drugi  bez kropki i z koncówką txt   

*

Offline cziko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2009, 10:21:13 am »
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale stworzyłem plik .htaccess w katalogu prestashop z trescia skryptu podana powyzej. Teraz pokazuje mi sie cos takiego:

Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, admin@hankus.com.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.
Apache Server at motoryzacja.krakow.pl Port 80

Przepraszam ... moze jestem niekumaty ale dalej nie wiem czy dobry plik stworzylem. W katalogu Prestashop mam 3 pliki .hataccess w lokalizcjach:
1 ..prestashop/admin/backup
2 ..prestashop/admin/import
3 ..prestashop/download
kazdy z nich ma treść:

Order deny,allow
Deny from all

Teraz ma jeszcze czwarty który zapisalem w katalogu prestashop-u i jako treść podałem w nim skrypt podany przez MERA. Co robie źle?

*

MERA

  • Gość
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2009, 08:15:15 pm »
Jeszcze jaką masz wersje presty ten plik jest do wersji 1.18  tak myśę bo w 1.2x sam program tworzy htaccess. Tylko w głównym katalogu dopisujesz nowy htaccess ,tamte zostają bez zmian. Jeżeli to nie pomoze to tylko wina serwera.Jeszcze jedno  na jakim serwerze ta instalka?

*

MERA

  • Gość
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2009, 06:31:08 am »
Kolego masz połowę sklepu w języku polskim a druga w innym , musisz wgrać poprawnie wszystkie pliki a dopiero konfigórować ściągnij sobie nowe pliki w polskim języku i powinno być OK inaczej nie dojdziesz końca. Brakuje ci polskiej waluty i inne.Wgraj polską wersję 1.18 i problem z głowy. OK

*

Offline cziko

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: błąd sklepu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2009, 12:02:24 pm »
ściągnąłem wersję 1_2_4_0, przeinstalowałem, spolszczyłem, sprawdziłem dokładnie chmod-y we wszystkich katalogach i ustawiłem na 777, stworzyłem .htaccess w głównym katalogu presty i ... działa :D
Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc. Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.