wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

prośba o podpowiedź - instalacja - co robię źle? :(

  • 3 Odpowiedzi
  • 4558 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Maciek_Zabrze

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
prośba o podpowiedź - instalacja - co robię źle? :(
« dnia: Listopad 05, 2009, 04:52:10 pm »
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Przeszukałem forum dość dokładnie, jednak nie spotkałem się z tematem, który rozwiązywał by również mój problem. Postanowiłem opisać wszystko krok po kroku - może ktoś z Was również przez to przechodził :)

Jakiś czas temu kupiłem usługę zainstalowania sklepu wraz z dostosowaniem grafik pod mój pierwszy w życiu własny sklep. Ku mojej radości wszystko po kilku dniach było gotowe - super- mój własny sklep :))))
Problem zaczął się jednak, gdy chciałem uzupełnić bazę danych towarami... Zauważyłem, że można to zrobić poprzez plik CSV. Fajnie, nie muszę wklepywać ręcznie :) Zrobiłem wszystko wg instrukcji, jednak powstało zapętlenie kategorii, którego żadną siłą nie mogłem tego naprawić. Zadzwoniłem do Pana instalatora, który swoim wprawnym okiem rzucił spojrzenie na sklep i stwierdził - "Panie, to se ne da. Trzeba na nowo zainstalować całość... Pociągnie to Pana po kieszeni XX zł...".

Szczęśliwie dotarłem na to właśnie forum prestashop i zobaczyłem bardzo fajny filmik instruktażowy. Po jego obejrzeniu stwierdziłem, że przecież to nie jest niewykonalne i sam się pobawię. Usunąłem wszystko z serwera i zacząłem wszystko od nowa.  I tu się zaczął prawdziwy Meksyk...

Początkowo uplodowałem pliki przez Total Commandera - niestety po wszystkim nie uruchamiał się instalator, który teoretycznie pojawić się powinien. No cóż - pewnie coś zepsułem - usunąłem i wgrałem od nowa - dalej to samo :/ Poczytałem forum i użyłem do ponownego uploadu FileZilli. Niestety - problem wciąż ten sam - nic się nie dzieje...  :o

Dodam tylko, że serwer wybrany pod sklep to elock.pl - niby obsługuje pliki PHP itp. jednak niestety jestem jakiś chyba niepełnosprtny, bo za Chiny nie wiem jak to teraz ugryźć, żeby działało (wina serwera raczej to być nie powinna, ponieważ wcześniej sklep na nim działał).

Sklep oczywiście ściągnąłem z www.prestashop.pl - SVN.

Jeśli ktoś z Was może pomóc i podpowiedzieć co muszę zrobić żeby sklepik hulał będę niezmiernie wdzięczny :)

pozdrawiam
Maciek

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: prośba o podpowiedź - instalacja - co robię źle? :(
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2009, 06:25:43 pm »
No najlepiej jakbys wgral raz jeszcze to co ci przygotowala ta osoba od ktorej kupileś sklep.
Zapytaj też admina z elock czy nie ma jakiejs kopii z datą gdzie Twoj sklep jeszcze działał.


Na pytanie co jest nie tak - sam sobie odpowiedziałeś :) Narobiłeś bałaganu :P
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Maciek_Zabrze

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: prośba o podpowiedź - instalacja - co robię źle? :(
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2009, 07:30:43 pm »
tak też zrobiłem - napisałem do admina - a nóż coś posiada jeszcze :)

co do bałaganu to masz rację - tak namieszałem że się normalnie sam zakręciłem, ale wierzę jednak w swoje możliwości i przy odrobinie Waszej pomocy na pewno dam radę powalczyć :)

dzięki za pomysł z kopią zapasową - niby dość oczywiste, a człowiek sam nie pomyśli  ;D

*

Offline szymonek

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: prośba o podpowiedź - instalacja - co robię źle? :(
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2009, 07:44:24 pm »
Odezwij sie do mnie na gadu 6324515 to moze cos poradze ;)