wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z powieleniem modułu

  • 26 Odpowiedzi
  • 5156 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Problem z powieleniem modułu
« dnia: Wrzesień 12, 2013, 10:48:59 pm »
Witam mam problem z powieleniem modułu minicpromo .Chciałbym mieć takie 3 bloki .Zmieniłem nazwę tego i taki błąd wyskakuje:PrestaShop] Fatal error in module minicpromo1:[/size]Cannot redeclare class MinicPromo
.Proszę o pomoc co mam zrobić aby zainstalował się powielony moduł bądz napisanie od samego początku co trzeba zrobić .Bardzo proszę o pilną pomoc

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:18:19 am »
po pierwsze, poczytaj dokladnie o kopiowaniu modulow, jest tego naprawde wiele w sieci.

pierwsza zasada: katlog, nazwa pliku .php oraz class modulu w nim musza byc takie same, dalej musisz tez uwazac na zmienne zapisywane np. w tabeli configuracjnej, zeby nie nadpisywaly sie na pierwotne moduly oraz zeby ogolnie nie korzystaly z tych samych ustawien...
design4VIP z innej strony...

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2013, 11:08:45 am »
A czy jest możliwość abyś zrobił 2 powielenie tego modułu minic promo .Jestem nieogarnięty ,Nie rozumiem tego ...Jak mógłbyś mi pomóc z tym byłbym bardzo wdzięczny .W załączniku  ten moduł


*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:01:27 pm »
Kurcze angielskiego nie znam .No proszę cię

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2013, 12:11:18 pm »
design4VIP z innej strony...

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2013, 03:12:02 pm »
A więc taak udało mi się zainstalować powielony moduł ..Ale nadal jest problem .Nie wyświetlają się 2 moduły.Wyświetlony jest jeden moduł a po kliknięciu na ten moduł on nie reaguje.W czym jest problem?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2013, 06:43:42 pm »
ale co sie nie wyswietla, co nie reaguje.... link?
design4VIP z innej strony...

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:35:25 pm »
No ten moduł nie reaguje po kliknieciu   w przycisk promocja powinien się  wysunąć.A się nie wysuwa .I to po dodaniu powielonego modułu.Mowiłęm łatwiej byłoby jak byś zrobił to powielnie modułu.Więc proszę cie jeszcze raz ....

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2013, 11:00:41 am »
ale jezeli masz juz powieony i pokazuje sie w panelu zmodyfikowany modul to wystarczy jakbys dokladnie opisal co i jak. to nie jest modul standardowy, ja przynajmniej z niego nie korzystalem i nie wiem co i gdzie klikasz, co sie wysuwa a co nie... podaj linka i opisz konkretnie co i jak, gdzie nie dziala , po stronie panelu czy po sronie frontowej... co powinno byc a czego nie ma a co jest...

ewentualnie zglos sie na PW to podam cene za taka modyfikacje
design4VIP z innej strony...

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 14, 2013, 09:55:46 pm »
Nikt za darmo nie pomoże ?

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2013, 10:10:15 pm »
Na tym forum panuje taka niepisana zasada, która brzmi mniej więcej tak:
"Jeśli potrzebujesz z czymś pomocy - napisz ktoś na pewno pomoże.
Jeśli chcesz, żeby ktoś zrobił to za ciebie - daj ogłoszenie w dziale rynek."

Musisz wykazać trochę własnej inicjatywy.
Na początek zrób tak jak radził deejay czyli zmień nazwę moduł minicpromo na minicpromo2, zmień nazwę pliku minicpromo.php na minicmromo2.php, otwórz plik php i zmień w nim wszędzie minicpromo na minicpromo2 itd. potem usuń jeszcze plik config.

Jeśli dalej nie będzie działać opisz dokładnie co nie działa daj link, screeny itd.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2013, 10:30:37 pm wysłana przez Angar »
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline adi890

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2013, 11:15:53 pm »
No i ndadal nie działa .Zrobiłemn tak jak mówiłeś ,zmieniłem nazwy katalogu i pliku minicpromo na minicpromo 1
W pliku php też pozmieniałem minicpromo na minicpromo1 .Moduł się instaluje ale nie działa prawdiłowo .Jeżeli są zainstalowane 2 takie moduły ,wyskakuje 1 i nie działają .Sami zobaczcie kliknicje   na lewym boku promocja  (pomaranczowy napis _ I on wogóle nie reaguje .A jeżeli odinstaluje minicpromo 1   to reaguje.
Strona: [size=78%]http://oponiarski.com.pl/pl/[/size]

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2013, 12:57:15 am »
A zmieniłeś nazwę w pozostałych plikach modułu? Dodatkowo prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze ustawić wysuwane zakładki w innych miejscach bo inaczej będą na siebie nachodzić.
Ogólnie musisz trochę pokombinować sam.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z powieleniem modułu
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2013, 10:00:40 am »
na chwile obencnba patrzac w zrodlo to masz dwa moduly jeden na drugim, tak jak pisal @Angar.

patrzac na .php modulu to masz sporo odniesien do bazy konfiguracyjnej. musisz w kazdym module dac unikalne wpisy dla azdego z modulow. dla rozroznienia wspisow masz pieknie pozaznaczane duzymi literami tabele zaczynajace sie od 'MINIC_PROMOTION' tutaj tez musisz zmienic nazwy adekwatnie pod dana kopie, np 'MINIC_PROMOTION_1'

juz pol sukcesu masz ;) moduly wysweitlaja sie dwa razy wiec zostalo tylko rozdzielenie konfiguracji, czyli okreslenie wpisow w Confoguration::

EDIT !

@Angar, a probowales zdublowac ten modul? :D masakra... to wrecz wyzwanie... tego nie da sie zrobic na logike jak kazdy inny modul.... zbyt wiele zmiennych, powiazan itd. trzeba zmieniac wszystkie zmienne, niby sa po $this ale nie wiem jakim trafem dzialaja na kazda zrobiona kopie, znaczy ostatni zduplikowany w kolejce przekazuje dane do poprzednikow, nadpisuje je... teoretycznie nie powinien przy $this, a jednak... zmienne zachowuja sie jak globalne...  poza tym blokuja sie wzalemnie .js, a tez zmienilem wpsiu pod slidera na dany div z kopii i dalej sie gryzie.... istna kombinatoryka stosowana :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2013, 10:50:11 am wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...