wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem po instalacji

  • 7 Odpowiedzi
  • 4126 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niceshoes

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
problem po instalacji
« dnia: Październik 21, 2013, 05:27:28 pm »
Witam
Mam mały problem tzn. mam nadzieje ze jest mały. Zainstalowałem prestę na serwerze 1.5.6. Instalacja przebiegła dobrze lecz gdy chcę wejść na stronę sklepu pokazuje mi się to sprawdźcie sami: niceshoes.eu lecz gdy wpisuję taki adres niceshoes.eu/index.php wszystko jest ok. Widziałem już podobny wątek na forum i pisało tam aby zmienić uprawnienia w tools/smarty/compile lecz gdy wszedłem w tools /smarty nie znalazłem żadnego katalogu compile.
Co moze być przyczyną tego. Dodam że panel administracyjny działa bez zarzutu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2013, 06:44:54 pm »
jak juz czytasz na innych, czy na tych forach to przede sztstkim sprawdzaj wersje do jakich sa posty. tutaj to co piszesz o tools/smarty/compile to masz do wersji 1.4, w 1.5 przeniesiono katalog do glownego /cache ale raczej to nie bedzie twoj problem.

wywal z hatalogu glownego plik index.html to ten jest brazny w pierwszej linii do odczytu, przed .php
design4VIP z innej strony...

*

Offline niceshoes

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2013, 07:04:31 pm »
dzieki i sorrki za to jestem w tym nowy. wywalilem ten plik i dalej nic. wciaz w tym samym punkcie. jakies inne pomysly?

*

Offline niceshoes

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2013, 07:58:43 pm »
Problem rozwiązany trzeba było zmienić uprawnienia na 777 w katalogu Compile znajdującego się w cache/smarty/compile wersja 1.5.6
[size=78%]Dziękuje za naprowadzenie mnie.[/size]

[/size]Z innej beczki czy da się utworzyć jeden sklep na dwuch domenach jednocześnie?[size=78%]



*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2013, 08:01:30 pm »
zrob sobie alias dla drugiej domeny, jezlei to ma byc dokladnie ten sam sklep, lub zrob je w multistore i wtedy masz kontrole nad jednym i drugim wedle zyczenia
design4VIP z innej strony...

*

Offline niceshoes

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2013, 10:24:27 pm »
Możesz mi opisać jak zrobić to w multistore? Czy muszę usunąć sklep który właśnie zainstalowałem i robić wszystko odnowa? Czy mogę to zrobic bez usuwania ?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2013, 12:41:16 pm »
jezeli instalacje masz na 1.4 to musisz wszystko robic od nowa ;) jezeli masz na 1.5 to wystarczy, ze w juz zainstalowanym uruchomisz w ustawieniach funkcje multisore... znaczy... nie wystarczy, po po skonfigurowaniu juz drugiej domeny dla sklepu (milti) musisz ja przekierowac na adres glowny (najlepiej przez alias)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: problem po instalacji
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2014, 09:43:54 am »
jezeli instalacje masz na 1.4 to musisz wszystko robic od nowa ;) jezeli masz na 1.5 to wystarczy, ze w juz zainstalowanym uruchomisz w ustawieniach funkcje multisore... znaczy... nie wystarczy, po po skonfigurowaniu juz drugiej domeny dla sklepu (milti) musisz ja przekierowac na adres glowny (najlepiej przez alias)
i nie przez ALIAS tylko domain pointers
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl