wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

extratabs rózne zakładki

  • 21 Odpowiedzi
  • 6657 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
extratabs rózne zakładki
« dnia: Listopad 12, 2009, 12:33:43 pm »
Witam.

Czy można tak zrobić aby dla różnych produktów były różne dodatkowe zakładki?
kurtki miały zakładkę rozmiar na której był by opis jak wybierać rozmiar kurtek i podobnie dla rekawiczek tylko z innym opisem jak dobrac rozmair itd ;p

W sumie extratabs otwiera plik html, nie wiem czy można to zmienić na php i jakoś pobierać nazwę produktu :D lub adres strony i wtedy na podstawie tych danych wyswietlalo by odpowiednie informacje ;d

Mam nadzieje że da się to zrobić w jakiś prosty sposbó :D

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2009, 01:41:22 pm »
zalezy co potrafisz jesli chodzi o php
mozesz do tego uzyc zarowno zewnetrznych plikow ktore beda includowane w zaleznosci od pewnych warunkow albo np odpowiednio psreparowanego opisu kategorii o ile te informacje beda przypisane do kategorii
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2009, 01:45:02 pm »
no cos tam o php wiem ;))

w sumie pomysl z zewnetrznymi plikami ktore beda includowane wydaje sie przyjazny i prosty :)) zaraz pokombinuje


a odpowiednio spreparowany opis kategori ? co przez to rozumiesz :D jak mialo by to działać ?

Ja w sumie chce to mieć jako osobna zakładka, także mogę swobodnie zmienić extras na 'jak wybrac rozmiar' i tam opcja z includowaniem

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2009, 03:19:49 pm »
jak ja to widze - np meta z kategorii w bazie danych o ile kategoria byla by tozsama z tym jak beda przydzielane informacje dodatkowe

najprostsze rozwiazanie, które ogarniesz w smarty to include w zaleznosci od ....
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2009, 03:23:19 pm »
hm już pobrałem adres z urla i wyciągłem z niego numer id
teraz tylko sprawdzanie w której grupie jest ten id, zrobie to chyba najgłubszym sposobem czyli walne te numery do pliku kurtki.txt i 'if' sprawdzi czy dany numer jest w pliku kurtki.txt czy spodnie.txt wstawiając odpowiedni opis :))

może i głupie ale działa :D

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2009, 06:40:13 pm »
Czy ja dobrze czytam ze chcesz zrobic array w pliku text ze wszystkimi ID i tam przypisac do ID co ma byc includowane ?

To nie latwiej podbrac kategorie (rozumiem ze kurtki i spodnie to rozne kategorie) z bazy i ciagnac w zaleznosci od kategorii ? W smartach to zrobisz bez dotykania phpa ...
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2009, 06:48:46 pm »
Moze inaczej ...

Ja czesto uzywam "flag". Uzyj jednego z pol w karcie produktu (np lokalizacja) wpisujac tam K dla kurtek czy S dla spodni.

Potem spokojnie w smarty wyciągniesz ta wartosc i w zaleznosci od wartosci mozesz inkludowac szablony.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2009, 09:02:44 am »
hm no okej :) twoje rozwiązanie brzmi mądrze i pomysłowo :) jakby coś odezwe sie jak mi idzie bo coś czuje że nie będzie lekko :))

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2009, 10:19:13 am »
w sumie masz racje ze kurtki i spodnie to rozne kategorie :D ale jak je pobrać ;D?  i w sumie musze to wstawic w extratabs.tpl ... zeby wyswietlalo się to własnie tam :))

{$category->name}
gdzy wchodzę przez item z modulu karuzeli pisze mi główna
Gdy wchodzę do kategori męzczyzna mam i spodnie i kurtki i tu mam znów problem :)) bo gdy jestem w mezczyzna i wybieram jakis przedmiot to potem pisze category-name mezczyzna, gdy wejde bezposrednio w dzial spodnie czy cos jest ok... ale z glownego menu i tak nie rozpoznaje :))

mam rzeczy w roznych kategoriach dlatego pojawiają się problemy, kurtki są w  Męzczyzna i w Meżczyzna>Lato , Męzczyzna>Kurtki

;) chyba pokombinuje z moim sposobem na plikach

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2009, 10:30:05 am »
;) mozesz uzyc sciezki "breadcrumb", ale to rozwiazanie bedzie skuteczne tylko jesli produkt masz w 1 kategorii.

Lepiej uzyj pola z flagą - spokojnie je wywolasz potem w karcie produktu ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2009, 10:32:45 am »
hm w sumie ... a mozesz mi rozjaśnić jak wywołać te pole lokalizacja ? :) bo błądzę

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2009, 11:16:20 am »
plik product.php i templates/../product.tpl

ify w szablonie sa dosc jasne
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2009, 11:47:58 am »
no cos czuje ze wymysle zaraz inne rozwiązanie, myslałem że mogę pobrać tą lokalizację jak zwykłą zmienną, coś w stylu {$category->name}

przeglądałem nawet część pliku z panelu admina w którym się dodaje ten atrybut .$this->getFieldValue($obj, 'location'). to pobiera go z formularza

utknołem bo nie wiem jak go pobrać, czy on standardowo jest pod jakąś zmienna ? jeśli tak to jaką ;))

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2009, 11:59:33 am »
Lokalizacja jest pod zmienna location, odwolujesz sie do niej tak samo jak do innych. Zajrzyj do bazy i pilkow jakie podalem wyzej.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline sh0tek

  • Młody Bóg
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 84
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rejestracja Czasu Pracy
Odp: extratabs rózne zakładki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2009, 12:14:14 pm »
no heh do tego doszedłem, ale nie ma jej ani pod $product->location ani pod niczym innym, szedlem tropem z plików, myślałem że może to $obj a nie $product

w pliku product.tpl nie ma ani razu 'location' w product.php tez nie ma ani jednego... wiec nie wiem :))

sory ze ci tak głowę zawracam ale dopiero poznaje prestashop